padanie xservera

Sekcia: Aplikácie & Desktop 15.06.2011 | 22:54
tomy   Návštevník
zdravím,

neviem z akého dôvodu mi začal padať xserver - ešte som sa nestretol s takouto chybou
potreboval by som nejakú radu

grafická karta v notebooku je GT330M 1GB, používam Fedoru 15

Graphics driver: NVIDIA
Graphics card: nVidia Corporation GT216 [GeForce GT 330M] (rev a2)
Graphics 3D info: direct rendering: Yes
OpenGL vendor string: NVIDIA Corporation
OpenGL renderer string: GeForce GT 330M/PCI/SSE2
OpenGL version string: 3.3.0 NVIDIA 270.41.06
OpenGL shading language version string: 3.30 NVIDIA via Cg compiler


Ďakujem
    • Re: padanie xservera 16.06.2011 | 00:44
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Mam GT 220 512 MB , vo Fedore mi to bezalo v pohode, s nainstalovanym driverom z repozitarov.

      Skus pripojit /var/log/Xorg.0.log ( popr. nieco podobne pomenovane ) po spadnuti... Ked spadne X, tak sa bud prihlas do konzoly a zalohuj ten log a znova zapni X a postni to sem, alebo co..

      Uvidime hadam tam bude vidiet, co je problem.
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: padanie xservera 16.06.2011 | 14:56
        WlaSaTy   Návštevník
        Alebo, ak by nevedel vypnúť pri štarte grafiku, tak bude ten starý log pomenovaný prekvapivo nejak ako /var/log/Xorg.?.log.old
    • Re: padanie xservera 16.06.2011 | 10:22
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      uname -r

      aká verzia ?


      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: padanie xservera 19.06.2011 | 23:35
        tomy   Návštevník
        2.6.38.6-27.fc15.x86_64

        dám na pastebin ten *.log

        zle sa s tým pracuje, pretože akosi je to ťažkopádne aj keď to ide - kliknem na niečo a musím čakať na zobrazenie dlhú dobu, ako keby to na chvíľu "zamrzlo" - preto som inštaloval nvidia ovládač, ale nič sa nezmenilo.

        výkon NB je určite dostačujúci /i5, 4GB DDR3 RAM, 1GB grafika/
        • Re: padanie xservera 20.06.2011 | 12:34
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          yum update --enablerepo=updates-testing kernel*
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
        • Re: padanie xservera 20.06.2011 | 12:35
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          Najprv pre istotu aj :
          yum update --enablerepo=updates-testing akmod-nvidia
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
          • Re: padanie xservera 21.06.2011 | 08:50
            tomy   Návštevník
            Začínam mať tohoto GNOME 3 plné zuby

            downgradujem, pretože potrebujem počítač k práci a nie vymýšľať ako odstránim panel s ikonami /obľúbené/ z pravej strany, pretože to ruší, ak je pod tým pás pozadia a mám spustenú nejakú aplikáciu. ak začínam je vľavo, ak spustím niečo prejde na pravú stranu, okno aplikácie ho neprekryje. --a podobne.

            toto mi porobilo po aktualizácii a vôbec netuším, ako to dať preč. je jedno odkiaľ spustím konfiguráciu - hláška "cannot by restore" a už aj som odhlásený.
            • Re: padanie xservera 21.06.2011 | 09:42
              Avatar default Debian  Používateľ
              co tak skusit xfce alebo lxde? rozmyslaj nad trvalim riesenim, gnome 2 nemusi byt v buducnosti dobre podporovane, uz teraz to nieje hlavny bod zaujmov jeho tvorcov
              R.K
              • Re: padanie xservera 21.06.2011 | 12:18
                tomy   Návštevník
                máš pravdu, už nejaký ten deň pozerám po lxde

                len treba získať skúsenosti, pretože tie prostredia v podstate nepoznám
                • Re: padanie xservera 21.06.2011 | 12:33
                  Avatar default Debian  Používateľ
                  nieje to nic zlozite, vsetky podporuje slovencinu, ma dobru wiki, navyse sa to tak moc nelisi v systeme akym to funguje, je to klasika, zviknes si behom par hodin, LXDE je dobre odladene , mne sa na archu spusti od prihlasenia tak ze je pripravene na pracu do 4s
                  R.K
                  • Re: padanie xservera 21.06.2011 | 12:34
                    Avatar default Debian  Používateľ
                    4s preto lebo sa pusta compiz, inak je to skoro hned
                    R.K
                    • Re: padanie xservera 21.06.2011 | 13:13
                      tomy   Návštevník
                      asi na to prejdem, zase sa mi to "odhlasilo"

                      Je zaujimave to, že na stolovom s integrovanou GK Intel mi to problémy nerobí. Na notebooku, kde je Nvidia 330GT s 1GB som kôli tymto problemom /okrem iného/ inštaloval nvidia ovládače a nevidím žiadny rozdiel, čo samo o sebe je čudné. V predchádzajúcich verziách až na nejaké chyby niekedy aj z nepozornosti to za chvíľu chodilo, doinštaloval som ako aj teraz electric a pracoval som


                      - je možné zmeniť bez problémov prostredie za "chodu systému", alebo sa doporučuje inštalácia čistá?
                      • Re: padanie xservera 21.06.2011 | 15:59
                        Avatar default Debian  Používateľ
                        preco, prostredie nieje viazane na jadro je to program ako kazdy iny, normalne ho nainstalujes s repozitarov a ked sa odhlasis prostredie si mozes vybrat
                        R.K
                • Re: padanie xservera 22.06.2011 | 15:21
                  dash   Návštevník
                  Nie je viac "lightweight" Fluxbox?
                  Skusal som XFCE, ale Fluxbox jednoznacne lepsi v rychlosti a aj customizovatelnosti.
                  • Re: padanie xservera 22.06.2011 | 16:46
                    Avatar default Debian  Používateľ
                    fluxbox sa konfuiguruje cez konfiguraky a treba sa s tym dost stvat a neponuka take moznosti, filemanager musis pouzit daky alternativny, podla mna zase nechcel uplne ze totalny light, jemu mozno ani neslo tak o to , skor aby to bolo funkcne a nemusel sa s tym piplat
                    R.K
                    • Re: padanie xservera 22.06.2011 | 17:24
                      tomy   Návštevník
                      ano, o tu funkcnost sa jedna - ak môžeš, pozri si ten obrázok dole - /na pravej strane sa zjavi ten panel po spustení aplikácie/aplikácií a netuším, ako ho odtiaľ dať preč - správa sa to presne tak, ako v predchádzajúcich verziách panel na spodku obrazovky, len je to neskutočne veľké a systém zostane pomalý ako smola, prípadne sa to odhlási - možno pomôže, že ak som nechal šetrič, tak v momente stmavenia obrazovky sa to určite odhlási / ide ma šľak trafiť
                      • Re: padanie xservera 22.06.2011 | 17:49
                        Avatar default Debian  Používateľ
                        ten panel je sucastou gnome-shell , a sucastou prostredia, podla mna je tam nepostradatelny a len tak lahko zmazat nepojde
                        R.K
                        • Re: padanie xservera 22.06.2011 | 18:28
                          tomy   Návštevník
                          ten, o ktorom hovoríš, je na ľavej strane a sú tam umiestnené položky podľa môjho výberu, na pravej strane sú pod sebou zobrazené pracovné plochy. To, čo som pomenoval, sa po spustení aplikácie "skryje za aplikáciu". - takto by to malo pracovať/fungovať

                          teraz, ak spustím aplikáciu, zajaví sa to tam a je to cca 3cm široké na pravej strane obrazovky a ver mi, že to je neskutočne nepríjemné a ruší to - veď to je zbytočné duplicitné zobrazenie
            • Re: padanie xservera 21.06.2011 | 16:21
              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
              NEODPOVEDAL si na otázku, či si si cez yum updateoval kernel+akmod-nvidia ????

              Ty si iba načrtol , že po nejakej aktualizácii ... ale po akej aktualizácii, konkrétne, ČO si aktualizoval, lebo môžeš aktualizovať cez bežný update systému, alebo selektívne tak, ako som ti to hore vyššie napísal.
              Lebo keď si si updateoval IBA to čo som ti napísal v tých 2 príkazoch, tak nie je možné, aby sa ti rozhasilo grafické nastavenie Gnome 3 !!!
              (Táto selektívna aktualizácia, využíva najnovšie, ešte len testované balíčky kernel a akmod-nvidia (pre NVIDIA driver) a neupdatuje NIČ INÉ.)

              Je mi úplne jedno, čo si upravuješ v systéme, ale keď žiadaš pomoc, dodržuj pravidlá hry, bez čoho je to potom iba chaos a hatlanina ...
              zatiaľ toľko ...
              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
              • Re: padanie xservera 21.06.2011 | 17:00
                tomy   Návštevník
                urobil som aktualizáciu najprv yum update a potom ako si povedal,

                nemusíš nadávať, nie je to potrebné - to mi chceš povedať, že "yum update" som nemal urobiť ?