MS OFFICE a jeho formaty

Sekcia: Aplikácie & Desktop 23.05.2011 | 19:05
Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
uz dlhu dobu pouzivam OpenOffice (LibreOffice) a som nan zvyknuty (hlavne na writter)
ale samozrejme kazdy okolo mna ma MS OFFICE vsetkych druhov
mam nasledovne otazky:

1.V LibreO, aky je najlepsi format na ukladanie do MS kompatibilnych formatov ?? - (predpokladajme ze vsetci okolo maju MS OFFICE 2010 alebo aky je najnovsi), aby sa zachovalo co najviac z formatovania textu
a)97/2000/XP (.doc) - tento pouzivam momentalne
b)word 2007 XML (.docx)
c)word 2003 XML (.xml)
d)textovy dokument office open XML (.docx)

2.kvoli kontrole fomrmatovania a tak mam vo wine nainstalovany MS OFFICE 2003 (moj studentsky kupeny) funguje perfektne ale neotvori .docx, ktory z novsich office-ov od MS funguje bezproblemovo vo wine ??, uvazujem o kupe studentskej 2010 od kamarata
Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: MS OFFICE a jeho formaty 23.05.2011 | 19:54
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Ja som pár krát kamošom posielal nejaké učebné texty, resp. niekedy mi oni posielali niečo na tlačenie. Príjmal a posielal som len PDF, a bolo to tým vybavené. Ovšem, PDF nie je možné editovať..

      Btw. čo sa týka toho formátu, určite by som volil .doc. Vedz, že množstvo ľudí (až by Ťa zarazilo koľko) používa Office 2003 popr. 2002 a staršie
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: MS OFFICE a jeho formaty 23.05.2011 | 22:45
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        ked davam nieco tlacit tak zasadne PDF, tam je istota ze ake som to exportol take to vytlaci
        ale na zdielanie dokumentov to nie je bohvieco :-D
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: MS OFFICE a jeho formaty 23.05.2011 | 20:40
      Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
      Toto je dobra otazka tiez ma to zaujma.... ja taktiez pouzivam OpenOffice a uz sa mi par krat stalo ze sa formaty nezacohvali.
    • Re: MS OFFICE a jeho formaty 23.05.2011 | 20:48
      pato   Návštevník
      1. doporučil by som .doc
      2. nainštaluj si 2007, pre 2010 ešte wine nie je odladené. Na inštaláciu použi PlayOnLinux, ich upravený inštalátor doinštaluje potrebné win knižnice,alebo použi
      winetricks a wine.
      • Re: MS OFFICE a jeho formaty 23.05.2011 | 22:16
        nanobot   Návštevník
        2. takže si teraz kvôli tomu kúpi novú licenciu???

        ale každopádne, ".docx" by malo fungovať v office 2003 pomocou tohto.
        • Re: MS OFFICE a jeho formaty 23.05.2011 | 22:48
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          dik za ten link skusim ci to bude fungovat aj cez wine

          vyzera to tak ze zostavam pri standartnom nastaveni 2003 - .doc a asi aj pri MS office 2003 na to co potrebujem staci, vsak na vsetko ine mam Libre Office
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: MS OFFICE a jeho formaty .docx 23.05.2011 | 22:49
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      1)
      Všetky staršie verzie MS OFFICE (MS OFFICE 2003) vo Windows Ti otvoria docx formát, ale si musíš nainštalovať od MS filter pre podporu docx súborov. http://www.microsoft.com/downloads/en/details.aspx?FamilyId=941B3470-3AE9-4AEE-8F43-C6BB74CD1466&displaylang=en
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: MS OFFICE a jeho formaty .docx 23.05.2011 | 23:10
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        presne to napisal aj nanobot vyssie
        dik
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment