Spolahlivy e-Shop - notebooky a netbooky s linuxom

Sekcia: Ostatné 24.02.2011 | 11:17
Pemi   Návštevník
snazim sa zohnat nejaky SPOLAHLIVY E-SHOP v ramci SR, kde by sa dala lahsie vyriesit kupa lacneho netbooku alebo mini notebooku idealne uz s predistalenym LINUX napr ubuntu (UNR) no smola. Vsade su same EEEPC s Win7 starter. Ak 7 necem (ani zan zbytocne platit) a rovno by som tym asi aj usetril, tak by to bola bomba. Vraj sa da u predajcov zaziadat ze nechcem predinst windows na notebooku aale zatial som zazil len odpovede "takto to predavame"

Poznate nejaky spolahlivy eshop v sr kde sa da vybrat? typy na nejaky model? (priatelke "cestovny" /hlavne fotky, filmy, hudba/)

Za rady a skusenosti vopred dik
    • Re: Spolahlivy e-Shop - notebooky a netbooky s linuxom 24.02.2011 | 12:33
      Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
      Ahoj,.
      jeden clen nasej komunity Erico, prave teraz rozbieha vlastny obchod aj e-shop.
      Tu je jeho stranka, na ktorej sa este pracuje a nahadzuju sa produkty ---> www.najpc.eu
      Skus sa snim skontaktovat a myslim si, ze ti vyjde v ustrety ...

      ;-)
      Slackware
    • Re: Spolahlivy e-Shop - notebooky a netbooky s linuxom 24.02.2011 | 13:14
      Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
      pri dnesnych klikacich instalaciach bootujucich z USB nie je problem nahodit linux do 5 minut (kedysi bol potrebny boot cez LAN ak ntbk nemal cdrom a nepodporoval boot z usb). PC mozes kupit bez OS, za windows si priplacas ~50eur, na druhu stranu ak to kupis v eshope, ktory ma velky obrat a nizke ceny, pripadne maju este nejaku akciu ani to nepocitis ze tam ten win je (alza.sk).
      lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
    • Re: Spolahlivy e-Shop - notebooky a netbooky s linuxom 24.02.2011 | 14:38
      Pemi   Návštevník
      hm, dik za rady. Hej bez OS je presne to co hladam, ubuntu uz nahodim cez usb kluc aj poslepiacky, len som dufal ze sa niekde podari obist cenu win a pritom si vybrat a ziskat este zlavu, ale asi skoncim presne ako vravite - kupim jej ruzove Eeeaj s Win (zbytocnym) a hodim buntu..

      • Re: Spolahlivy e-Shop - notebooky a netbooky s linuxom 24.02.2011 | 15:55
        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
        podla EULA by si mohol poziadat v tom pripade o vratenie poplatku za licenciu, ak windows de facto ani nenastartujes, ale neviem ako to presne funguje.
        • Re: Spolahlivy e-Shop - notebooky a netbooky s linuxom 24.02.2011 | 16:33
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          hej, ale obchod kde si nakupoval s tym nema nic spolocne, takze sa nemozes spoliehat na to ze to niekde "reklamujes" a oni to za teba vyriesia. Musis obvolavat hot-line linky, vyrobcu, distributorov a nakoniec sa ti to mozno po roku podari a aj to budu tie peniaze ktore ti vratia hodnotou mensie, ako naklady ktore si musel vyvinut + dalsia vec, ak chces vratenie penazi, nemozes ten windows ktory tam je aktivovat ( alebo teda plne pouzivat ) do doby kym sa to vyriesi. Takze imho ked chces, tak to mozes skusit, ale rok ten notas nebudes musiet pouzivat a nakoniec aj tak prerobis na telefonatoch a postovnom a reklamacke viac ako sa ti vrati. Tie kurvy to maju vymyslene dobre :)
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
          • Re: Spolahlivy e-Shop - notebooky a netbooky s linuxom 24.02.2011 | 16:45
            Pemi   Návštevník
            Sak toto, presne ze obchod predava co dostane, treba to riesit s vyrobcom, zatial som nasel iba nejaky clanok ohladne lenova v cz, typek odmietol licenciu a po roku hadania nakonec s nim zavreli z,luvu ze ok ze mu prachy daju, ale vraj tam bola nejaka klauzula o mlcani a kedze to zverejnil tak dostal prd.

            vacsinou sa k tomu stavaju ze mozes odmietnut iba notebook ako celok, su to smradi hnusni komercni - zatial moje patranie hovori ze masina s linuxom je snad este drahsia ako s Widlami (co je toto za svet!!)

            Mate nekdo este nejaku skusenost/info so zrieknutim sa predinst Win ?

            Chcem poondene Eeee co chrlia vsade, ale nikde ho nevidim bez OS alebo s Linux, vsade je len W7 / V
            zatial to vyzera ze zoberem z Alzy nieco aj s tym win... ak viete o niecom malom (do 11-12" screen), lacnom co ma usb (chcem na dovolenke stahovat fotky z fotaku) tak dajte vedet.. ostatne veci ako kamera, vacsia ram a podobne su pre mna irelevantne, ma to byt "cestovny doplnkovy stroj" a ne hlavne domace zihadlo ako niektori Eee pouzivaju :-)
            • Re: Spolahlivy e-Shop - notebooky a netbooky s linuxom 24.02.2011 | 16:51
              Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
              Ja som kupil dva notasy v priebehu 3 rokov a oba som kupil bez OS a oba to su kvalitne masiny

              Co sa tyka toho ze dostal prd, nie je to tak celkom pravda, navrhli mu moznost mlcat a dostat peniaze. To vsak diplomaticky odmietol a radsej sa s ludmi podelil o informacie a o to, ze to mozne je..
              There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: Spolahlivy e-Shop - notebooky a netbooky s linuxom 25.02.2011 | 10:29
          Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
          licenciu si vies dat preplatit len v pripade ze si notebook kupil priamo od vyrobcu - napr dell zo stranky dell.sk (aj to len ak neponukaju dany model bez OS pripadne s lin., vramci zachovania dobreho mena firmy.)

          ak si to kupil od distributora/predajcu, dell ta posle vymahat peniaze tam. predajca peniaze nevrati, pretoze si bol oboznameny s tym ze je tam win a platis zanho uz pred kupou. bol to tvoj vyber ze si si ten notebook zakupil, nikto ta nenutil.
          lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk