kontrola HTML v gedit

Sekcia: Aplikácie & Desktop 16.02.2011 | 23:17
Avatar Miloš Linux Mint, Ubuntu studio  Používateľ
Zdravím. Píšem stránky v XHTML a vyhovuje mi najviac gedit a mám iba zvýraňovanie HTML systaxe. Mal som všeliaké programy ale to mi nevyhovuje. Viem že existujú rôzne pluginy do gedit a preto sa pýtam že či nepoznáte nejaký čo by vedel kontrolovať napríklad zápis (X)HTML. To by mi bohate postačovalo.

Mám Tidy HTML plugin ale ten akosi nefunguje.
http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Linux
    • Re: kontrola HTML v gedit 16.02.2011 | 23:35
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      osobne používam internetový validátor, dobrá to vec. do opery je vstavaný, do firefoxu je určite na to milión rozšírení - alebo dať validator do google :)
      • Re: kontrola HTML v gedit 20.02.2011 | 13:00
        Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
        To je síce super vec, ale ak hneď vidíš v editore, či máš tag ukončený alebo nie, tak je to ešte lepšie. Osobne používam vývojové prostredie netbeans na php, xhtml, css, javascript, ... . Ale na jednoduché stránky je to trochu kanón na komára. Ale na väčšie projekty super vec.
        Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
        • Re: kontrola HTML v gedit 20.02.2011 | 13:24
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          stačí geany... načmáraš začiatok napríklad odkazu a dá hneď aj koniec, robí to takto aj viac editorov. napríklad modrá ryba je zaujímavá...
          • Re: kontrola HTML v gedit 20.02.2011 | 13:31
            Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
            To robí, ale nevie ti podfarbiť začiatočný a konečný, slabo našepkáva a podobné veci. A na geany mi vadilo aj nenašepkávanie tried, metód css tried z celého projektu. Používal som ho dlho.
            Ale už sme mimo tému. Otázka bola ako to dostať do geditu. S tým neporadím.
            Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
            • Re: kontrola HTML v gedit 20.02.2011 | 14:57
              Avatar Miloš Linux Mint, Ubuntu studio  Používateľ
              Alebo potom teda nemusí byť len Gedit ale chcel by som nejaký hlavne prehľadný editor ktorý by ma vedel napomenúť keď spravím nejakú chybu. Nepotrebujem nič také ako automatické dopĺňanie a zatváranie tagov, nemám to rád a tak sa ani nič nenaučím :)
              http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Linux
              • Re: kontrola HTML v gedit 20.02.2011 | 15:06
                Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                Ja som to tiež nemal rád. Ale časom sa mi to zdá ako veľmi užitočná vec. Skús ako radil Stano bluefish.
                Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                • Re: kontrola HTML v gedit 20.02.2011 | 15:09
                  Avatar Miloš Linux Mint, Ubuntu studio  Používateľ
                  Bluefish mám len ten nevie napomenúť keď spravím nejakú chybičku. Alebo som to vňom nikde nenašiel.
                  http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Linux
                  • Re: kontrola HTML v gedit 20.02.2011 | 15:50
                    Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                    a čo takto načmárať web, pozrieť v tvoj_obľúbený_internetový_prehliadač a hotovo? keď bude stránka viac menej ok, tak len požiadaš validátor o kontrolu. v opere, v niektorom rozšírení pre niektorý prehliadač... od pätnástich, čo som začínal robiť fakt jednoduché stránky, mi to stačilo.

                    ak chceš, hoď tvoj súbor index.html niekde na pastebin a pozrieme sa na to
    • Re: kontrola HTML v gedit 20.02.2011 | 17:30
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Čo konkrétne na tom plugine nefunguje? Ja som ho skúsil nahodiť podľa tohto a zdá sa, že robí to čo má.
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: kontrola HTML v gedit 21.02.2011 | 11:52
        Avatar Miloš Linux Mint, Ubuntu studio  Používateľ
        Vďaka už to mi to ide. Robil som to rovnako ako je to tam aj predtým ale keď sm dal skontrolovať dokument tak dolu v stavovej lište napísalo "TIDY failed". Ale nahodil som to tam znova a už to ide.
        http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Linux