ubuntu 11.04-stmavne obrazovka pri instalacii z cd

Sekcia: Aplikácie & Desktop 30.04.2011 | 21:06
Avatar pitke ubuntu  Používateľ
No neviete čo s tým, nechápem, čo sa deje..............
    • Re: ubuntu 11.04-stmavne obrazovka pri instalacii z cd 30.04.2011 | 21:14
      Avatar pitke ubuntu  Používateľ
      pomože iba tvrdý reštart, vidím tam nejakú tabulku, ale velmi slabo........takže nestmavne úplne
      ubuntu 10.10 instalovalo normálne
      • Re: ubuntu 11.04-stmavne obrazovka pri instalacii z cd 30.04.2011 | 22:06
        WlaSaTy   Návštevník
        Skús sa zamyslieť nad tým, čo sa dá uhádnuť z výrazu "nejaká tabuľka". Bez toho aby si to opísal sa dá poradiť iba:
        1) skontroluj inštalačnú placku na chyby.
        2) použi alternate CD ktoré si doťahá zvyšok z internetu.
        3) skontroluj nastavenie monitora či on sám nemá vypnutie po nejakej dobe aby šetril eletrikou.
        • Re: ubuntu 11.04-stmavne obrazovka pri instalacii z cd 30.04.2011 | 22:21
          Avatar pitke ubuntu  Používateľ
          no je to výber jazyku pri instalácii...............ono normálne nabehne instalácia, len to nevidno poriadne, takže neviem...........
          a kde stiahnem to alternate cd?
          • Re: ubuntu 11.04-stmavne obrazovka pri instalacii z cd 30.04.2011 | 22:27
            Avatar pitke ubuntu  Používateľ
            no už ťahám, snád to pomože
            • Re: ubuntu 11.04-stmavne obrazovka pri instalacii z cd 30.04.2011 | 22:55
              WlaSaTy   Návštevník
              No. Ak to len vyplo podsvietenie v monitore, tak to môže biť buď ovládačom grafiky čo je na CDčku, alebo samotným fyzickým nastavením monitora (či iným nastavením FN kláves na notebooku) alebo zle stiahnutým či napáleným inštalačným CDčkom .
              • Re: ubuntu 11.04-stmavne obrazovka pri instalacii z cd 01.05.2011 | 02:40
                Avatar pitke ubuntu  Používateľ
                tak som to nainštaloval z alternate cd, všetko v pohode inštalácia prebehla úspešne a samozrejme koho by napadlo, že pri spustení systému bude zase cma...............:-))))
                takže to bude asi v driveri
                povie mi niekto ako ho tam mám dať a tiež kde, ked je tam tma?
                už mi je z toho smiešno.............a vysvetlí mi niekto, prečo ten driver dali preč, ked tam uz raz bol?......žeby kocúrkovo?
                • Re: ubuntu 11.04-stmavne obrazovka pri instalacii z cd 01.05.2011 | 02:41
                  Avatar pitke ubuntu  Používateľ
                  na noťasi mám dva systémy--------------widle a ubuntu
                  • Re: ubuntu 11.04-stmavne obrazovka pri instalacii z cd 01.05.2011 | 02:59
                    Avatar pitke ubuntu  Používateľ
                    to uz vidím, že bude zábava.....:-))))
                    • Re: ubuntu 11.04-stmavne obrazovka pri instalacii z cd 01.05.2011 | 12:26
                      WlaSaTy   Návštevník
                      Výborne. Takže už vieme že máš notebook, takže to štelovátko na podsvietenie je dostupné asi cez tie modré klávesy. Kedy si spomenieš akú máš grafiku a notebook?
                      • Re: ubuntu 11.04-stmavne obrazovka pri instalacii z cd 01.05.2011 | 13:07
                        Avatar pitke ubuntu  Používateľ
                        tak fajn, komunikácia s tebou sa mi velmi páči.........som vedel, že ked napíšem o nejakej tabulke tak budeš reagovať...........:-))))..ináč to používa moja polovička, vždy sa ztoho smejem......
                        Takže modré štelovátko, neviem...sú tu na klávesách nejaké obrázky, ale systém nemám originálny, takže nič nefunguje, hned pri kúpe som vistu zrušil a dal W7.
                        Notebook som kúpil, len takú šunku je to nejaký.....EMACHINES E525 a AIDA64 mi vypísala toto......Grafická karta Intel GL40/GM45/GM47/GS45 Chipset - Graphics Controller 0
                        dakujem za pomoc
                        • Re: ubuntu 11.04-stmavne obrazovka pri instalacii z cd 01.05.2011 | 13:18
                          WlaSaTy   Návštevník
                          Výborne. Tak si naštuduj čo znamenajú tie obrázky. Tú príručku si predsa nezneužil namiesto toaleťáku.
                          • Re: ubuntu 11.04-stmavne obrazovka pri instalacii z cd 01.05.2011 | 13:22
                            Avatar pitke ubuntu  Používateľ
                            Nie, nie vážne na widlach ako tak fungujú, ale nie na ubuntu, už som to skúšal s tým podsvietením..........to bude asi tým driverom, nemyslíš?
                            • Re: ubuntu 11.04-stmavne obrazovka pri instalacii z cd 01.05.2011 | 13:48
                              WlaSaTy   Návštevník
                              Zabudol si napísať, ktoré si skúšal. Totižto, tie klávesy generujú udalosti pre x server a ten potom dá príkaz na zmenu intenzity podsvietenia. Takže je možné že si vybral nesprávnu klávesovú mapu, alebo ju výrobca pomiešal.
                              • Re: ubuntu 11.04-stmavne obrazovka pri instalacii z cd 01.05.2011 | 13:53
                                Avatar pitke ubuntu  Používateľ
                                pozri použil som aj na zapnutie a vypnutie monitora, aj na stlmenie, či zvýšenie intenzity jasu.............takže kedže tieto klávesy nefungujú, podla mna ide jednoznačne o ovládač monitora.
                                Lenže neviem ako ho nainštalovať...............poradíš?
                                • Re: ubuntu 11.04-stmavne obrazovka pri instalacii z cd 01.05.2011 | 15:01
                                  Avatar pitke ubuntu  Používateľ
                                  NO ASI SA MOžEM S UBUNTU ROZLUčIť.................HMMMMMMMMMMMM
                                  • Re: ubuntu 11.04-stmavne obrazovka pri instalacii z cd 01.05.2011 | 15:45
                                    WlaSaTy   Návštevník
                                    Pokiaľ očakávaš ovládač na monitor, tak ten neexistuje. Monitory majú len nastavenia a podsvietenie im funguje cez dpms. Ty v podstate hľadáš niečo iné. Program (applet) čo nastaví intenzitu podsvietenia alebo klávesovú mapu ktorá sadne zrovna na ten tvoj nešťastný notebook tak any si to nemusel rozklikávať myšou.

                                    Skús sa najprv pohrabať v tých interaktívnych tlačiciach čo sa pridávajú na lištu. Neverím, že si ich zahodil. Neskôr by sa dalo skontrolovať rozloženie kláves napríklad cez xev.
                                    • Re: ubuntu 11.04-stmavne obrazovka pri instalacii z cd 01.05.2011 | 15:54
                                      Avatar pitke ubuntu  Používateľ
                                      takze to skúsim urobiť nasledovne
                                      nainstalujem.............10.10-ku znovu
                                      potom zfunkcním klaves Fn podla:
                                      Brightness changing does not work correctly. Linux ACPI bug.
                                      sudo gedit /etc/default/grub
                                      Change bottomline to this:
                                      GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT=“quiet splash acpi_osi=Linux”

                                      Reboot, then it works with Fn keys.

                                      A následne systém upgradnem na 11.04
                                      Nič normálnejšie ma nenapadlo a chcem to spojazdniť do hokeja.........:-)))))

                                      Co ty na to?
                                      • Re: ubuntu 11.04-stmavne obrazovka pri instalacii z cd 01.05.2011 | 16:25
                                        WlaSaTy   Návštevník
                                        Neviem čo môže mať spoločného výrobcom pokazené acpi s klávesnicou, ale rob ako chceš. Tie príkazy aj s appletom som sem niekoľko krát dával.

                                        Inak, vieš čo je na tom najzábavnejšie ?
                                        • Re: ubuntu 11.04-stmavne obrazovka pri instalacii z cd 01.05.2011 | 17:23
                                          pitke   Návštevník
                                          no prezrad
                                        • Re: ubuntu 11.04-stmavne obrazovka pri instalacii z cd 01.05.2011 | 18:16
                                          Avatar pitke ubuntu  Používateľ
                                          takže, už mi to lezie na nervy..............prečo v 10.10, všetko fungovalo, aj kláves Fn, a v 11.04 mi furt stmavne ten monitor. acpi dpms, neviem čo to je.................takže som upgradoval 10.10....samozrejme pri spustení 11.04 mi to stmavlo, potom som naslepo reštertoval a pustil zo zoznamu..........staršiu verziu linuxu...........na moje prekvapenie nabehlo unity pravdepodobne so staršou verziou jadra.......
                                          takže mi može niekto vysvetliť jazykom mojho kmena, čo mám s tým robiť?............dofrasa
                                          • Re: ubuntu 11.04-stmavne obrazovka pri instalacii z cd 01.05.2011 | 19:18
                                            WlaSaTy   Návštevník
                                            Že sa Ti aktivovalo podsvietenie v pomere nastavenia v inom OS a jasu zo snímača okolitého svetla. Preto to máš tmavé. A ako čerešnička na torte je, že si nenašiel vpravo hore políčko na hľadanie.

                                            Teda našiel, ale podľa toho že Ti je prednejší hokej ako priloženie ruky k riešeniu tvojho problému, tak by som, si poprosil aby si znova zopakoval že odídeš keď to za Teba zdarma niekto nevyrieši. Tento typ nátlaku sa veĺmi dobre počúva. Nechceš ho aj zašepkať do uška?
                                            • Re: ubuntu 11.04-stmavne obrazovka pri instalacii z cd 01.05.2011 | 19:30
                                              Avatar pitke ubuntu  Používateľ
                                              nerozumiem o akom odchode melieš................a máš problémy s ušami?...............načo tu prezentuješ svoje uchylné potreby, ak nechceš pomocť?
                                              • Re: ubuntu 11.04-stmavne obrazovka pri instalacii z cd 01.05.2011 | 19:43
                                                WlaSaTy   Návštevník
                                                13:01 NO ASI SA MOžEM S UBUNTU ROZLUčIť.

                                                S ušami nie, s očami. Vidím to, čo ostatní volajú realita. Ak chceš, tak Ti po hokeji nájdem ten príkaz čo som dával sem na tento portál.
                                              • Re: ubuntu 11.04-stmavne obrazovka pri instalacii z cd 01.05.2011 | 20:02
                                                Avatar pitke ubuntu  Používateľ
                                                ja som obyčajný user, žiaden odborník........... dobre, možno pochlapíš a dáš mi ten príkaz, lenže ja neviem, čo s ním.......
                                                spomínaš políčko vpravo hore, lenže ja neviem čo mám vyhladávať
                                                ked tam zadám podsvietenie monitora tak to mi nepomože
                                                • Re: ubuntu 11.04-stmavne obrazovka pri instalacii z cd 01.05.2011 | 22:19
                                                  WlaSaTy   Návštevník
                                                  Ale nie. Ty musíš byť špičkový odborník. Človek, čo si vyberie produkt ktorý sa len teraz dostal na trh, schváli ho pre nasadenie aj napriek čiastočnej/dočasnej nefunkčnosti zobrazovacieho adaptéra. A dopredu odmieta niektoré časti riešenia musí byť špecializovaný odborník.

                                                  Ak by tak nebolo, tak by si mal predsa záujem vyriešiť tvoj problém a opýtal sa na to čomu nerozumieš aby sa dalo určiť ako ďalej.

                                                  Teda, pokiaľ si len nechcel zabiť čas dokedy si nezapneš hokej v telke. Zajtra sa ide do práce, takže do krčmy je riziko.
                                                  • Re: ubuntu 11.04-stmavne obrazovka pri instalacii z cd 01.05.2011 | 23:56
                                                    Avatar pitke ubuntu  Používateľ
                                                    jasné a ty si magor, vieš čo? zapamataj si moj nick a uz nikdy nereaguj na moje príspevky, dobre?
                                                    • Re: ubuntu 11.04-stmavne obrazovka pri instalacii z cd 02.05.2011 | 00:44
                                                      WlaSaTy   Návštevník
                                                      Ahoj Pitke,
                                                      Ja si tvoju prezívku pametám veľmi dobre. Len ma zaujímalo, či si sa zmenil a či si začal byť ochotný priložiť ruku k vyrieśeniu tvojho problému alebo či chceš aby to stále za Teba niekto kompletne urobil v ramci svojho vlastného času.

                                                      Nič sa nezmenilo. A dokonca Ti ostal aj svojský preklad slova ďakujem.

                                                      PS.: Vedel si že sa chytím na to keď napíšeš o nejakej tabuľke? Tak to bolo potom z tvojej strany cielené. Aj s týmto tvojím prejavom sluśnosti.
                                                      • Re: ubuntu 11.04-stmavne obrazovka pri instalacii z cd 02.05.2011 | 01:23
                                                        Avatar pitke ubuntu  Používateľ
                                                        Ahoj vlasatí.

                                                        Aj ja si ťa pamatám. A považujem ťa za človeka, ktorý sa vyzná v tejto problematike, aké sa riešia na tomto fore. Predpokladám že máš VŠ technického zamerania a že sa tomu venuješ aj v práci, No lenže nie každý je v tejto situácii a nie každý ma tolko času na pc a na riešenie problémov.
                                                        Ty sa v tom vyznáš, takže bud pomož, alebo mlč...............nikto nie je zvedavý na tvoj sarkazmus a povyšovanie sa. Ano tabulku som napísal zámerne, lebo som vedel, že budeš reagovať, ty si totiž rád robíš srandu z ludí, ktorí vedia menej...........a aj sa mi to potvrdilo.
                                                        Tvoj sarkazmus sa týkal dnes aj mojej osoby, preto som ťa nazval ako som ťa nazval a poviem ti, keby si bol pri mne, dostaneš rovno medzi oči.............Zapamataj si, nikdy nesúd človeka, lebo nevieš čo v nom je a nemáš nato ani právo........
                                                        • Re: ubuntu 11.04-stmavne obrazovka pri instalacii z cd 02.05.2011 | 01:54
                                                          WlaSaTy   Návštevník
                                                          Ahoj,
                                                          ja súdim človeka podľa jeho skutkov, nie podľa jeho vyhrážok.

                                                          A jedno Ti poviem. Ak chceš aby niekto za Teba kompletne vyriešil tvoj prúser (ktorý si si znova vedome zamiesil), tak si za to zaplať. Uvedom si, že plytvať svojim voľným časom len preto aby Ti spríjemnili tvoj život môžu tak maximálne len tvoji rodičia. Ale, to žiaĺ len do času.

                                                          Keby si chcel zas urážať slušných ľudí, tak nám objasni prečo si sa nespýtal ako napríklad skontroluješ funkčnosť klávesnice (klávesovú mapu), čo je inak jeden z potrebých krokov na rieśenie tvojho problému. A Ty si úmyselne odignoroval viacero potrebných krokov. Zjavne si vedel, ćo je potrebné a zameral si sa mimo riešenia písanej otázky a iślo Ti len o pritiahnutie pozornosti , urážky a vyhrážky na fyzický útok.

                                                          Keď chceš, tak sa stretneme. Aspoň uvidím na vlastné oči provokatéra ktorého obskakujú vlastní rodičia. A nikto iný.

                                                          • Re: ubuntu 11.04-stmavne obrazovka pri instalacii z cd 02.05.2011 | 02:21
                                                            Avatar pitke ubuntu  Používateľ
                                                            riešenie si dávno vedel a napriek tomu si nepomohol, namiesto toho si riešil, že budeš rád, ked odídem a mnoho iných blbých poznámok..............
                                                            áno, máš pravdu, táto debata bola umelo vyvolaná nato, aby každý videl, ako sa chováš a vytvoril si názor sám.............vieš príručky používať ako toaletný papier.......to je dosť brutálne prirovnanie, neviem, kde si vyrastal? v decáku?
                                                            a stretnúť sa? velmi rád..................neviem, prídeš za mnou do belgicka?
                                                            • Re: ubuntu 11.04-stmavne obrazovka pri instalacii z cd 02.05.2011 | 13:53
                                                              WlaSaTy   Návštevník
                                                              Žiaľ, mýliš sa. Riešenie som nevedel, ale vedel som ako vylúčiť iné pravdepodobné chyby ktoré majú rovnaký následok tak aby sme sa spolu dopátrali k riešeniu.

                                                              Ale, to je skôr o inom.

                                                              Nevyrastal som v decáku a nemám vysokú školu. Ale, mysli si čo chceš o kom chceš. Ja Ti tvoj názor brať nebudem.

                                                              PS.: Ak si v Belgicku, tak máš zopár mincí na platenú podporu. Pretože tento cirkus je len o tvojom priživovaní sa na dobrosrdečnosti dobrovoľníkov. A ak chceš mať vyriešený tvoj problém bez toho aby si pohol čo i len prstom, tak je na mieste kontaktovať platenú podporu a nie obťažovať druhých na úkor ich voľného času. Aj tam Ťa usmernia ohľadne urážok. Ale, asi si o ňu už prišiel kôli tvojmu prístupu.