restart po aktualizaciach

Sekcia: Aplikácie & Desktop 16.04.2011 | 19:43
Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
pouzivam mint debian 64b uz nejaku dobu
viac menej na dennej baze sa aktualizuje
takmer nikdy ho nevypinam - iba uspavam do ramky
pri poslednej aktualizacii som si vsimol ze instaloval nove jadro 2.6.38
pricom uname mi vyhodi 2.6.32, logicky kedze pc som nerestartoval

otazka: preco si nevypyta restart ??
ubuntu si po takejto aktualizacii vypytalo restart vyskakovacim oknom, a aj pri akejkolvek operacii s apt v terminali mi vypisovalo ze je potrebne restartovat PC

robi to len ubuntu, a debian nie, alebo len mint debian to nerobi alebo to nerobi len moj mint debian ??
Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: restart po aktualizaciach 17.04.2011 | 01:06
      Avatar mmatko   Používateľ
      pokial viem, na debiane ma vyzvu na restart po aktualizacii na starosti update-notifier - pokial som aktualizoval len cez samotneho spravcu aktualizacii, vyzvu na restart napr. po update jedra som nedostal...
    • Re: restart po aktualizaciach 17.04.2011 | 01:20
      Peter S.   Návštevník
      Mint by sa mal správať rovnako ako *buntu. V tom minte pracuješ pod privilegovaným užívateľom? (To myslím toho, ktorý má právo na sudo)

      Tak ako to robí Debian je to normálne. Proste ak root updatuje systém, tak prečo by uživateľ janko mal dostávať nejaké info o updatoch. A navyše sa predpokladá že root priebeh updatov sleduje v reálnom čase a je dostatočné rozumný a vie si vyvodiť z updatov nejaké závery.

      V prípade ubuntu updatuje uživateľ Janko (cez sudo) a aj ten dostáva nejaké dodatočné informácie. A sú za tým aj nejaké doprogramované veci ktoré v debiane asi nie sú. To už je ta "uživateľska prívetivost" ubuntu...

      Takže vlastne záver je taký že za mint ti to neviem povedať :) :)
      • Re: restart po aktualizaciach 17.04.2011 | 14:12
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        no mintDebian je nieco ako kombinacia debianu a mintu
        na aktualizaciu pouzivam sudo usera, bezneho pouzivatela (jedineho) s pravami pouzit sudo
        a na aktualizacie pouzivam mintupdate
        ale update-manager ani update-notifier nemam nainstalovany, asi preto ma to neupozornuje, mintupdate to asi nema implementovane

        mne osobne nevadi ze ma neupozorni, ja si to sledujem ale myslel som ze je to vlastnost APT a nie programov nad nim
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment