EPS a vektorova grafika

Sekcia: Aplikácie & Desktop 27.02.2011 | 11:12
Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
Caute, mam taky mensi problem, ohladom ktoreho sa potrebujem poradit..

Kamosovi som prerabal par log do vektorovej grafiky a samozrejme ulozil som to do SVG. Ten to vsak potreboval na velkoplosnu tlac, ktoru mu mala zabezpecit reklamka. Reklamky ale vraj vyzaduju EPS, co je pomerne logicke, len ma to nenapadlo.

Ked vsak teraz v Inkscape prevediem SVG do EPS nastava problem. Logo vyzera takto: http://oi54.tinypic.com/2qwzy8g.jpg na ciernom podklade, pricom v SVG som podklad nechaval nevyplneny. Problem nastal ked som otvoril to EPS a zistil, ze to co som otvoril je zasrany stvorec s bielym pozadim, v popredi ktoreho je logo. Biely text ako je na ukazke vsak splyva s tym bielym pozadim a nie som si isty, ci to tlaciaren bude vediet precitat a vytlacit ten biely text tam, kde ma byt, resp. ci ho nebude brat ako pozadie a nepreskoci ho.. Tlacit sa to bude na cierny podklad. Ku kvalite loga sa nevyjadrujte, plamene boli podmienkou, tie mi tam prekazaju, inak si myslim ze som odviedol dobru pracu.

Nejake napady?

Taktiez by ma zaujimalo ci nepoznate nejake ( aj ked platene ) lepsie programy na pracu s vektorovou grafikou pre Linux

Vdaka
There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: EPS a vektorova grafika 27.02.2011 | 12:03
      Avatar gs_peter Mac OS X, iOS  Používateľ
      ako si sa dostal k tomuto obrazku? ak je to svojvolne z toho otvorenia dokumentu, tak vysledok bude taky, ako si tu predviedol a teda bude chyba, skus to SVG poslet niekam, kde to mozem stiahnut, spravim z toho EPS, ak to pojde, to ta poinformujem, budem to otvarat v Illustratore, ktory s tym formatom pracuje a ja ti dam report, kde je problem, ak nejaky bude
      • Re: EPS a vektorova grafika 27.02.2011 | 12:30
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Potreboval to zajtra rano, tak uz mu to nejaky kamos rychlo previedol do EPS aby mohol mat v nedelu klud.

        Problem ale nadalej ostava: Je mozne venovat sa grafike aj na Linuxe? Oplati sa investovat do nejakeho notasu s Mac OSX a kupit si sadu produktov Adobe ? Na jednej strane sa jej chcem venovat na profesionalnej urovni, na druhej strane netusim, ci sa mi do toho oplati investovat taka ciastka. Chcel by som nastupit od juna ( po mature ) do prace ako PHP programator a popri tom sa venovat designu a grafike. Vedeli by ste mi poradit nejaky schopny notebook s Mac OSX ? Taky, ktory plynule zvlada pracu s multimediami, tj. editacia prevazne RAW fotiek ( na linuxe mi staci platena Bibble 5 ), mozno nejaka strizna videi, a prevazne teda ta praca s grafikou, ci uz vektorovou alebo rastrovou. Potrebujem si urobit prehlad o cene, aby som vedel ci sa mi oplati investovat. Ak nie teraz, urcite o tom casom budem uvazovat ( Linux mi na multimedia naozaj nestaci, na programovanie nechcem ale nic ine. )
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: EPS a vektorova grafika 27.02.2011 | 12:46
          Avatar gs_peter Mac OS X, iOS  Používateľ
          urcite je mozne venovat sa grafike na linuxe, len budes musiet prijat fakt, ze adobe tam fungovat nebude a taktiez, ze rozdielnost fontov ti bude strpcovat zivot

          pokial mas ambiciu sa venovat programovaniu je zbytocne sa zaoberat aj niecim inym, ale fakt ostava, ze ak by si si kupil v podstate akykolvek MBP (okrem integrovanej grafiky intel - nemam pre ne zmysel), tak by si grafiku v pohode mohol robit a linux by si si mohol dat ako druhy OS, co nie je problem, myslim, ze Adobe sa da kupit aj studentska verzia, ktora je podstatne lacnejsia ako plna licencia, len musis dokladovat, ze si student alebo ucitel, zaklad Mac OS X obsahuje balik iLife, ktory obsahuje moltimedialne softy, ktory by ti postacili na strih videa, spracovanie fotiek, tvorbu hudby a nakoniec vytvorenie menu DVD a napalenie, takze to by si mal v cene, ale mam pocit, ze existuju aj nejake lacne verzie EPS editorov, ale to som si nie isty, kedze to nepouzivam...

          a naozaj, otazky, ci sa oplati alebo neoplati investovat do Apple je vcelku zlozite odpovedat, kazdy ma ine potreby a styl uzivania SW a samotneho OS
          • Re: EPS a vektorova grafika 27.02.2011 | 15:12
            Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
            Vdaka za odpoved, budem o tom uvazovat. Temu povazujem za vyriesenu
            There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
            • Re: EPS a vektorova grafika 27.02.2011 | 19:21
              peter   Návštevník
              Cez Wine celkom dobre funguje staršia verzia 9CE http://img121.imageshack.us/img121/8600/plochaos6.jpg
    • Re: EPS a vektorova grafika 27.02.2011 | 12:09
      Avatar gs_peter Mac OS X, iOS  Používateľ
      a este mala vec, vacsina velkoplosnych tlaciarni tiez pracuje v pohode s formatom PDF, a to ti aj Linux dovoli vypustit, len dbaj o to, aby to bol vystup CMYK, len nepridavaj ziadny farebny profil, iba nech striktne dodrzuje CMYK farby ako si zadal a nenastal posun vo farbach