Nainstaloval som aktualizacie a nenastartoval system

Sekcia: Aplikácie & Desktop 20.03.2011 | 10:11
Lotar   Návštevník
Zdravim ludia ... pouzivam Linux Mint Debian a vcera vecer mi naskocilo ale 180MB aktualizacii .... tak som ich nainstaloval a vypol PC dnes som ho chcel spustit a PC uz nenabehne ... ostane pri ciernej obrazovke a HDD nepracuje....

mozem sa dostat do recovery modu ... takze mam prikazovy riadok ... nejake napady ako by sa to dalo dostat do stavu VCERA :-D
    • Re: Nainstaloval som aktualizacie a nenastartoval system 20.03.2011 | 11:14
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      skor sa pokus prist na to preco nenabehne
      Mint Debian sa spusta bez grafickeho bootu, nevypise tam nejaku chybu ??
      popis presne v ktorej faze zatuhne.
      nepamatas sa ci sa aktualizovali ovladace grafickej karty ??
      aku mas grafiku ??
      nepytal sa ta system pocas aktualizacie na zmenu niektrych konfiguracnych suborov ??
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: Nainstaloval som aktualizacie a nenastartoval system 20.03.2011 | 11:30
        Lotar   Návštevník
        Zacne nabiehat system ... potom ostane cierna obrazovka ... a nevypise ziadne chyby ... nic proste cierna obrazovka ...

        ovladace urcite nemenili lebo som pozeral ze ake aktualizacie tam su ... inak mam ATI 4850x2

        zmenu konfiguracnych suborov nepytal ...

        Nakolko teraz nutne potrebujem PC tak som ho uz preinstaloval ...
        • Re: Nainstaloval som aktualizacie a nenastartoval system 20.03.2011 | 11:32
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          tak potom uz len prajem vela stastia aby sa to pri dalsej aktualizacii neopakovalo
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • Re: Nainstaloval som aktualizacie a nenastartoval system 20.03.2011 | 12:01
            Lotar   Návštevník
            No som zvedavy lebo mam cerstvu instalaciu a dam ju zaktualizovat tak som zvedavy ze co bude ... ak to spravi znova tak je pruser jak mraky ... mozno spravili niekde chybu a na niektorych konfiguraciach to moze borbit neplechu ...
            • Re: Nainstaloval som aktualizacie a nenastartoval system 20.03.2011 | 23:35
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
              to je tym ze MintDebian ma standartne nastaveny dist-update mod, teda nielen ze sa aktualizuju baliky ktore mas ale ak tvorca rozhodne niektore baliky sa pridaju/odstrania/nahradia a snimi aj niektore konfiguraky - co moze sposobit vselico

              mne to raz odstranilo VLC
              a raz zrusilo konfig samby (nechtiac som klikol nahradit samba.conf subor)

              tebe to mohlo sposobit nenastartovanie
              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • Re: Nainstaloval som aktualizacie a nenastartoval system 24.03.2011 | 16:56
              marian   Návštevník
              pri rolling distro akym je aj LMDE taketo treba ocakavat, je to znasobene aj tym ze LMDE je este velmi vo svojich zaciatkoch. Na zachranu mozes pouzit systemrescue CD (http://www.sysresccd.org/Main_Page), ak si tam mal cenne udaje. S velkou davkou trpezlivosti je to mozne aj kompletne rozchodit - to ale radsej instaluj na novo, podla mna nie rolling distro.
              • Re: Nainstaloval som aktualizacie a nenastartoval system 24.03.2011 | 17:38
                Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                to akoze ma radsej pouzit ubuntu/fedoru/mandrivu a preinstalovavat kazdych 6 mesiacov (kedze upgrade funguje v 2 pripadoch z 10 a v jednom znich sposobi znacne spomalenie systemu) alebo si drzat neaktualny system zo starymi balikmi (ubuntu LST, debian stable)

                osobne si myslim ze to je horsia volba
                Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                • Re: Nainstaloval som aktualizacie a nenastartoval system 24.03.2011 | 19:29
                  Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                  Nevyjadruj sa ku Fedora (Mandriva) pre-upgrade/upgrade, keď ho sám nepoužívaš. Kedže ja sám používam veľmi aktívne a intenzívne pre Fedora distribúcie perfektný pre-upgrade, tak neviem o čom, o akých chybách to hovoríš. Prevážna väčšina užívateľov Fedora už nič iné ani nepoužíva a vôbec to nie je také chybné, ako hovoríš ...
                  Nezabúdaj, žiadna technika neumožní fungovanie CHYBNÉHO balíčka/kov. Pri troche trpezlivosti sa nakoniec naučíš, ako sa stiera rozdiel medzi rolling-update distribúciami a zvyškom sveta ...
                  Človek len trochu zbehlejší v LMDE to musí rozchodiť ...
                  Nie som moderátor Fóra, ale poprosím všetkých ku väčšej tolerancii :

                  Ži a nechaj žiť.

                  :-)
                  G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                  • Re: Nainstaloval som aktualizacie a nenastartoval system 24.03.2011 | 21:25
                    Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                    neviem co je pre-upgrade ale nastudujem, a fedoru som pouzival a upgrade mi 2 z 3 krat znechutil/znemoznil pracu, asi znova raz ceknem fedoru
                    a pozri si moj prispevok vyssie - aj tam prevazne suhlasim s tym co tvrdis
                    a LMDE pouzivam od pociatku a predtym som mal debian a kazdy problem som si zatial vyriesil
                    Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                  • Re: Nainstaloval som aktualizacie a nenastartoval system 24.03.2011 | 21:25
                    Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                    neviem co je pre-upgrade ale nastudujem, a fedoru som pouzival a upgrade mi 2 z 3 krat znechutil/znemoznil pracu, asi znova raz ceknem fedoru
                    a pozri si moj prispevok vyssie - aj tam prevazne suhlasim s tym co tvrdis
                    a LMDE pouzivam od pociatku a predtym som mal debian a kazdy problem som si zatial vyriesil
                    Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment