InštaláciaTeamSpeak 3

Sekcia: Konfigurácia 26.04.2011 | 22:28
Kyborg   Návštevník
Mám problém s inštaláciou.
Postupujem podla tohoto návodu:
http://www.youtube.com/watch?v=j8SgpKjK__Q

Keď nahrám TS3 do
/home/domeny/domena.sk/web/subdomeny/ts/
Cez putty dám ls --> následne príkaz screen --> a potom ./ts3server_linux_x86 inifile=ts3server.ini
tak mi vypíše Permissions denied

Práva som skúšal meniť na 0777 no potom dostanem hlášku
No such file or directory

Potom som skúšal to isté v /ts
No tak isto som sa nedostal ďalej.

Je tu nejaký linux master čo by poradil užívateľovi? :-)
    • Re: InštaláciaTeamSpeak 3 27.04.2011 | 13:44
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      V práci sa youtube nepripojím. Len taká otázka, prečo uzatvorený balast TS3, keď je tu Open Source Mumble.Je lepšie vo všetkých smeroch.

      Poďalšie mi uniká pointa Putty a Linux, na to sa doma musím pozrieť, však máme terminál a ssh.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: InštaláciaTeamSpeak 3 27.04.2011 | 15:34
        Kyborg   Návštevník
        Ahoj, ja nie som ,,linuxák" (takže sorry za neodborné výrazy), len sa snažím spojazdniť si TS3.
        Na tvoj podnet som teraz vyskúšal Mumble, ale vôbec sa mi nepáči.
        TS3 je prehľadnejší, navyše mám licenciu na 500 slotov... a používajú ho všetci známi, pre ktorých ho vlastne chcem spojazdniť.


        • Re: InštaláciaTeamSpeak 3 27.04.2011 | 16:11
          WlaSaTy   Návštevník
          pokiaľ máś licenciu, tak k nej máš pochopiteľne aj nejakú podporu. alebo je to celé inak, licencie aj s upravenou binárkou?
          • Re: InštaláciaTeamSpeak 3 27.04.2011 | 16:47
            Kyborg   Návštevník
            TeamSpeak Systems GmbH poskytuje nekomerčné licencie zadarmo pre TS3. Sa mi zdá, že je to na 512 slotov...
            • Re: InštaláciaTeamSpeak 3 27.04.2011 | 19:03
              WlaSaTy   Návštevník
              Keby aj, tak podľa tej chyby použil iný typ binárky a nedodržal návod na použitie. Otázkami sú, prečo tak urobil a prečo sa teda pýta tu.
              • Re: InštaláciaTeamSpeak 3 28.04.2011 | 00:16
                asfethan   Návštevník
                Naozaj poskytuju licenciu pre non-profit projekty. Aj ja taku mam... Povoluje 512 slotov a 10 virtualnych serverov. A preco TeamSpeak3? Lebo je to dobry a rozsireny softver... A pri zakladnom nastaveni poskytuje lepsiu kvalitu zvuku, lepsiu redukciu sumu a hlavne lepsiu redukciu echa.

                Ak je tu rozpor co pouzit, preco nenasadit obe?! Cas a skusenosti s pouzivanim ukazu ;-)

                PS: taka pikoska, pri ts3 nemusim mat sluchadla, kludne mozem mat pusteny zvuk na repro a nikto nema brutalnu ozvenu ako pri mumble a ani ja nemam sp:atnu v:azbu (tam sa mi to do takehoto idealneho stavu nepodarilo dostat ani po hodinovom sprtani v nastaveniach a vymene 2 zvukoviek). A to je luxus na ktory si clovek rychlo zvykne :)
                • Re: InštaláciaTeamSpeak 3 28.04.2011 | 01:03
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Najmenšia verzia podpory je zahrnutá v príručke na použitie. Samotná príručka musí logicky obsahovať návod na inštaláciu, konfiguráciu a používanie.

                  Ak bola vykonaná inštalácia a základná konfigurácia podľa návodu, tak tá chyba nemohla nastať. Chyba prístup zamietnutý by sa inak prejavila u väčšej vzorky zákazníkov. Preto mám ten dojem, že sa jedná o verziu upravenú cez krek. Bez ohľadu na to, či to bolo nutné.

                  Teda, pokiaľ sa nejedná o čiernu inštaláciu niekam do firmy kde je zakázané mať spúšťateľné súbory. To by bolo hrubé porušenie ...
                • Re: InštaláciaTeamSpeak 3 28.04.2011 | 11:07
                  Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                  Čau Asfethan, ja som nejaký čas používal MM bez slúchatiek a v pohode. Treba zapnúť "echo cancelation" a vyladiť hlasitosť, robota tak na 2minúty. Lepšiu kvalitu zvuku ako má MM som ešte nepočul, nehovorím že TSko má zlú, ale načo používať closed balast, keď to netreba. Akurát niektorí užívatelia s WinXP mali problém s echom, ale holt s takým systémom je echo v MM najmänší problém :)
                  Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                  • Re: InštaláciaTeamSpeak 3 30.04.2011 | 17:07
                    asfethan   Návštevník
                    Ola Bedna. No u mna sa to vyladit nedalo, ja som mal strasne velky vstupny sum z mikrofonu takze tam sa uz cokolvek doladovalo velmi tazko... Nehovoriac o tom ze hodnoty sumu dokazali strasne skakat. A to potom aj sum dokazal zapnut mikrac. Je mozne ze mam okolo seba silny em smog. TS3 sa s tym ale dokaze vysporiadat.

                    Inak zaujimavy argument ktory drzi zase stranu MM je taky ze TS3 sposobuje lagy v hre (neviem ci je nenazrany na prostriedky, alebo je to sietovy problem). Ale toto vacsinou spominali okenari :)
        • Re: InštaláciaTeamSpeak 3 27.04.2011 | 16:21
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
          Takže to Putty púšťaš na stroji s Win? Aké spojenie si použil, ssh? Aký port?

          Je škoda že ľudia vedia málo o Open Source, v Googli treba vedieť hľadať, pozri ako môže vyzerať Mumble a potom porovnávaj :)
          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • Re: InštaláciaTeamSpeak 3 27.04.2011 | 19:49
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Nepochopil som úplne tvoj opis problému, takže mám otázky.
      1.) Máš na tom linuxáckom servery spustené ssh?
      2.) Pokiaľ äno, tak sa musíš pripájať cez port 22.
      3.) Tvoj domovský adresár je domény?
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • Re: InštaláciaTeamSpeak 3 28.04.2011 | 20:30
      Kyborg   Návštevník
      Ahojte
      (ja som úplný začiatočník, linux som ani nikdy nemal nainštalovaný, len mám VPS)

      Bedňa: Ja som si ihňeď ako si napísal prvý post išiel vyskúšať Mumble, ale proste ma vôbec neoslovilo, každý máme iné požiadavky...
      1. Nejaký farebný skin nerieši prehľadnosť (rozloženie informácii v okne). Videl som zopár pekných skinov, ale to nebudem každého nutiť aby si ešte sťahoval nejaké skiny, ked TS3 je v základe super...
      2. Mnoho známych používa TS3, nebudem ich nutit presedlať na iné keď sú spokojný, len pretože je to open source...

      WlaSaTy: Nerozumiem tvojmu prístupu. Ja mám problém v tom že som začiatočník v ssh, vps, firewalloch a iných veciach a ty ma nepriamo posielaš do...
      Na čo je potom toto fórum?






      Chyba bola vo mne...
      Cez víkend som menil balíček (prechod na VPS s root ssh účtom), na starom VPS som mal 32 bit linux. No a nevšimol som si že teraz mám 64 bit Debian. Takže som skúšal zlú TS3 vezriu.

      Moje VPS je u angel-hosting.cz
      VPS má už všetko pre webhosting...

      Takže teraz už znalejší som pokročil ďalej.
      Nahral Server amd64 3.0.0-beta30
      do:
      /home/domeny/zonax.sk/web/subdomeny/ts/

      Všetkému som dal práva
      rwsrwsrwt (7777)


      Firewall som nastavil podla tohoto:
      http://forum.teamspeak.com/showthrea...rules-for-TS-3

      (Ale nepochopil som tú 3. až 5. časť
      #3 create the following Non web server protocol publishign rule... )

      Spustil som
      root@vs????:/home/domeny/domena.sk/web/subdomeny/ts# ./ts3server_minimal_runscript.sh start
      a ten testík (či ako to mám nazvať) prebehlo úspešne

      V ts3server.ini má byť IP nastavená 0.0.0.0? (bere to ako localhost?) alebo tam mám dať IP VPS?
      • Re: InštaláciaTeamSpeak 3 28.04.2011 | 23:13
        WlaSaTy   Návštevník
        Ahoj,
        možno sa na mňa urazíš keď Ti prezradím že ja sa najprv pozriem do príručky a až potom sa opýtam. Keď sa mi nechce pozrieť do príručky, tak to za mňa urobí platená podpora. A nejako som si neni istý na koľko si ceníš ušetrenie tvojho času.

        Inak, predpokladám že sa pýtaś na adresu na ktorom má počúvať server. V tvojom prípade tie nuly znamenajú, že má počúvať všade. Localhost znamená že má počúvať len daný stroj a to by bola v prípade sieťovej sluźby blbosť keže by tá služba odmietla komunikovať s inými počítačmi (DMA je rýchlejšia ako lokálny socket).

        PS.: Naozaj to dávalo tú chybu s prístupom zamietnutým? Pretože chyba pri spúšťaní nesprávneho typu súboru zneje obvykle inak.
        • Re: InštaláciaTeamSpeak 3 28.04.2011 | 23:47
          Kyborg   Návštevník
          Ahoj

          Ja som predtým v ssh ovladal akurat prikaz unzip a cd.
          Napísal som o radu tu na fóre, pretože často si pozerám tento článok:
          http://linuxos.sk/clanok/207/index.html

          Problém je v tom, že ich príručky mi moc nepomohli, čerpal som vlastne len z tutoriálov na fórach ale tie sú staré a niektoré veci pre najnovšiu verziu neplatia, tak sa pre mňa z vášho pohladu banality stávajú problémy, ktoré googlim/skúšam v ssh hodiny...

          PS: Áno po príkaze ./ts3server_linux_x86 inifile=ts3server.ini mi vypísalo Permissions denied
          Ale čo som sa dnes dočítal tak najnovšia verzia sa má prvý krát spúšťat ./ts3server_minimal_runscript.sh start

          Ovšem ja by som to asi ani nespustil, keďže mám x86_64
          • Re: InštaláciaTeamSpeak 3 29.04.2011 | 00:58
            WlaSaTy   Návštevník
            Ahoj.
            Tá príručka sa dala preložiť do SJ, skús to. Napríklad google má vceľku použiteľný prekladač.

            Inak, k tej chybe. Pochopil by som ju keby to dalo inú chybu:
            $ tar xvfz qtmoko-debian-v26.tar.gz ./usr/bin/amidi
            ./usr/bin/amidi
            $ chmod -x ./usr/bin/amidi
            $ ./usr/bin/amidi
            bash: ./usr/bin/amidi: Permission denied
            $ chmod +x ./usr/bin/amidi
            $ ./usr/bin/amidi
            bash: ./usr/bin/amidi: cannot execute binary file
            $ file ./usr/bin/amidi
            ./usr/bin/amidi: ELF 32-bit LSB executable, ARM, version 1 (SYSV), dynamically linked (uses shared libs), for GNU/Linux 2.6.14, stripped
            

            A x86 32bit program spustíš bez problémov aj na x64 systéme, stačí mať k tomu nahodenú spetnú kompatibilitu. Obvykle je to len jeden metabalík.