Konsole resize okna

Sekcia: Aplikácie & Desktop 02.07.2011 | 11:43
Avatar default Debian  Používateľ
Dobry den , dneska som doinstaloval a nastavil KDE na 64-bit gentoo systeme , vsetko ide fajn , ovladace som spravne nastavil, vsetko funguje az na Konsole, neviem si to vystvetlit, ale ked menim jeho velkost system proste zamrzne a pomoze len tvrdy restart, nejde ani prepnut na ine tty, jedine co ide je miestami kurzor aj ten seka, viem ze riesenie je pouzit iny terminal, ale ak by to robili nahodou aj ine aplikacie rad by som vedel riesenie, na inych systemoch s KDE sa mi to nestalo nikdy
R.K
    • Re: Konsole resize okna 02.07.2011 | 11:59
      Avatar default Debian  Používateľ
      nedalo mi to a skusil som iny terminal (lxterminal) a robi to tak ci tak, nechapem cim to moze byt
      R.K
    • Re: Konsole resize okna 02.07.2011 | 12:05
      Avatar default Debian  Používateľ
      problem vyrieseny, len tomu celkom nechapem, bolo to farebnou schemou, ale jedine co som menil boli farby, ale ako som dal jednu s predvolenych a nie vlastnu prestalo to robit, divne :D
      R.K
      • Re: Konsole resize okna 02.07.2011 | 20:34
        Avatar Grawp   Používateľ
        Je to nvidia bug. V novom driveri je to už vyriešené. V blbuntu repozitároch bude čoskoro.
        • Re: Konsole resize okna 02.07.2011 | 21:28
          Avatar default Debian  Používateľ
          aha no hej mam nvidiu driver s origo repozitarov, diky ze viem preco to je
          R.K
          • Re: Konsole resize okna 08.07.2011 | 15:45
            Avatar default Debian  Používateľ
            problemy sa vratili, ale bug je opraveny, takze na vyriesenie staci testing branched "x11-drivers/nvidia-drivers" >> /etc/portage/package.accept_keywords a updatovat driver emerge --update nvidia-drivers potom reboot init 6 a malo by to ist bez problemov
            R.K