spustac

Sekcia: Aplikácie & Desktop 26.02.2011 | 16:38
Avatar briezka kubuntu / ubuntu  Používateľ
Asi som uz fakt blby, ale neviem vytvorit spustac na skype (LD_PRELOAD=/usr/lib/libv4l/v4l1compat.so skype) vlastne aj ho vytvori na ploche , ale ak ho spustim vypise "pri spustani aplikacie nastala chyba. Podrobnosti:nepodarilo sa spustit proces potomka"LD_PRELOAD=/usr/lib/libv4l/v4l1compat.so"(adresar alebo subor neexistuje) v terminaly mi to pusti normalne, ale nechcem mat zapnuty terminal aby mi siel skype aj s kamerou samozrejme. v4l mam(kedze cez terminal to funguje) predpokladam, ze chyba je v tom, ze neviem spravne vytvorit spustac (robil som presne to co predtym na kubuntu-ak sa nemylim- a tam to slo)
ubuntu 10.10
    • Re: spustac 26.02.2011 | 18:09
      Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ
      Vyskusaj toto od casti s tym prikazom co mas(vytvor skript)
      http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,42935.0.html
    • Re: spustac 26.02.2011 | 18:11
      peter   Návštevník
      skus tam dať /usr/bin/skype
      • Re: spustac 26.02.2011 | 19:16
        Avatar briezka kubuntu / ubuntu  Používateľ
        No "kamos" mi pomohol, skratka vraj je problem v tom prikazy, ze "ld preload...skype" su dva prikazy, co spustac nespusti, cez script ss mi to spojil, nechapem preco mi to v kubuntu bralo ako spustac, na ubuntu nie, ale nevadi. Ak sa s tym niekto chce pohrat a vysvetlit to tu ako sa to robi, budem rad (nie pre mna, ale pre niekoho, kto by mal povedzme podobny problem)ja by som mohol skopcit prikazy do terminalu, co mi posielal, ale script shellu mi robil on, cize tato cast by tu chybala.
        • Re: spustac 27.02.2011 | 16:31
          Avatar briezka kubuntu / ubuntu  Používateľ
          #! /bin/sh
          LD_PRELOAD=/usr/lib/libv4l/v4l1compat.so
          skype

          1
          echo "#! /bin/sh" > ss.sh

          2
          echo "LD_PRELOAD=/usr/lib/libv4l/v4l1compat.so skype" >> ss.sh
          3
          chmod +x ss.sh
          potom vypnut skype a

          4
          ./ss.sh


          a potom sa da vytvorit spustac namiesto toho ld preload.. treba dat do spustaca prikaz ./ss.sh
        • Re: spustac 27.02.2011 | 18:07
          bubulak   Návštevník
          Gnome v mnohych veciach oproti KDE velmi obmedzene.