Gnome 3 na Gnome 2

Sekcia: Aplikácie & Desktop 14.05.2011 | 02:19
rado   Návštevník
neviete mi niekto poradit, ci je mozne (pokial mozno, bez zrutenia systemu) zrusit gnome 3 a vratit naspat na Gnome 2?
alebo ci je mozne spravit novu instalaciu, tak, aby sa mi nenainstalovalo Gnome 3 ale radsej starsia Gnome 2?
Pouzivam Archlinux a z Gnome som mal nainstalovane iba to co som potreboval. Teraz uz je ale v hlavnyx repozitarox a predpokladam, ze sa mi pri instalacii asi natiahne Gnome 3, ci sa mi to paci alebo nie.
Ja si na to nemozem zvyknut, xyba mi tam polovica veci, druha mi nejde ako by som cakal. K comu toto vobec bolo dobre?
    • Re: Gnome 3 na Gnome 2 14.05.2011 | 14:22
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      arch nema v repo gnome 2 ? naozaj?
      to ma prekvapilo
      pozeral si archwiki, predpokladam ze tam bude navod ako nahodit gnome 2

      ak nie skus LXDE, to je zo dna na del lepsie a sviznejsie
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: Gnome 3 na Gnome 2 14.05.2011 | 14:23
      jano   Návštevník
      Ja som prešiel na KDE :D
    • Re: Gnome 3 na Gnome 2 14.05.2011 | 15:01
      Avatar rolec Archlinux, Ubuntu  Používateľ
      Skus pouzit nejaky mirror so starsim balickami napr. arch rollback machine arm.konnichi.com, pripadne ak puzivas danu instalaciu uz dlhsie tak sa daju vyuzit baliky z cache pacmana nachadzajuce sa v /var/cache/pacman/pkg/.
      Ako uz bolo spomenute vyssie v archwiki je to pekne rozpisane.
      :(){ :|:& };:
      • Re: Gnome 3 na Gnome 2 14.05.2011 | 21:03
        rado   Návštevník
        starsie balicky som si z cache bohuzial vymazal :(

        skusal som ten mirros, co si spominal, nasiel som navod ako to downgradnut, ale nejako mi to neslo. pise mi, ze potrebujem balik 'python2-pyqt'. pri tom tam ten balik nainstalovany mam. neviem s tym dalej pohnut a uz sa mi nepodarilo nic vygooglit. no, vratil sa mi aspon desktop. mam pocit, ze teraz mam nejaku zmes gnome3 a gnome2. tak mi treba, ze som si nedal povedat podla toho, co som cital u inyx o gnome3 a bol som dost blby na to, aby som to skusal na svojom systeme a nie vo virtualboxe :(((

        asi to cele vyhodim a dam si openbox alebo lxde. jaaaaj, moje oblubene gnome sa takto, hmmm. ani neviem ako to nazvat. KDE sa mi nepaci, nikdy som mu neprisiel na xut. mam rad jednoduxsie prostredia. gnome som az do jeho poslednej verzie miloval :)))
        • Re: Gnome 3 na Gnome 2 18.05.2011 | 14:03
          XjCook   Návštevník
          kasli nato...proste Arch presiel na GNOME3 a tympadom kazde ine riesenie je len otazka casu kedy sa stane system nekonzistentnym

          bud prejdes na ine prostredie alebo nahodis debian stable kde gnome 2 bude pekne dlho :)
        • Re: Gnome 3 na Gnome 2 20.05.2011 | 12:42
          Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
          Fallback mode: System-Settings --> System-Information --> Graphics
          • Re: Gnome 3 na Gnome 2 24.05.2011 | 16:15
            rado   Návštevník
            2 Sleepy: to som nastavil, ale ono to uz aj tak nie je uplne gnome2. nejako sa mi nepaci ten zlepenec gnome2 a gnome3, co mi tam zostal. vyskusam si cisty install vo virtualboxe, tam sa pohram s gnome a inymi prostrediami a potom prehodim cely hlavny system podla vysledku. zase tak vela sa nestalo, akurat som o poznananie, ze gnome3 vobec nemam rad, mudrejsi :)))
            2 XjCook: archlinux urcite nepresiel na gnome3. to akurat gnome preslo z verzie 2 na verziu 3 :))) nastastie si uzivatel moze vybrat aj ine prostredia. good old archlinux ;)