predam velmy stary pc

Sekcia: Ostatné 20.01.2011 | 22:28
Avatar default Debian  Používateľ
predam dost stary pocitac, skor pre zberatelov, foto tu
01 02 ram 00 ram02 05 06 zdroj 08 02
ciselnik

nieco podobne by to malo byt ako toto neviem moc o tom pc, dolezita informacia, nema procesor, viem ze tam su 2 Ramky 1 graficka karta 1 zdroj, 1 HDD , 1 Disketova mechanika, 1 Maticna Doska, a su tam porty na kadeco vzadu, predam aj s myskou co do toho pasuje, v predu je cislenik,kable samozrejme ku vsetkemu, a skusal som to spustit, nabehlo vsetko teda hucalo islo a aj cislenik ukazoval, ale neslo dalej kedze to nema procak, cenu ak ma dakdo zaujem navrhnite vy ,mozem pridat aj kabel ku zdroju, a v zdroji je napajanie aj pre monitor, ak bude dakdo potrebovat vediet parametre tak sa pokusim zistit presne, popripade to vimenim za daco ine, napriklad zhanam plynovu masku :) , alebo aj dake stare elktronkove radio, ale tranzistor so sovietskeho zvazu, len to by som bol rad keby tie veci sli :), alebo narvhnite vy, ja neviem, povodne som to chcel na testy s textovymi linuxami, ale niesom bohvie aky hardwarovy borec a neviem si zohnat procesor , preto pc predam alebo vimenim

R.K
    • Re: predam velmy stary pc 20.01.2011 | 22:43
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Prepáč, bez urážky toto by som sa hanbil darovať, ja som daroval pár krát oveľa lepšie funkčné železo a takéto som nedávno vyhadzoval, mal som to odložené len zo sentimentu. Zdroj sa dá predať, v PCčkách sú dosť kvalitné kúsky aj na amatérske kutenie. Len treba dať pozor ako ho používať, pretože jedena zlá manipulácia a je v ťahu. Nijak ťa nechcem uraziť, ale skús si privyrobiť inak :)
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: predam velmy stary pc 20.01.2011 | 23:03
        Avatar default Debian  Používateľ
        ok tak to balim, vobec som nemal zaujem si privirobit, vobec som necakal nic extra, stacilo by mi sproste radio , nemyslim si ze je to tak odomna blbe, ked ho nikdo nebude chciet ja ho dam do pivnice a kaslem na to, mozno dakdo daco take prave chce, ked nie a mylim sa tak nic, nepredam zdroj , ten pc je kus historie , to si ho radsej vivesim na policku :)
        R.K
        • Re: predam velmy stary pc 20.01.2011 | 23:15
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
          Ale také staré elektrónkové rádio má fakt cenu. Neviem kde po rokoch skapalo rádio čo bolo ako prvé v Rašove a počúvala ho celá dedina. Ja som ho zdedil opravil a moja ho určite niekde založila na poval medzi bordel, takže ho už nikto nikdy nenájde. To bol fakt klenot. Tuším Philips, malo to krásne lampy, také som tu v živote nevidel. Aj dizajn, radosť pozerať. Teraz som si spomenul na jeden inzerát, predám počítač z roku XXXX, nákupná cena 3 000 000, teraz 5000 :) Bolo to kedysi dávno v Avíze.
          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • Re: predam velmy stary pc 20.01.2011 | 23:21
            Avatar default Debian  Používateľ
            ja poznam ceny starych pc, ked moj brat kupoval stary pc tak dal zan 45 000 , a to co dnes, 64 mb ram, 32mb grafika, 400 mz procesor, to je dneska nic, bude az za niekolko sto rokov :), a ja niesom ziadny puk, ja zbieram radia, mam jedno so soviestkeho zvazu, a je paradne neposkodene , aj s puzdrom a ide, a este mam aj ine, tiez ide take nabuchane http://www.radiohistoria.sk/Oldradio/main.nsf/wcatalid/22B36731CF0C1050C12577B9006EDDB1/$file/SPIDOLA%20242%20celo2.JPG , chyta to signal az do anglicka, a ine kusky, mam , na pc sa nespecializujem, mam radsej male veci, ja som tu neprisiel zobrat o to aby to dakdo kupil, vravim ked to nebude nikdo chciet ja to balim, ale necham to tu velmi dlho, neni to vobec ziadny sunt, tie suciastky su historicke, grafika karta sa mi tam rata, ziadny reprak a take riadne kondenzatori :) , alternativa je ze si s tych suciastok urobim taku nastenku na stenu, ale najprv dam sancu inym
            R.K
            • Re: predam velmy stary pc 20.01.2011 | 23:28
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
              Ja mám ešte dosky s kompu čo bol veľký ako dvojka kasňa. Prv som veľa robil s elektronikou a bola to výborná súčiastková základňa. Vôbec som ťa nechcel uraziť, keď sa to niekomu zíde prosím, len aby si nečakal že sa budeš topiť v zlate :)
              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • Re: predam velmy stary pc 20.01.2011 | 23:29
                Avatar default Debian  Používateľ
                ja som vobec nic take necakal, viem ze to neni az tak stare , prvotna moja myslienka bola to vimenit za daky iny kram, ale ako vas tak pocuvam tak to nema hodnotu ani ako stary dreveny rozhlas, ktory uz aj tak mam :)
                R.K
      • Re: predam velmy stary pc 20.01.2011 | 23:43
        Avatar default Debian  Používateľ
        prepacte ospravedlnujem sa za sprostu chybu, len ten pc bez, prave som nastartoval bios :) , takze tam CDU je
        R.K
    • Re: predam velmy stary pc 20.01.2011 | 23:20
      WlaSaTy   Návštevník
      Ono to môže byť aj 286 alebo 386, podľa fotiek sa to nedá poznať keďže Turbo a SIMMy sa používali dosť dlho. I keď príkon zdroja poukazuje na 486. Keby bola fotka procesora, tak by sa to dalo identifikovať.

      Problém je v tom, že je to na prácu už nepoužiteľné a múzeá to ešte nechcú. Najmä ak sa jedná o neznačkovú krabicu bez príslušenstva. Teoreticky by sa to dalo zneužiť ako router, ale hotové riešenia sú lacnejšie a majú nižšie prevádzkové náklady.

      Možno sa nájde niekto čo si to zoberie za odvoz, alebo to skončí v zbernom dvore.
      • Re: predam velmy stary pc 20.01.2011 | 23:25
        Avatar default Debian  Používateľ
        ok , takze to mozem zabalit :) , nevadi, v podstatne ma pre mna ten pc hodnotu, tie suciastky nie bedna, ked nikdo tak si s nich urobim daku ajtacku dekoraciu
        R.K
        • Re: predam velmy stary pc 20.01.2011 | 23:33
          WlaSaTy   Návštevník
          Pripoj monitor a odfoť čo to píše pri štarte. Za DOA sa platí maximálne poštovné, alebo sa to berie za odvoz.

          Takže si môžeš kúpiť hodinový strojček riadený rádiom, a pošli fotky.
          • Re: predam velmy stary pc 20.01.2011 | 23:40
            Avatar default Debian  Používateľ
            lolololol ten pc ide
            R.K
            • Re: predam velmy stary pc 20.01.2011 | 23:47
              Avatar default Debian  Používateľ
              fajn pc je funkcny a nabehol BIOS, ked som ho skusal prvy raz tak ensiel, asi som nemal daco zapojene lebo som hybal s kablami, ale to je jedno ide to tu su vispis http://feb.kopca-soft.com/obrazky/pc/ , celi adresar je nafoteny, co dufam meni situaciu, ja ale stale chcem pc vimenit alebo predat :)
              R.K
              • Re: predam velmy stary pc 21.01.2011 | 00:04
                WlaSaTy   Návštevník
                386 SX, takže tá štvorcová diera na šváb co ju je vidno pri RAMkách bol neosadený koprocesor. Kedysi na to existoval aj port Linuxu, ale dnes?

                Keď chceš, pribalím Ti k tomu aj Apple Macintosh, performa, CPU motorola mk68. Aj s sieťovkou, klávesnicou, myšou a monitorom.
    • Re: predam velmy stary pc 21.01.2011 | 00:43
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      myslim, ze na kupu su ovela lepsie kusky viac ci menej zadarmo a do muzea sa to este nehodi.
      • Re: predam velmy stary pc 21.01.2011 | 00:45
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        a myslim, ze sa nabuduce vyjadrim az po tom, co si precitam nazory napisane predo mnou... nebudem tak pisat X-ty krat to iste :)
        • Re: predam velmy stary pc 21.01.2011 | 08:08
          Avatar default Debian  Používateľ
          ako, ja som to chcel dat najprv len tak do bazaru, videl som uz predavat vecsie sunty co sa predali, len som myslel ze to skor odceni dakdo tu, ale vidim ze som sa mylil, mne to nevadi, ja na net pc moc casu teraz nemám ale kludne si ho odlozim a budem sa v nom hrat ja za par mesiacov si najdem cas, nevadi tak som sa asi mylil
          R.K