Nenabiehaju okraje okien

Sekcia: Aplikácie & Desktop 23.02.2011 | 19:06
Lotar   Návštevník
Cavte mam nainstalovany Debian a stava sa mi pravidelne ze mi nenabehne komplet okno ...

Otvorim napr nejaky priecinok a chyba mi komplet lišta hore kde je križik minimalizovanie a maximalizovanie .... proste cely okraj okna ....

Stava sa to po spusteni PC ako keby nenabehla nejaka aplikacia .... potom restartnem cez CTRL+ALT+BACKSPACE graficke rozhranie a ked nanovo nabehne graficke tak to uz ide ...

Ale dnes to uz zacalo robit take blbosti ze to nenabehlo ani po restarte grafickeho a musel som restartnut cely PC ...
    • Re: Nenabiehaju okraje okien 23.02.2011 | 19:39
      Avatar default Debian  Používateľ
      pouzivas compiz? , mne sa totiz stavalo pri viacerych systemoch, ze po zapnuti compizu mi prave zmyzli tieto horne casti okien, skus v chvili ked ti to nejde napisat toto do terminalu metacity --replace
      R.K
      • Re: Nenabiehaju okraje okien 23.02.2011 | 21:26
        Lotar   Návštevník
        Robi to nahodne ... ale dobry napad ... ak by mi to spravilo znova a po zadani prikazu by to nabehlo .... tak to splechnem do prikazov spustenych po starte ...
        • Re: Nenabiehaju okraje okien 23.02.2011 | 22:25
          Avatar default Debian  Používateľ
          urcite to s tym suvisi, funguje to aj opacne :D, ked som to skusil tak mne tie okraje prave zmyzli :) , a potom ked som to dal zas tak sa objavili
          R.K
          • Re: Nenabiehaju okraje okien 24.02.2011 | 09:44
            Lotar   Návštevník
            Len by som chcel vediet ktory efekt v tom compize to spôsobuje ... lebo to robi nahodne a preto to nemozem dat ako spustene po starte ...
            • Re: Nenabiehaju okraje okien 24.02.2011 | 13:01
              WlaSaTy   Návštevník
              Táto chyba poukazuje na padanie správcu okien. Toho si kľudne reštartneš podľa poreby tým príkazom (myslím že to bolo metacity --replace), ale zdroj problému by bolo vhodné dohľadať.

              Slušne vychované distribúcie dávajú chyby z grafických programov niekam do ~/.xsession-errors alebo ~/.gnomerc-errors či Xorg.?.log poprípade v GDM.log (/var/log).

              Pokiaľ máš túto chybu už dlhšie, tak je možné že sa opravila sama pomocou aplikovania záplat. Toot však platí len pre nepretunené systémy, teda tie čo používajú na inštaláciu IBA repozitáre z tej distribúcie. Niekedy sa treba uistiť či tá chyba nie je aj v nejakom užívateľovom konfiguráku. Teda vytvoriť podobného užívateľa a pohrať sa v ňom či to nastane.
    • Re: Nenabiehaju okraje okien 25.02.2011 | 16:10
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      ja by som :
      1.pozrel nastavenia compizu - konkretne "dekoracie okien" (v ccsm)
      2.doinstaloval fusion-icon, v ktorej sa da kliknut na zmenu compiz/metacity a aj restartovat spravcu okien, a tu dal spustat po starte (ak sa nenastavi sama po intslacii)
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment