2 internetove pripojenia sucasne

Sekcia: Aplikácie & Desktop 01.03.2011 | 21:12
Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
mam taku otazku, ci je mozne byt pripojeny k 2 (pripadne aj viac) internetovym pripojeniam pricom kazdy program by vyuzival ine pripojenie

ja osobne by som to vyuzil nasledovne

cez VPN mam pristup k firemnemu softwaru, ale ked som pripojeny nemam pristup na internetove stranky

take by som chcel byt pripojeny na wifi a cez nu surfovat na nete a cez mobilny internet byt pripojeny k VPN k firemnemu softwaru


je toto mozne ??
ak hej ako ??
Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: 2 internetove pripojenia sucasne 01.03.2011 | 23:42
      WlaSaTy   Návštevník
      Pravdepodobne máš príliš agresívne nastavený routing do firmy. Skús sa oýtať firemného správcu či je na to dôvod.
      • Re: 2 internetove pripojenia sucasne 02.03.2011 | 11:13
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        je to firemna politika
        -napriklad kazda priloha mailu musi prejst kontrolou IT a zamestnanci ju dostanu az po vyziadani od IT (s odovodnenim)
        -alebo na pristup na net pouzivame iny OS ktory bezi zo siete a nie je pripojeny k internym datvym serverom (dany system nema pristup na pevny disk), pre pracu mame iny system s pristupom do vnutornej siete a aj k HDD
        -atd

        to VPN (teda firemny ucet co pouzivam) je je tiez zabezpecovane
        -zmenou hesla raz za mesiac
        -formou hesla Heslo123

        cesta cez pustenie netu cez VPN nevedie (skusal som)

        prezijem aj bez toho, zapnem/vypnem VPN podla potreby, len ma zaujimalo ci je nieco podobne (co som opisal v 1 topicu) mozne
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: 2 internetove pripojenia sucasne 02.03.2011 | 14:09
          WlaSaTy   Návštevník
          Áno, je to možné. Pokiaľ je to tvoj NB a tvoj OS a nie firemný, tak si over routing a poprípade si ho uprav podľa potreby. Jediný problém je v tom, že takéto chovanie s znížením bezpečnosti počas prístupu do firmy, môže byť považované za porušenie bezpečnosti a predpokladám že aj u Vás je za to vyhadzov na hodinu. Aj keď to znie ako buzerácia, tak to má opodstatnenie. Rôzne ISO certifikáty a podobné čínske slová.
          • Re: 2 internetove pripojenia sucasne 02.03.2011 | 15:24
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
            ta moznost vykonat to uz len znie prilis zlozito takze asi nic :DD
            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • Re: 2 internetove pripojenia sucasne 06.03.2011 | 23:06
              juraj   Návštevník
              si kup tablet , ... alebo lepsi mobil na internetovanie .. bude to bezpecnejsie aj pre teba aj pre splocnost kde pracujes

              • Re: 2 internetove pripojenia sucasne 07.03.2011 | 00:01
                WlaSaTy   Návštevník
                Ty povedz ocinovi nech Ti kúpi ten jebácky telefón s nakusnutým jabĺčkom.
              • Re: 2 internetove pripojenia sucasne 07.03.2011 | 10:41
                Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                no neviem neviem
                mam iPad a nokiu n900, uz velmi prilepsit si nemozem :-DDDDDDDDDD
                Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment