Poradte lacneho/kvalitneho providera

Sekcia: Ostatné 20.04.2011 | 01:49
Avatar [zmazany_uzivatel]   Používateľ
zdravim,

nakolko mi coskoro konci zmluva na internet. pripojenie od T-comu, rozmyslam nad zmenou providera.
T-com je nechutne predrazeny, za neobmedzeny internet s rychlostami 2mb/s - 256kb/s (down - up) chce cca 19 eur. Myslim si, ze je to hodne. Pocul som, ze su aj provideri, ktori poskytnu pri neobmedzenom internete ovela vyssie rychlosti za podstatne menej euro.

Preto by som vas chcel tymto poziadat, keby ste mi poradili providera, s ktorym mate velmi dobre skusenosti pri zohladneni vyssie napisanej poziadavky. Samozrejme cenovy strop je 19 eur.

kriteria (1-najvyssie, atd)
1 - neobmedzene pripojenie (rozumej nonstop, tj. aby si firma neucotvala za extra prenesene data)
2 - cena
3 - rychlost min. 2mb/s, 256kbit/s (down, up)

podotykam, ze sa ma jednat o pripojenie cez kabel (router atd.). Lokalita: okres PK.
dakujem za kazdu radu!
    • Re: Poradte lacneho/kvalitneho providera 20.04.2011 | 10:01
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      asi to zaznie hlúpo, ale čo takto možnosť dohodnúť sa so susedmi a dať si jednu dobrú neobmedzenú linku a skladať sa na ňu?
      • Re: Poradte lacneho/kvalitneho providera 20.04.2011 | 17:55
        Avatar [zmazany_uzivatel]   Používateľ
        no keby neboli v dochodkkovom veku a nieco aj o pocitacoch vedeli, urcite by som to zvazoval ;-)
    • Re: Poradte lacneho/kvalitneho providera 20.04.2011 | 11:27
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      http://www.upc.sk/rychly-internet/dostupnost/
      • Re: Poradte lacneho/kvalitneho providera 20.04.2011 | 14:12
        asdewrrwer   Návštevník
        nesranduj, to nebolo vtipne :). Najhorsi ISP na slovensku.
        • Re: Poradte lacneho/kvalitneho providera 20.04.2011 | 16:25
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
          urcite nie. mam viac ako 5 rokov a plna spokojnost a zjavne nie som sam.
          • Re: Poradte lacneho/kvalitneho providera 23.04.2011 | 11:50
            dfsdfds   Návštevník
            Urcite je to idealne provider, ktoremu ked sa vytazili linky v SIXe tak prestal peerovat s niektorymi providermi a zacal to posielat pre zahranicie. Robili to najma pocas spicky s huste (GTS peering) a ludia sa stazovali, co im to tak pomaly ide...zahranicie vyhulene tiez na 100%. Holandsky vlastnik povedal, ze im do infrastury neda ani euro a tak nech sa staraju sami.
            V SIXe su na tom uboho, preto ta kvalita...
      • Re: Poradte lacneho/kvalitneho providera 05.05.2011 | 10:24
        asdaderw   Návštevník
        http://www.zive.sk/internet-od-upc-byva-vecer-pretazeny-pakety-sa-sporadicky-stracaju/sc-4-a-293691/default.aspx
    • Re: Poradte lacneho/kvalitneho providera 20.04.2011 | 12:43
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      skus toto
      http://www.porovnat.sk/
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: Poradte lacneho/kvalitneho providera 20.04.2011 | 18:39
        Avatar [zmazany_uzivatel]   Používateľ
        dakujem, celkom sikovna pomocka - su tam vsetci SK provideri, vsak? no ppodla kriterii vztahujucich sa na moje mesto mam nasledujuce moznosti #3 - vylucene kvoli nizkemu FUP
        v hre zostava #1, #2 - ktory z nich je (co sa tyka klientskeho servisu) najlepsi? ake mate skusenosti s RADIOLAN a Slovanet?

        k #4 - neporozumel som terminu agregacia 1:40 to su asi nejake limity

        dakujem za odp.
        • Re: Poradte lacneho/kvalitneho providera 20.04.2011 | 18:44
          Avatar [zmazany_uzivatel]   Používateľ
          doplnene: staci mi vas nazor na RADIOLAN
          • Re: Poradte lacneho/kvalitneho providera 20.04.2011 | 22:31
            Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ
            Ja som u radiolan http://www.radiolan.sk/du-internet-akcia/du-internet-akcia.php a mam ten posledny 3Mb/s za 10.08eur. Neviem ako to maju teraz ale ja som mal zriadenie za 49(tusim) a wifi mi dali iba na zapozicanie.
            Maju vysoku agregaciu a vecer je bezne ze mi ide down na urovni 600 - 800 Kb/s. Co sa mi zda ako prehnane dodrziavanie podmienok a myslim ze po vyprsani viazanosti odide od nich viac ludi.
            Cize odporucam velmi dobre citat podmienky pred tym ako sa rozhodnes.
            • Re: Poradte lacneho/kvalitneho providera 20.04.2011 | 22:35
              Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ
              Este k tej agregacii. Zname to ze napriklad ak mas 3Mb/s tak v pripade ze sa pripojite vsetci a vsetci naraz zacnete tahat(vyuzivat to pasmo naplno) tak budes mat rychlost 3Mb/40= 75Kb/s. Co nastava velmi zriedkavo ale s polovicnou alebo stvrtinovou rychlostou mozes pocitat. Samozrejme ak bude provider naozaj trvat na dokladnom dodrziavani agregacie. Napriklad aj u t-com si mal agregaciu tusim 1:25.
        • Re: Poradte lacneho/kvalitneho providera 21.04.2011 | 15:24
          pistal   Návštevník
          z adsl: este SWAN a GTS-Nextra pozri na ich stranky
        • Re: Poradte lacneho/kvalitneho providera 21.04.2011 | 17:41
          dash   Návštevník
    • Re: Poradte lacneho/kvalitneho providera 23.04.2011 | 11:48
      asdaderwrwr   Návštevník
      RFC 1925
      • Good, Fast, Cheap: Pick any two (you can't have all three).