youtube videá

Sekcia: Aplikácie & Desktop 05.03.2011 | 22:07
Avatar martinsog   Používateľ
Ahojte.
Nerád ruším, ale prestali mi fachčiť videá z youtube. Vyhodí chybu "Adobe Flash plugin has crashed." Skúšal som všetko preinštalovať na novo. Nič. Z iných stránok to beží. Mám Ubuntu 1010 a som laik. Je možné poradiť. Bol u mňa kamarát, čo mi opravuje počítač ale nič.
Ďakujem.
    • Re: youtube videá 05.03.2011 | 22:18
      Avatar default Debian  Používateľ
      ja mam dojem ze je to dakym updatom, mne to totiz roby tiez, tam ale vypise v tom obrazku dakde ze reload page,a ked to kliknes tak by to malo ist, este neviem jak to fixnut, ale skus to tak ako som napisal
      R.K
      • Re: youtube videá 05.03.2011 | 22:36
        Avatar martinsog   Používateľ
        Je to možné. Donedávna to šlo, ale teraz už nejde ani znovunačítanie stránky. Keď to všetko vyhádžem,tak to raz - dva krát ide a potom znova nič. Tak čo robiť?
        • Re: youtube videá 05.03.2011 | 22:55
          Avatar default Debian  Používateľ
          pockat na opravu , alebo zistit co sa aktualizovalo, neviem ci flash nemal daky update, to by slo donwgradovat, aspon kym to neopravia
          R.K
          • Re: youtube videá 05.03.2011 | 23:17
            Avatar martinsog   Používateľ
            inak zaujímavé, že keď je to video z youtube ktoré ja ako odkaz z inej stránky, tak to beží...
            • Re: youtube videá 05.03.2011 | 23:26
              Avatar default Debian  Používateľ
              uz asi viem ako to fixnut, otvor centrum softwaru a napis flash , najdi Adobe Flash Plugin 10 a daj ho nainstalovat, bude to chciet nahradit ten povodny flash, daj ano, a potom restartni FF alebo co mas, potom by to malo bezat, aspon mne to tak konecne ide :)
              R.K
              • Re: youtube videá 05.03.2011 | 23:51
                Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                mozno by riesenim mohol byt chrome/chromium , ak sa nemylim ten by mal mat podporu pre flash priamo v sebe (bez potreby instalacie FP)

                alebo to je taka len win verzia ??
                Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: youtube videá 06.03.2011 | 02:37
      jano   Návštevník
      Aktivuj si HTML5 testovaciu verziu http://www.youtube.com/html5
      A ešte si nainštaluj youtube download plugin do browseru :)
      • Re: youtube videá 06.03.2011 | 09:39
        Avatar martinsog   Používateľ
        Chromium vyhadzuje chybu "Zlyhal Shockwave Flash" a v Mozille to nejde ani po inštalácii HTML5.
        • Re: youtube videá 06.03.2011 | 10:35
          Avatar martinsog   Používateľ
          No a už som z toho úplne "jeleň". Flash player je odinštalovaný. Videá na Youtube idú bez neho a bez chyby. Avšak z iných stránok nejde absolútne nič.
          • Re: youtube videá 06.03.2011 | 14:37
            jano   Návštevník
            No jasné, lebo HTML5 nie je závisle od flashplayera :)

            Už je na čase aby sa ľady pohli a konečne sa začalo zavádzanie html5 videa do stránok, ktoré zdieľajú videá.
    • Re: youtube videá 06.03.2011 | 10:35
      Avatar drak_dragon   Používateľ
      Ja mam podobny problem. Po jednom update Firefoxu to zacalo trochu blbnut - flash player pada asi tak stokrat castejsie ako zvykol padat. Nedokaze mi nacitavat dokonca ani dve videa naraz - akonahle otvorim druhe, flash mi milo zamava na rozlucku a spadne. Skvele - ale co cakat od takeho balastu ako flash. Kedze videa z youtube nutne pre svoj zivot nepotrebujem, neriesim to. Ak chcem silou mocou niektore prehrat, po chvilke sa mi zatial vzdy podarilo presvedcit flash, nech ho prehra. Uz sa tesim, ked sa rozbehne HTML5 a flash skonci tam, kde patri - na smetisku dejin.
      Mimochodom, mam Xubuntu 10.04, Mozillu Firefox 3.6.14 a Adobe Flash Player 10.2.152.27.
      • Re: youtube videá 06.03.2011 | 15:09
        Avatar martinsog   Používateľ
        Je to ako u deb.... Skúsil som aj zmeniť časovanie priamo v mozille. Nič. Buď ide youtube a nič ostatné, alebo naopak. :-))))
        • Re: youtube videá 08.03.2011 | 09:30
          martin   Návštevník
          Celý Linux bol preinštalovaný nanovo. Pri rovom spustení Mozilly alebo Chromium to ide. Po reštarte už zase nie. Na iných stránkach to beží. Mám Ubuntu 1010. Nemôže byť problém v grafickej karte - ATIX1300. Ovládač na ňu síce beží, ale celý systém sa tvári ako keby tam ani nebol.
          • Re: youtube videá 08.03.2011 | 10:27
            Avatar default Debian  Používateľ
            vies preco po restarte nie, robil si aktualizaciu? ak hej tak je to nou ;)
            R.K
          • Re: youtube videá 08.03.2011 | 14:48
            qwertz   Návštevník
            ja som mal nieco podobne (grafika este starsia Radeon9600) , preinstaloval som ubuntu, konecne som daval cistu 10.10 a youtube sice isiel ale len cerveny obraz. Zvuk normalne, obraz len cerveny. (Predtym som mal tiez 10.10 akurat bola upgradovana z asi 2-3 predchadzajucich verzii). Ostatne flash videa isli uplne normalne, len youtube nie, ciastocne riesenie bolo ked som zapol "vizualne efekty" v gnome na normal. Ked som ich vypol (ako to vzdy robim po instalacii), tak na youtube siel len cerveny obraz. Prehladal som kadeco a pomohlo az vypnutie hardverovej akceleracie vo flashi, ale zase bol problem dostat sa do jeho nastaveni. Na youtube je tato polozka nepristupna, podarilo sa mi dostat do tohoto nastavenia na nejakej inej stranke a po vypnuti uz ide youtube ako ma, aj pri vypnutych efektoch gnome.
            • Re: youtube videá 08.03.2011 | 18:23
              martin   Návštevník
              Grafické efekty vôbec nechcú ísť. :-(((( A najväčšia sranda je, že videá idú, keď mám Mozillu v režime "súkromné prehliadanie", keď ho vypnem, znova nič.
              • Re: youtube videá 08.03.2011 | 18:31
                Avatar default Debian  Používateľ
                takze odpoved znie ubuntu :D (hadam vies co tym myslim) , mne tam tiez dost veci blblo, aj po updatoch aj bez nich, oni totiz maju vlastne veci nahrate v FF a inych softoch, tak sa necuduj, radim skusit uplne iny prehliadac, ako mozne riesenie problemu
                R.K
                • Re: youtube videá 08.03.2011 | 18:54
                  martin   Návštevník
                  No a už je to vyriešené.:-)))) V momente keď to bežalo som klikol na nastavenie Flash Playeru. Totižto, keďže je problém s ovládačom na grafickú kartu ktorý sa tvári ako keby neexistoval, tak som "odkilkol" /zrušil/ "povolenú hardvérovú akceleráciu" /lepší preklad neviem:-)/ a už je všetko OK. Zatiaľ. :-))))