skype slovencina

Sekcia: Aplikácie & Desktop 09.02.2011 | 20:07
Avatar briezka kubuntu / ubuntu  Používateľ
mam stiahnuty skype (beta) version 2.1.0.81 kde pokial viem nie je slovencina, skusal som stiahnut starsi skype na linux, ale kazdy pokus cez google mi hodil stranku iba s odkazom na skype.com, kde je link na stary skype uz mrtvy .. z kadial by som si vedel stiahnut starsi skype a slovencinu do neho? (dalsia vec, mam problem s nacitanim www.skype.com s inymi strankami to nerobi
    • Re: skype slovencina 09.02.2011 | 20:47
      Avatar drak_dragon   Používateľ
      Ak na oficialnej stranke Skypu nemaju v archivoch starsiu verziu, ale je tam nefunkcny link, mozno by bolo dobre obratit sa na nejake miestne Skype-forum (ak nieco take existuje), ci neposkytnu oni nejake riesenie (pripadne mozno aj na nejakeho admina, minimalne by bolo fajn nahlasit ten nefunkcny link a spytat sa, co s tym).
      Mozno by Ti mohli pomoct repozitare nejakej linuxovej distribucie. Skype obsahuje repozitar "Ubuntu Partner". Aspon ho obsahoval pred par mesiacmi. Ak nie, mozno sa bude dat poriesit daco z repozitarov Debianu, ak nie oficialnych tak aspon nejakych neoficialnych, tam by mohla byt hadam aj binarna kompatibilita balikov s K/Ubuntu.

      K tomu problemu s nacitanim stranky Ti asi malokto poradi, kedze si ten problem vlastne nijako nepopisal.
    • Re: skype slovencina 09.02.2011 | 21:13
      Avatar polymorf   Používateľ
      V /usr/share/skype/lang/ su lokalizacie (.qm a .ts subory). Je to z programu qt linguist (nieco ako po-editor pre gtk ale pre qt), je v repozitaroch (qt3-linguist), nainstaluj si ho a preloz par najcastejsie sa vyskytujucich hlasok a textov, uloz ako skype_sk.qm/ts, klikni v menu na release (to vytvori ten druhy subor) a potom ich tam spat nakopiruj (2 subory). Zvol v skype slovencinu a restartuj. Za 10 minut to mas hotove.
      • Re: skype slovencina 09.02.2011 | 21:32
        Avatar drak_dragon   Používateľ
        sikovne
      • Re: skype slovencina 09.02.2011 | 22:26
        Avatar briezka kubuntu / ubuntu  Používateľ
        ok, toto pojde, skusil som hodit nejaky preklad slovenciny na starsi skype, co som stiahol a ide to (i ked slaby preklad, ale ako pises viem si to aj sam vylepsit, diky za radu)
      • Re: skype slovencina 07.03.2011 | 17:47
        Avatar briezka kubuntu / ubuntu  Používateľ
        polymorf, prosim ta upresni tvoju radu, robim komplet preklad na skype-ko a skratka ako ulozit subor ako qm/ts, ked lomitko nepovoli??? asi nestaci ulozit ako ts a qm-ko nechat z povodnej anglictiny, vsak?
        • Re: skype slovencina 07.03.2011 | 19:06
          Avatar polymorf   Používateľ
          Musis to ulozit do tvojho domaceho priecinku, a potom do /usr/... to musis nakopirovat ako root.
          • Re: skype slovencina 07.03.2011 | 19:07
            Avatar briezka kubuntu / ubuntu  Používateľ
            pockaj, nejde o to,ale subory/priecinky neuklada s "/"
            • Re: skype slovencina 07.03.2011 | 22:40
              Avatar polymorf   Používateľ
              Skopiruj z /usr/share/skype/lang/ tie dva subory (skype_en.qm a skype_en.ts) do tvojho domaceho priecinka, lebo tam mozes zapisovat. Premenuj ich z _en na _sk. Uprav ich linguistom (este stale v tvojom domovskom priecinku), releasni. Potom ako root z tvojho domovskeho priecinku skopiruj tie subory spat do /usr/share/skype/lang/.
              • Re: skype slovencina 11.03.2011 | 17:15
                Avatar briezka kubuntu / ubuntu  Používateľ
                este raz sa pokusim vysvetlit o co ide... v domovskom priecinku tie dva subory uz mam (en premenovane na sk) v linguiste sa da upravit iba .ts, nie .qm
                ale neda sa ukladat nic s koncovkou .qm/ts ..skratka lomitka v nazve nepusti..
                skusal som upravit iba .ts a obe skopcit spat do usr/share/skype/lang, ale uprava iba jedneho suboru samozrejme nestaci...
                • Re: skype slovencina 11.03.2011 | 19:39
                  Avatar polymorf   Používateľ
                  Uz chapem:

                  > ale neda sa ukladat nic s koncovkou .qm/ts

                  to lomitko znamena "jedno alebo druhe" cize "s koncovkou .qm alebo .ts"

                  Cize pekne otvor skype_sk.ts, preloz co treba a v menu "File" klikni "Release", to vytvori skype_sk.qm. Tieto dva subori potom nakopiruj do toho /usr
                  • Re: skype slovencina 11.03.2011 | 23:55
                    Avatar briezka kubuntu / ubuntu  Používateľ
                    hod si ma please na skype, lebo ma z toho troska boli hlava... briezka4