Najbezpecnejsi komunikacny protokol

Sekcia: Ostatné 04.07.2011 | 15:26
Avatar chaser Debian  Používateľ
Caute,
existuje vobec nejaky naozaj bezpecny a dobre sifrovany komunikacny protokol ?
    • Re: Najbezpecnejsi komunikacny protokol 04.07.2011 | 15:37
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Nevidim do toho moc, ale co mas proti jabberu s podporou OTR? a co tak HTTPS? Ten sa ti nepaci?
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Najbezpecnejsi komunikacny protokol 04.07.2011 | 15:43
        Avatar chaser Debian  Používateľ
        Memam proti nim nic ;)
        na chat sa mi jabber paci, len neviem ci je aj daco bezpecnejsie ci nie
        pripadne ako ho nakonfigurovat

    • Re: Najbezpecnejsi komunikacny protokol 04.07.2011 | 16:02
      WlaSaTy   Návštevník
      Akýkoľvek, pokiaľ je použitá distatočne silná šifrovacia vrstva. Načo to chceš, na IM kecálka, (video)telefóniu cez internet, alebo chceš využiť nejaký existujúci protokol pre vlastnú aplikáciu???
      • Re: Najbezpecnejsi komunikacny protokol 04.07.2011 | 16:30
        Avatar chaser Debian  Používateľ
        momentalne len na kecanie pripadne telefonovanie
        na vlastnu aplikaciu zatial nie, v poslednej dobe nemam cas na programovanie vlastnych veci

        pozeram za niecim bezpecnym
        kedze skype sa dlhodobo bezpecnostou priblizuje k ICQ
        • Re: Najbezpecnejsi komunikacny protokol 04.07.2011 | 17:20
          WlaSaTy   Návštevník
          Pokiaľ má aspoň jedna strana verejnú IP adresu, tak choď do SIP protokolu ktorý rieši bežnú IP telefóniu a zaškrtni si kryptovanie.Po nej by si mal pretlačiť aj písmenkovanie keďže je to obdoba SMS v telefónii. Jedine výzvy môžu byť teoreticky nekryptované, ale nepoužívam to a tak sa mi nechce preliezť dátový tok cez TCPDUMP aby som si to overil. Alebo choď do jabbera. Má to výhodu v otvorenom protokole aaplikáciách ktoré môžeš źiviť od telefónu, cez USB kľúč až po počítač.
          • Re: Najbezpecnejsi komunikacny protokol 04.07.2011 | 18:10
            Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
            Alebo to mozes robit tak, ako my vo firme. Pouzivame SIP a XMPP a vsetko zenieme openvpn s AES-256, pricom na kazdom hope je firewallom zabezpecene, aby to ani nahodou neutieklo niekam mimo. Myslim, ze taketo riesenie je pomerne dobre.
            Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
            • Re: Najbezpecnejsi komunikacny protokol 12.07.2011 | 12:40
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
              Šifrovaný VPN tunel sa považuje za bezpečnú komunikáciu, ale o prelomení PGP som tiež nepočul. Aj tak 99% únikov je spôsobených BFA, automatický login, alebo viac ľudí má prístup k PC s tým istým loginom, žiadny firewall a veľmi obľúbené socialne inžinierstvo. Pokiaľ sa bezpečnosť neberie komplexne, tak je to ako mať pancierové dvere na stene zo sádrokartónu, hoci aj také veci sa robia :)
              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • Re: Najbezpecnejsi komunikacny protokol 21.07.2011 | 15:23
                Avatar chaser Debian  Používateľ
                Vdaka chalani, teraz vobec nestiham, preto som sa neozyval.
                Velmi si cenim Vase odpovede.
                a uz fungujem cisto cez jabber