Daemon

Sekcia: Aplikácie & Desktop 26.06.2011 | 12:39
martin   Návštevník
Cute, snazim sa rozbehat valstneho daemona pod linuxom, nasiel som si super tutorial: http://www.netzmafia.de/skripten/unix/linux-daemon-howto.html

S forkovanim a inicializovanim nemam problem, chcem vsak docielit, aby daemon cital /dev/USBtty* zariadenie a z podla tychto informacii spustal potrebne skripty...

V tutoriale hore sa uzavre daemonov cyklus do while(1){} a vo vnutri je sleep()...A chcel by som s opytat ako casto mi odporucujete aby moj daemon kontroloval tento subor(Nechcem aby dlhym sleepom brzdil komunikaciu, ale zasa priliz kratkym aby dajak velmi vytazoval CPUcko)...

Tento komp sa bude pouzivat len ako procesna jednotka na spracovanie informacii a tento daemon by mal pravidelne citat z /dev/tttyUSB* a nebude sa robit nanom nic len tento daemon (este do buducna chcem GUI rozhranie k daemonovi...)

Dakujem
    • Re: Daemon 26.06.2011 | 14:15
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      pozri sa na epoll (pripdne starsie select a poll)
      • Re: Daemon 28.06.2011 | 14:35
        martin   Návštevník
        O tom epolle som este nepocul, urcite sa nato kuknem, no daju sa tym kontrolovat aj subory ? lebo len o soketoch sa pise a tiez to vyzera dost zlozito, asi zatial ostanem pri while v beta verzii mojho projektu, potom neskor mozno dam epoll:) Dik
        • Re: Daemon 28.06.2011 | 14:51
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          samozrejme, vsetko je subor :)