quadrapassel nejde pri 16 bit color depth

Sekcia: Aplikácie & Desktop 20.06.2011 | 14:39
Avatar mmatko   Používateľ
zdravim - mam jednu drobnostku - na mojom debiane som si pre zrychlenie x-iek stiahol farebnu hlbku na 16 bit... vyvstal tu vsak problem s hrou quadrapassel (tetris), ktory pri tejto hlbke vobec nenabehne... tuto hru hram len obcas na odreagovanie (kludne bez nej prezijem), zaujima ma to vsak principialne... tusite, kde moze byt problem? dik...
    • Re: quadrapassel nejde pri 16 bit color depth 20.06.2011 | 14:40
      Avatar mmatko   Používateľ
      este dodam, ze vsetko ostatne slape ako ma aj pri 16 bitoch... toto jedine ma zarazilo...
    • Re: quadrapassel nejde pri 16 bit color depth 20.06.2011 | 16:58
      WlaSaTy   Návštevník
      problém? nikde.
      Ak nejaký program potrebuje viac ako 16bit farebnú hĺbku, tak sa jednoducho pozrie aká sa dá použiť. A ak mu to nevonia, tak sa jednoducho vypne s chybou. Takže je to asi vlastnosť programu. Či je to tak sa dá zistiť z toho čo TI píše ten program.

      Teda aź na takú drobnosť. Máloktoré moderné a lacné monitory zvládajú aspoň 15 bit farebnú hĺbku. Takže ani ja nechápem túto jeho vlastnosť. Teda, pokiaľ autor toho programu nemá monitor Eizo alebo nejaký iný ktprý je pre grafikov.
      • Re: quadrapassel nejde pri 16 bit color depth 20.06.2011 | 21:16
        Avatar mmatko   Používateľ
        vypis pri 24 bitoch - spusti sa
        (quadrapassel:31737): ClutterGLX-CRITICAL **: Unable to make the stage window 0x2600005 the current GLX drawable
        (quadrapassel:31737): ClutterGLX-CRITICAL **: Unable to make the stage window 0x2600006 the current GLX drawable


        vypis pri 16 bitoch - nespusti sa
        Failed to initialise clutter: Unable to find suitable fbconfig for the GLX context

        fbconfig - Frame Buffer configuration utility - neviem ho v repo najst
        • Re: quadrapassel nejde pri 16 bit color depth 20.06.2011 | 22:02
          Avatar mmatko   Používateľ
          je to bug
          • Re: quadrapassel nejde pri 16 bit color depth 20.06.2011 | 22:48
            WlaSaTy   Návštevník
            Keď si o tom presvedčený, tak ho opíš a nahlás.
            • Re: quadrapassel nejde pri 16 bit color depth 20.06.2011 | 22:50
              Avatar mmatko   Používateľ
              uz som ho niekde ako bug videl, ked som prehladaval web...
              • Re: quadrapassel nejde pri 16 bit color depth 20.06.2011 | 23:00
                WlaSaTy   Návštevník
                Nie každé chovanie programu ktoré je nežiadúce z pohľadu koncovej vzorky užívateľov je chyba. Ale, máme demográciu a nazývať si to môžeš ako chceš.
                • Re: quadrapassel nejde pri 16 bit color depth 20.06.2011 | 23:13
                  Avatar mmatko   Používateľ
                  • Re: quadrapassel nejde pri 16 bit color depth 20.06.2011 | 23:18
                    WlaSaTy   Návštevník
                    A teraz si prečítaj vyjadrenie bfu v ktorom opisoval chybu. Bolo to niečo o zle odinštalovaných ovládačoch za ktoré ten tetris nemohol.
                    • Re: quadrapassel nejde pri 16 bit color depth 20.06.2011 | 23:32
                      Avatar mmatko   Používateľ
                      ano, mas pravdu... zatial neviem, co s tym... mozno neskor nieco vygooglim...