inštalácia programov z live cd

Sekcia: Aplikácie & Desktop 20.02.2011 | 11:27
Avatar Martin LinuxMint 11,avlinux   Používateľ
prosím vás o radu. Mám nainštalovaný linux mint 10rc kde. Potreboval by som nainštalovať programy ktoré sú súčasťou distra s gnome. Mám nefunkčný internet, ale mám tu live cd linux mint 10 gnome. Dá sa z tohoto cd nainštalovať niečo do môjho distra? Existuje nejaký príkaz v konzole ktorým by som nainštaloval povedzme celé gnome? Vďaka.
    • Re: inštalácia programov z live cd 20.02.2011 | 13:30
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      lepšie by bolo zohnať DVD s balíčkami pre akékoľvek *buntu, 32 či 64bit. mohol by si tak doinštalovať programy prakticky akékoľvek.

      ďalšia možnosť je na inom PC si pozháňať deb balíky. pre zaujímavosť, aké programy ti chýbajú? často sú zaň v KDE alternatívy.

      ďalšia možnosť - chvíľkovo pripojiť tvoj PC do internetu. napríklad ak máš notebook, tak ísť do niektorej kaviarne s wifi...
      • Re: inštalácia programov z live cd 20.02.2011 | 13:42
        Avatar Martin LinuxMint 11,avlinux   Používateľ
        v tom kde mi chýba nejaký program na pripojenie k netu. S gnome cez problémov, s kde to nejde ani cez wifi, bluetooth ani kabel. Pripájam sa výhradne cez mobil a aplikáciu joiku hot spot. Kde túto wifi vidí, ale je pri tom taký nejaký červeným prečiarknutý znak. S prostredím gnome to ide skoro samo
        • Re: inštalácia programov z live cd 20.02.2011 | 14:11
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          no a prečo teda nepoužívaš GNOME verziu?
          • Re: inštalácia programov z live cd 20.02.2011 | 14:35
            Avatar Martin LinuxMint 11,avlinux   Používateľ
            lebo je to príliš jednoduché riesenie.:) to kde nepotrebujem. Ale chcem. A štve ma že tam neviem rozbehnúť wifi.
            • Re: inštalácia programov z live cd 20.02.2011 | 15:51
              Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
              knetworkmanager to musi zvladat tak isto ako nm-applet v gnome
              There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
              • Re: inštalácia programov z live cd 20.02.2011 | 15:53
                Avatar Martin LinuxMint 11,avlinux   Používateľ
                veď áno, tú wifi vidí ale je pri nej červený krížik či čo a nechce sa pripojiť. Ked zapojím mobil cez kábel, pripojenie mi neponúkne, rovnako aj bluetooth. V gnome sa spýta či sa chcem pripojiť na sieť.
                • Re: inštalácia programov z live cd 20.02.2011 | 20:08
                  Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                  sorry za flame: !!!GNOME RULEZ!!!

                  v tom prípade by stacilo vlozit to cd do mechaniky a mint by sa mal opytat ci pouzit CD ako zdroj softvaru no a nasledne synapticom doinstalovat gnome-network-manager (teda ak by to ten vyriesil)

                  v ubuntu to tak fungovalo, a mint je ubuntu takze by malo aj tam
                  Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                  • Re: inštalácia programov z live cd 20.02.2011 | 22:21
                    Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                    ale tam je len pár programov, nie všetky. keby bolo alternate, tak tam sú deb balíky, na obyčajnom len zopár.