moja IP doma ako name server pre presmerovanie domeny

Sekcia: Konfigurácia 01.04.2011 | 18:49
Avatar miamia   Používateľ
Dobry den,

prosim skusenejsich o radu s tymto. V sk-nic mam zaregistrovanu domenu povedzme ja.sk. Doma mam staticku verejnu IP (povedzme 1.2.3.4) a router s dd-wrt. No a ja by som teraz chcel spravit to, ze v sk.nic pre domenu ja.sk nastavim NS na 1.2.3.4 (co je moj dd-wrt) a nasledne by som chcel, aby ked si niekto otvori moju domenu ja.sk v prehliadaci, tak aby bol presmerovany na domenu www.gogle.sk.

Ako by slo co najjednoduchsie spravit taketo presmerovanie domenoveho mena na uplne inu domenu (cez ten moj dd-wrt)?

vdaka
    • Re: moja IP doma ako name server pre presmerovanie domeny 02.04.2011 | 00:29
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Chceš sledovať ľudí? Iný význam v tom nevidím. Objasni možno pomôžem?
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: moja IP doma ako name server pre presmerovanie domeny 02.04.2011 | 17:04
        WlaSaTy   Návštevník
        Možno chce tú doménu len zaparkovať, alebo sledovať výpadky dostupnosti z vonku. Bez toho, aby objasnil čo chce sa dá poradiť len 301.
        • Re: moja IP doma ako name server pre presmerovanie domeny 02.04.2011 | 19:16
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
          Dnes keď na to pozerám, on chce asi sprevádzkovať u seba DNS server.
          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • Re: moja IP doma ako name server pre presmerovanie domeny 02.04.2011 | 19:45
            WlaSaTy   Návštevník
            Podľa mňa sa chystá na super mega giga hyper bomba hack a chce presmerovať všetku komunikáciu smerujúcu na IP adresy vyhľadávača google tak aby mohol všetky otázky zozbierať. Asi mu chýba otázka k odpovedi ktorou je 42.
            • Re: moja IP doma ako name server pre presmerovanie domeny 02.04.2011 | 19:52
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
              Stopárov sprievodca galaxiou :)
              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • Re: moja IP doma ako name server pre presmerovanie domeny 02.04.2011 | 20:07
                WlaSaTy   Návštevník
                Akurát že jeho router nebude pozerať televízor.
                • Re: moja IP doma ako name server pre presmerovanie domeny 02.04.2011 | 20:13
                  Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                  Tak už nám hádam dá otázky na naše odpovede :)
                  Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: moja IP doma ako name server pre presmerovanie domeny 02.04.2011 | 21:07
        Avatar miamia   Používateľ
        zdravím všetkých, vidím, že sa tu rozprúdila konšpiračná debata :))) čo chcem urobiť je vlastne to, že v sknicu nastavim pre jednu moju doménu nameserver IP adresu môjho routra a teda keď si niekto otvorí tú mojú doménu, malo by ho to presmerovať na inú moju doménu (google.sk som dal len ako príklad). nič viac, nič menej, nechcem žiadne sledovania a iné veci :-)
        skrátka to má po otvorení www.mojadomenajedna.sk presmerovať užívateľa na www.mojadomenadva.sk (normálne presmerovanie na inú doménu), t.j. komunikácianemá tiecť cez môj router, ten vystupuje len ako presmerovávač tej úvodnej požiadavky zvonku, nakoľko on je stále zapnutý. vďaka moc
        • Re: moja IP doma ako name server pre presmerovanie domeny 02.04.2011 | 21:31
          WlaSaTy   Návštevník
          Pokiaľ uź robíš web, tak to vyriešiš s tou 301kou.
          • Re: moja IP doma ako name server pre presmerovanie domeny 02.04.2011 | 23:14
            Avatar miamia   Používateľ
            hm, 301ka sa dá využiť ale až vtedy, keď pre doménu funguje webhosting a tam to nastaviť (napr cez htaccess). avšak ja najprv potrebujem nejak ddwrt nakonfigurovať, aby požiadavky na tuto domenu spracoval jednoducho ako moved permanently - predpokladám, že tam musí bežať http server a ten to bude prekladať
            • Re: moja IP doma ako name server pre presmerovanie domeny 03.04.2011 | 13:37
              WlaSaTy   Návštevník
              Áno, pochopiteľne. Ale, neponúka túto službu tvoj dodávateľ, a zdarma?
              • Re: moja IP doma ako name server pre presmerovanie domeny 03.04.2011 | 14:23
                Avatar miamia   Používateľ
                žiaľ neponúka. on vedie len DNS záznamy (cez ktoré si to viem nasmerovať na konkrétnu IPečku), avšak presmerovanie zdarma na iný web neponúka. :/ pýta za to prachy a pre moje účely len čistého nasmerovania na inú doménu sa mi nechce zbytočne platiť. preto uvažujem, že by som si nasmeroval IP na môj router, ktorý je furt zapnutý a ten by to jednoducho preklopil na iný web. myslím, že ddwrt firmware je dostatočne silný na to, aby túto jednoduchú vec vedel v pohode zrealizovať, avšak neviem, ako na to..
                • Re: moja IP doma ako name server pre presmerovanie domeny 03.04.2011 | 16:54
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Buď si do neho nainštaluješ web server, alebo si ten web server nainštaluješ napríklad na PDA vo vnútornej sieti a ono to uź presmeruje.

                  Ale, pokiaľ nepotrebuješ pristupovať na tvohadomena.sk ani na iných portoch, tak sa jedná o jednoduchý DNS parking. A ten, ako si sám potvrdil, tak ten Ti ponúka tvoj poskytovateľ zdarma.
                  • Re: moja IP doma ako name server pre presmerovanie domeny 03.04.2011 | 22:22
                    Avatar miamia   Používateľ
                    začínam pomaly zvažovať nasadenie lighttpd na dd-wrt.
                    btw dns parking síce registrator ponúka, ale to zobrazí len jeho web. ale ja potrebujem, aby sa zobrazil iný web (môj) a to už je u toho registratora spoplatnené... musím prekoumať nasadenie toho webservra.
      • Re: moja IP doma ako name server pre presmerovanie domeny 02.04.2011 | 21:30
        Avatar miamia   Používateľ
        ešte by som upresnil jednu vec. napadlo mi, že ako dns server môžem nastaviť server môjho registrátora. Na ňom by som nastavil ako www IP adresu IP adresu môjho routra. -- týmto sa vyhnem nutnosti inštalácie vlastného dns servra.
        preto mi už len zostáva to, aby som nejako rozchodil na dd-wrt presmerovanie tej pôvodnej domény na tu moju druhú externú doménu.

        avšak máte niekto skúsenosti, ako by toto šlo čo najľahšie spraviť na dd-wrt ?