Wine instalacia s CD/DVD

Sekcia: Aplikácie & Desktop 03.03.2011 | 13:13
Avatar default Debian  Používateľ
Caute, mam problem s instalaciou programov pre windows kore su originalne , ale na CD, ked ich dam na disk a spustim tak to nefunguje korektne prekopirovane, ide o to ze vsade kazdy exe subor treba potvrdit aby sa dal spustit, ale to sa na CD asi neda zmenit alebo neviem ako, ak dakdo vie ako to spravit alebo dako obist to povtrdzovanie spustitelnosti, tak prosim poradte
R.K
    • Re: Wine instalacia s CD/DVD 03.03.2011 | 13:22
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      po skopírovaní na disk je možné zmeniť práva každého súboru, alebo napríklad každého súboru s príponou exe vo všetkých priečinkoch.
      • Re: Wine instalacia s CD/DVD 03.03.2011 | 14:04
        Avatar default Debian  Používateľ
        ved som napisal hore ze ked to skopirujem na disk tak tie veci neprebiehaju korektne, ma to daku ochranu napriklad , ja potrebujem spustit tie veci jedine s cd
        R.K
        • Re: Wine instalacia s CD/DVD 03.03.2011 | 14:39
          WlaSaTy   Návštevník
          Výborne, tak toto by sme teda už vedeli. Ale skúsil si si po sebe tú otázku prečítať?

          Nemyslím že by Ti vyhovovala odpoveď aby si si pripojil ten disk tak aby mal nastavené prístupové práva podľa potreby. či už cez mount, alebo cez remastering s pomocou RockRidge extension.
          • Re: Wine instalacia s CD/DVD 03.03.2011 | 15:32
            Avatar default Debian  Používateľ
            praveze nie, uz som na to prisiel aj vdaka tej tvojej rade, treba sa prihlasit v konsole ako root, potom ist co priecinka /media/ tam podla nazvu vojdem na mechaniku , potom wine nieco.exe , funguje to a nevypisuje hlasku ze to neni executable, dakujem za rady :)
            R.K
    • Re: Wine instalacia s CD/DVD 03.03.2011 | 15:31
      Avatar Dušan Ďurech Debian Lenny 5.0  Používateľ
      Odporucam vo winecfg v kategorii pridat novy disk ako CD-ROM ten adresar kde je namountovane CD a este dat link na ISO obraz:

      ln -s /dev/cdrom ~/.wine/dosdevices/d::
      (vo winecfg na to nie je GUI, treba to spravit rucne, aby sa pri pristupe k CD-ROM pouzivalo wine dany ISO obraz)