UltraVNC, RealVNC, TightVNC

Sekcia: Aplikácie & Desktop 07.02.2011 | 15:11
VNCC   Návštevník
Zdravim, ludia mohol by som Vas poziadat o radu?
Potreboval by som vediet ktory s tychto SW podporuje ovladanie a sledovanie viacerych PC naraz. Potrebujem to do skoly na mojom notabooku(ucitelsky )bezi linux a na ostatnych 12 PC Win7. Potrebujem to nato aby som nemusel behat po triede a sledovat ci detska nerobia nieco zle. Cize to zhrniem:
Potrebujem SW, ktorym dokazem sledovat 12 pc naraz, a ked tak vybrat hocijaky jeden z nich a ovladat ho cize mat plny pristup. Dakujem
    • Re: UltraVNC, RealVNC, TightVNC 07.02.2011 | 17:35
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      myslim ze tak ako si to predstavujes to nepojde - na to treba specificke GUI
      ale obsahovo to zvladaju vsetky

      akurat ked sa pripojis na kazdy komp musis jeho zobrazenie zmensit a nejak ich usporiadat na ploche aby si videl vsetky

      ked je tam win tak sa da pouzit aj RDP protokol, netreba do winow nic extra instalovat (vnc)
      Velmmi dobra aplikacia (aj pre VNC aj RDP - GNOME RDP, teda ak prostredie je gnome alebo xfce ci podobne)
      ale to je len GUI, treba mat xtightvnc server/client nainstalovany (alebo iny VNC)

      AJ KED - nikdy som nemal otvorenych viac vzdialenych ploch naraz, idem to hned skusit

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: UltraVNC, RealVNC, TightVNC 07.02.2011 | 17:38
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        pouzitim TightVNC + Gnome RDP mi to funguje ale bohuzial pri zmenseni okna sa sa zmensi pozorovana vysec
        takze by to slo ale len prepinanim (ALT+TAB) medzi oknami nie nahladom naraz na vsetky

        ale som si isty ze to by sa dalo nejako nastavit netusim ako
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: UltraVNC, RealVNC, TightVNC 07.02.2011 | 19:29
      Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
      12 pc nie je tak vela, odporucam stoly prisunut k stene a monitory nasmerovat do miestnosti. u nas to fungovalo, nikdy totiz ziak nevie ci ho niekto nesleduje pokial sa neotoci. a ak chce mat ucitel prehlad, staci sa postavit do stredu miestnosti.... :D
      lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
      • Re: UltraVNC, RealVNC, TightVNC 07.02.2011 | 20:06
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        ja ako ucitel by som chcel sediet za stolom a nie stat celu hodinu :-DD
        u nas sedel vyucujuci v poslednej lavici (pri klasickom rozlozeni lavic + na kazdej PC)
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: UltraVNC, RealVNC, TightVNC 07.02.2011 | 21:13
      VNCC   Návštevník
      No dakujem vam za radi ale sa mi nejakym zazrakom podarilo spojit s mojim byvalim ucitelom inf na strednej a on mi poradil na Ucitelskom PC mat "VNC Thumbnail Viewer" a na ziackych server UltraVNC. No zajtra odskusam a dam vam vediet ako to slape. A k tomu ze lavice dat k stene a nasmerovat stoly do miestnosti dalo by sa, ale ako ucitel musim detom ukazovat pomocov projektoru ako sa pracuje a ako co maju robit nakolko sa jedna o 4, 5, 6 (rocniky) poznaju len Facebook a Azet a vo Worde a Exel su uplne v spanielskej dedine :D a ucebna je tak nestastne urobena listi tahali kade tade internetove kable len strcia zo steny ziadne zasuvky nedali cize pocitace su viazane tym kablom a velmi sa neda nemit ich poloha.
      • Re: UltraVNC, RealVNC, TightVNC 08.02.2011 | 16:34
        VNCC   Návštevník
        no skusil som VNC Thumbnail Viewer a UltraVNC ale je to neprakticke pretoze zakazdym si musim pripajat danu ip a je to dost nepriehladne. Zajtra teda odskusam iTalc som ospravedlnujem za otazku "ci to slape aj na Win?" som si to prestudoval pozornejsie a dokladnejsie a zistil som ze je to dobra vec len dufam ze nebude problem s "firewalom".
    • Re: UltraVNC, RealVNC, TightVNC 07.02.2011 | 21:47
      Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
      U nas sa osvedcil vynikajuci program iTalc
      Ucitel vidi vsetkych a dokaze hocikedy zasiahnut, ci uz upozornovacou spravou, alebo vypnutim programu, alebo uzamknutim obrazovky. Proste perfektne. Sice sme sa troska potrapili s firewallom, ale potom to uz slapalo ako hodinky. Takze jednoznacne odporucam iTalc.
      A potom na testovanie je tiez vynikajuci nastroj iTest.

      ;-)
      Slackware
      • Re: UltraVNC, RealVNC, TightVNC 07.02.2011 | 21:48
        Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
      • Re: UltraVNC, RealVNC, TightVNC 07.02.2011 | 21:55
        VNCC   Návštevník
        a slape to aj na Win?
      • Re: UltraVNC, RealVNC, TightVNC 08.02.2011 | 11:34
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        WOW
        som prekvapeny ze taketo nieco existuje pre linux
        pre windowsy som videl nieco podobne ale som ani nedufal ze aj linux bude mat podporu
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: UltraVNC, RealVNC, TightVNC 08.02.2011 | 22:43
          Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
          jj, ten program som skusal este pre 2 rokmi a uz vtedy bola dobra podpora, len som ho moc nevyuzil, lebo som potreboval viac "behat" po triede ako sediet za pc, ale svoj ucel splni na 100%

          :-D
          Slackware
          • Re: UltraVNC, RealVNC, TightVNC 10.02.2011 | 18:30
            VNCC   Návštevník
            No ten iTalc no to je nieco pre mna taketo som potreboval a ten Itest este vecsia pecka akurat detska maju chripkove cize mam dost casu rozbehat vsetko v ucebniach. Keby ze mate problem s firewalom tak staci pridat a povolit port vnc5800 cislo portu 5800 a vnc5900 cislo 5900 a bude to slapat ako hodinky. Dakujem velmi pekne za radi
            • Re: UltraVNC, RealVNC, TightVNC 10.02.2011 | 21:48
              Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
              rad som pomohol a podelil sa so skusenostami :-D
              Slackware
      • Re: UltraVNC, RealVNC, TightVNC 20.02.2011 | 23:42
        VNCC   Návštevník
        ninu

        ahoj ja sa len chcem spytat ci nemas skusenosti s iTalc aj na Viste lebo pochodil som vsetky mozne fora nasiel som aj nejake navody ale nic moc. V new ucebni mame pocitace s Vistou a nesmiem dat XP a ani Linux kvoli tomu ze su to PC z fondu. Dakujem za vsetky mozne postrehy a napady.
        • Re: UltraVNC, RealVNC, TightVNC 21.02.2011 | 19:06
          Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
          ee, s Vistou skusenosti nemam, ale v podstate by mal byt princip ten isty ...
          Na ich stranke pisu, ze :::
          A version fully supporting Windows Vista and Windows 7 will be available by the end of 2010 - developer snapshots of iTALC 2 with Win Vista/7 and 64 bit support are available at http://www-user.tu-chemnitz.de/~doto/italc/italc2-snapshots/
          V podstate ked kliknes na ten link, je tam dostupna verzia iTalc2 beta, s ktorou by to mohlo ist, inak neviem, stale je to vo vyvoji

          ;-)
          Slackware
    • Re: UltraVNC, RealVNC, TightVNC 27.09.2011 | 14:23
      VNCC   Návštevník
      Zdravym takze po case sa vraciam s otazockou. Italc mam odskusany, preskusany a mozem povedat ze je to uplna pecka :), pouzivam uz aktualnu verziu italc2 a narazil som na problem ktory som mal aj na predchadzajucej verzii, totiz to ak si ak si spustim Zobrazit studenta nazivo dam ovladanie viem ho ovladat lenze nefunguje Zamknut studenta aby nevedel pouzivat mys ani klavesnicu skusal som snad vsetko a nic dokonca som preinstaloval program vycistil som s registrov a stale to nefunguje ako na win 7 tak aj na xp skusil som aj fora ale nikde sa to nerozobera ja len ci nahodou niekto nevie poradit dakujem
      • RE: Re: UltraVNC, RealVNC, TightVNC 26.02.2015 | 10:53
        Avatar dobra otazka   Návštevník

        prisiel si na to?