Ako na počítač z vonku...

Sekcia: Konfigurácia 05.02.2011 | 23:14
Avatar Rado Debian | Ubuntu  Používateľ
Ahojte.... mám problém: chcel by som pristupovat na moj komp z vonku..... verejna IP = ISP povedal nie nedam, forward portov = ISP povedal nie nenastavim..... Mam doma debian server a chcel by som ho ovladat zo skoly.... naslo by sa tu riesenie? Pocul som nieco o VPN technologiach ale nie som do toho nejako interestovany... pľeaše help.
:)
    • Re: Ako na počítač z vonku... 05.02.2011 | 23:55
      Avatar polymorf   Používateľ
      Zmen providera.
      • Re: Ako na počítač z vonku... 06.02.2011 | 00:03
        WlaSaTy   Návštevník
        Nedošli už náhodou IPv4 adresy?
        • Re: Ako na počítač z vonku... 06.02.2011 | 14:24
          Avatar polymorf   Používateľ
          1. nie, lokalnym ISP este nedosli

          2. nehovori nic o IPv4, kludne sa moze na svoj stroj pripajat cez IPv6, nevidim problem.
    • Re: Ako na počítač z vonku... 06.02.2011 | 00:23
      AEgo   Návštevník
      OpenVPN :o)
      • Re: Ako na počítač z vonku... 06.02.2011 | 01:54
        Avatar Rado Debian | Ubuntu  Používateľ
        IPv4 došli ale provider ma 10 verejných ale mi nechce dať... lama jedna......
        :)
        • Re: Ako na počítač z vonku... 06.02.2011 | 01:56
          Avatar Rado Debian | Ubuntu  Používateľ
          A keď už sme pri VPN ako to funguje, ako nainštalovať, ako používať? Distribúcia je Debian "lenny"
          :)
          • Re: Ako na počítač z vonku... 06.02.2011 | 02:23
            Avatar Ondrej Danko Debian | Fedora  Používateľ
            pokial nemas aspon dynamicku adresu (dyndns.com) ale si za NATom tak jedine riesenie je plateny Proxy server a tunelovat OpenVPN cez HTTP Proxy (http://openvpn.net/index.php/open-source/documentation/howto.html#http)
            • Re: Ako na počítač z vonku... 06.02.2011 | 02:33
              WlaSaTy   Návštevník
              Mýliš sa. Existujú aj zadarmoví poskytovateľia VPN ktorí spoja aj dva stroje za NATom.Ale, už som spomínal, že je to dosť nebezpečná záležitosť.
              • Re: Ako na počítač z vonku... 06.02.2011 | 13:18
                Avatar Rado Debian | Ubuntu  Používateľ
                Moment trocha pomalšie na mňa:D Moja schéma siete: Moj server -> ISP -> internet. ISP-čkáááár mi hovoril že má ešte nejaké verejné IPv4 ale že mi nedá..... Nemám ani verejnú dynamiku..... hovoril som s ním na tému port forwarding ale tiež mi powedal že ee....... ale ako rozmýšľam napr. Hamachi.... veď to je tiež na báze VPN či? Ale hama nenabehne na príkazovej riadke:D Please nudím sa v škole tak mi poradte......
                :)
                • Re: Ako na počítač z vonku... 06.02.2011 | 13:38
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Tak sa to nauč. Alebo chceš aby za Teba išiel niekto aj na skúšku a využíval potom ten zdrap papiera ku svojim komerčným účelom?
                  • Re: Ako na počítač z vonku... 06.02.2011 | 14:03
                    Avatar Rado Debian | Ubuntu  Používateľ
                    Wlasáč.... prosím ťa..... neskladaj mi tu umelecké diela..... pýtal som sa ako z vonku pristupovať na server kt. má neverejnú, statickú IP.
                    :)
                    • Re: Ako na počítač z vonku... 06.02.2011 | 14:17
                      WlaSaTy   Návštevník
                      Áno, a dostal si odpoveď. Tá Ti však nevyhovovala keďže si Ti ťažilo aspoň pozrieť čo by to z tvojej strany obnášalo. Priznaj sa, že si to chcel mať naservírované ako na striebornej tácke, tak ako to doniesli Salome?
                      • Re: Ako na počítač z vonku... 06.02.2011 | 14:22
                        Avatar Rado Debian | Ubuntu  Používateľ
                        BINGO!:D Jednoducho potrebujem step-by-step návod....
                        :)
                        • Re: Ako na počítač z vonku... 06.02.2011 | 15:10
                          Avatar Rado Debian | Ubuntu  Používateľ
                          Aha no čítal som niečo ohľadom openVPN: aspoň jeden účastník komunikácie musí mať verejnú IP , a to bude ten server. Takže asi nič z toho.....
                          :)
                        • Re: Ako na počítač z vonku... 06.02.2011 | 15:17
                          WlaSaTy   Návštevník
                          Ja viem, a vedel som to už od začiatku.

                          Len Ťa trošku opravím. Ty nepotrebuješ návod typu krok za krokom. Ty chceš aby Ti niekto umožnil ulievať sa v škole tak aby si pre to nemusel ani prsom pohnúť.

                          Ale, načo si sa potom hlásil na tú školu, len preto aby si odčerpal financie z kasy ktoré budú chýbať Tvojim rodičom na dôchodku alebo liekoch?
                          • Re: Ako na počítač z vonku... 06.02.2011 | 15:20
                            Avatar Rado Debian | Ubuntu  Používateľ
                            Keď viem tak povinnú školskú dochádzku zaviedli už véééľmi dávno bratu ťahám ZDŠ-ku:D Posledný polrok......
                            :)
                            • Re: Ako na počítač z vonku... 06.02.2011 | 15:22
                              Avatar Rado Debian | Ubuntu  Používateľ
                              Napadlo ma jedno mizerné ale aj to je riešenie: regnúť si VPS na pipni.cz a šúpnuť tam openVPN:D či?
                              :)
                              • Re: Ako na počítač z vonku... 06.02.2011 | 15:45
                                WlaSaTy   Návštevník
                                Pokiaľ sa nenaučíš aspoň trochu samostatnosti, tak je jedno či si ešte stále pod jarmom povinného základného vzdelania.

                                Mimochodom, asi ťa nezaujíma že povinné základné vzdelanie zaviedla osoba ktorej dcéru sťali pri finálnych testoch gilotíny.
                                • Re: Ako na počítač z vonku... 06.02.2011 | 16:04
                                  Avatar Rado Debian | Ubuntu  Používateľ
                                  Viem bolo to kruté ale teraz je to off topic..... ale o čo tebe vkuse ide? Pýtal som sa na nejaký návod!
                                  :)
                                  • Re: Ako na počítač z vonku... 06.02.2011 | 16:48
                                    WlaSaTy   Návštevník
                                    Vlastne mi išlo len o to, aby som sa uistil o stúpajúcom sa trende komerčných objednávok (typu naservírovať prosím predo mňa na striebornom podnose), veľa krát bez slovíčka prosím a bez snahy spolupodielania sa. Teda, naozaj sa pôvodná otázka hodí skôr na fórum platenej podpory.

                                    Dosť smutné je, že nejaký učiteľ mal pár príspevkov dozadu podobnú otázku na ktorú sa dá aplikovať identická odpoveď.
                                    • Re: Ako na počítač z vonku... 06.02.2011 | 18:32
                                      Avatar Rado Debian | Ubuntu  Používateľ
                                      Narážaš na tlačítko hľadaj? A Slovíčko prosím som použil:D
                                      :)
    • Re: Ako na počítač z vonku... 06.02.2011 | 20:33
      gogiman   Návštevník
      TeamViewer
      • Re: Ako na počítač z vonku... 07.02.2011 | 20:11
        Avatar Rado Debian | Ubuntu  Používateľ
        Ten TV je fajn akurát že ja sa potrebujem dostat na SSH server, pretože nemám grafiku.
        :)
        • Re: Ako na počítač z vonku... 07.02.2011 | 20:15
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          osobne by sompouzil hamachi (automatizovane VPN) ak to este existuje (malo by)
          a nasledne ssh menouzivatela@5.x.x.x (x zamen za IP od hamachi ktore dostanes)

          linuxove hamachi je konzolove - co ti bude vyhovovat
          ale existuje nan aj GUI pre tvoj klient PC
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • Re: Ako na počítač z vonku... 07.02.2011 | 23:01
            Avatar Rado Debian | Ubuntu  Používateľ
            Konzolové hama? Super!!!! S tym este narabat viem supa diky moc za radu:D Vyskusam.....
            :)
            • Re: Ako na počítač z vonku... 07.02.2011 | 23:32
              Avatar Rado Debian | Ubuntu  Používateľ
              Supaaa ide to:D
              :)