q4wine

Sekcia: Aplikácie & Desktop 14.06.2011 | 15:37
jano   Návštevník
Dobrý deň.

Mám iso image hry, krorú som nainštaloval ale potom keď ju skúšam pustiť, tak mi napíše že mám vložiť do cdromky CD, aj keď ho už mám mountnuté ako iso.

čo s tým ?
    • Re: q4wine 14.06.2011 | 16:11
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Upravit vo winecfg adresu, kde sa nachadza "CDROM" ? Aspon nieco take tusim sa s tym robilo
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: q4wine 14.06.2011 | 16:19
        jano   Návštevník
        drivers >> type : CDROM, takže to asi bude nastavené správne.
        • Re: q4wine 14.06.2011 | 16:34
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          Ale cestu k tej CDROM.. Popr. netreba cracknut tu hru? Skopirovat z CD nejake subory do zlozky kde je nainstalovana hra. to by ale znamenalo ze ju nemas legalne, legalne hry sa necrackuju :D
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
          • Re: q4wine 14.06.2011 | 16:50
            jano   Návštevník
            Cesta k CDROM je dobre. Toto je iso spravené z originálu a testoval som to vo widlach, takže by to malo ísť.
            Crackovanie?, hmm... ale to by som potom musel porušiť licenčnú zmluvu :D
          • Re: q4wine 14.06.2011 | 16:52
            Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
            Ked nejde hora k Mohamedovi musi ist Mohamed k hore :-D cize zober jedno CD-RW napal to tam, zahraj hru ... a potom si na to CD napal zase inu :-D
            • Re: q4wine 14.06.2011 | 17:20
              jano   Návštevník
              Toho som sa obával, a nedá sa nejako vyonúť detekcia fyzickej cdromky vo wine alebo priamo v linuxe ?
              • Re: q4wine 14.06.2011 | 17:25
                Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                To add another drive, for example your CD-ROM, just create a new link pointing to it: $ ln -s /mnt/cdrom ~/.wine/dosdevices/d: Take note of the DOS-style naming convention used for links - the format is a letter followed by a colon, such as "a:". So, if the link to your c: drive points to ~/.wine/drive_c, you can interpret references to c:\windows\system32 to mean ~/.wine/drive_c/windows/system32.

                Takze mount hra.iso /mnt/hra

                ln -s /mnt/hra ~/.wine/dosdrives/h
                There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people