vymena grafiky - cudne chovanie pri starte

Sekcia: Hardware a Drivery 01.02.2011 | 22:19
Avatar chatpall   Používateľ
Vymenil som na mojom stroji grafiku.

maticna:MCP61PM-HM (Nettle2)
CPU: Athlon X2 64bit
RAM: 1 GB DDR2 (800 Mhz)
grafika: HP ATI FirePro V3800 (toto sem islo namiesto nvidie gforce neviemkolko)

Stroj pri starte sa 4x ako keby vypne a zapne, pri zapnuti ako keby o sekundu zistil ze sa nemoze zapnut a vypne sa na chvilu a takto sa to opakuje tych 4x. Potom system bez problemov nabehne.

Prosim niekoho kto ma nejake skusenosti s takymto chovanim aby ma nasmeroval k rieseniu. Dakujem.
NERUSTE TENTO UCET!!!
    • Re: vymena grafiky - cudne chovanie pri starte 02.02.2011 | 11:05
      Jano   Návštevník
      Niekedy to sposobuje verzia biosu, ktora nerozozna graficku kartu. Treba pozriet u vyrobcu maticnej dosky aktualnu verziu a flasnut najnovsi bios
      • Re: vymena grafiky - cudne chovanie pri starte 02.02.2011 | 18:45
        Avatar chatpall   Používateľ
        najnovsi bios nahodeny, problem nevyrieseny.
        NERUSTE TENTO UCET!!!
    • Re: vymena grafiky - cudne chovanie pri starte 02.02.2011 | 13:24
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Možné chyby:
      Ako už bolo spomenuté starý BIOS.
      Statický výboj pri výmene dosky, vždy sa treba nechať vybiť o kostru.
      Iná porucha vzniknutá pri výmene dosky, zlý kontakt, skúsiť všetky konektory poriadne pozatláčať.
      Grafická karta môže byť mierne poškodená, čo sa už pri úspešnom štarte neprejaví.
      
      Skús tam naspäť strčiť pôvodnú kartu čo sa stane.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: vymena grafiky - cudne chovanie pri starte 02.02.2011 | 18:54
        Avatar chatpall   Používateľ
        - bios flashnuty
        - pred vymenou sa vzdy snazim uzemnit :) o radiator, snazim sa vyhnut dielektrikam
        - kontakty skontrolovane.
        - neviem posudit ci je alebo nie je poskodena,
        - povodna karta je uz nepouzitelna.

        Nejake napady ako skontrolovat funkcnost gr. karty? Ak by bezala na mensi vykon ako je deklarovany, tak je to asi zdrojom. Da sa to nejako urobit?
        NERUSTE TENTO UCET!!!
    • Re: vymena grafiky - cudne chovanie pri starte 02.02.2011 | 14:50
      miso   Návštevník
      Pri takom opise problemu tazko radit. Co to znamena ze akoby sa vypne, pokade sa dostane ked sa akoby vypne? Nema len monitor problem nastavit spravny rezim?
      • Re: vymena grafiky - cudne chovanie pri starte 02.02.2011 | 16:09
        Avatar chatpall   Používateľ
        Akoby sa vypne znamena, ze pri stlaceni power zacne tocit ventilator chladenia procaku a aj grafiky, potom ako keby kleslo napatie - znizia sa otacky ventilatorov, potom znovu nabehnu na rovnaku uroven, toto sa opakuje 4x potom uz pokracuje klasicky boot.
        NERUSTE TENTO UCET!!!
        • Re: vymena grafiky - cudne chovanie pri starte 02.02.2011 | 16:12
          miso   Návštevník
          Mozno ma ta nova graifcka karta vyssi prikon ako povodna a nestaci zdroj, odpojit disk/disky si neskusal?
          • Re: vymena grafiky - cudne chovanie pri starte 02.02.2011 | 17:14
            Avatar chatpall   Používateľ
            Podla specifikacie mam mat 400 W zdroj co mam.
            NERUSTE TENTO UCET!!!
            • Re: vymena grafiky - cudne chovanie pri starte 02.02.2011 | 22:40
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
              Skús všetko odpojiť a nechať len grafickú kartu, pokiaľ to bude robiť ďalej, skús vytiahnuť kartu a nabútovať. Vyťahovaním komponentov začínam vždy. Podobnú poruchu som mal raz, keď bol načatý zdroj a raz, keď blbol radič na doske. Pokiaľ môžeš, vyskúšaj tú kartu v inom kompe.
              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • Re: vymena grafiky - cudne chovanie pri starte 03.02.2011 | 12:30
                Avatar chatpall   Používateľ
                vsetko vyskusane, vytiahnute, naspat vlozene. vymeneny zdroj. Stale rovnaka "feature".
                NERUSTE TENTO UCET!!!