pracovné prostredie pre použitie na notebooku

Sekcia: Aplikácie & Desktop 24.06.2011 | 01:29
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
Po dlhom čase prichádzam s otázkou. Vrátil sa mi starší notebook, na ktorom používam dlhodobo GNOME. Vzhľadom na to, že je tam dostatok pamäte RAM (momentálne 1GB), môže tam byť čokoľvek. Problém je však s procesorom, ktorý je Celeron s taktom 1.3GHz. Ten by mal stíhať všetko možné, no moc toho nestíha.

Aké prostredie zvoliť? Čo okrem XFCE a LXDE by ste ešte brali do úvahy? Potrebujem hlavne internetový prehliadač, jednoduchý textový editor (leafpad a spol plne postačuje) a niekoľko ďalších drobností, ktoré sú všade. Účelom je urobiť z toho čo najrýchlejšie fungujúci PC, ktorý by ale dokázal používať aj ten, čo nemá vôbec žiadne skúsenosti s používaním Linuxu. Nejaké nápady?
    • Re: pracovné prostredie pre použitie na notebooku 24.06.2011 | 01:41
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      joj, zabudol som dôležitú vec - 1024x768 je max rozlíšenie...
    • Re: pracovné prostredie pre použitie na notebooku 24.06.2011 | 01:44
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Rozmyslal by som nad E17 a prinajhorsom IceWM. Ale XFCE aj LXDE na takej masine musi ist dobre.. Ja som dlhe roky na 1.6 GHz bezal s GNOME 2.x a bolo to uplne v pohode - hral som tam aj hry, aj emulovane.. A nebolo to tak davno, rok dozadu
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: pracovné prostredie pre použitie na notebooku 24.06.2011 | 02:02
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        áno, gnome 2 tam ide fajn, no ďalšie programy sú čoraz viac náročné a chcelo by to niečo iné skúsiť. To E17 by som mohol, aj IceWM, díky za tipy. Vývoj IceWM stále pokračuje?
        • Re: pracovné prostredie pre použitie na notebooku 24.06.2011 | 11:29
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          Netusim.. Asi nie, posledna verzia je nejaky rok stara - 1.3.7pre1 released (2010-04-27 18:30)
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: pracovné prostredie pre použitie na notebooku 29.06.2011 | 22:31
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      trochu sa vŕtam teraz do fluxboxu. Asi hlúpa otázka, ale... run dialog vo Fluxboxe cez ALT+F2 je normálna vec v novej verzii, alebo je to len po úpravách Canonicalom? Príjemne ma to prekvapilo