start systemu

Sekcia: Hardware a Drivery 08.07.2011 | 02:12
erik   Návštevník
zdravim, naistaloval som si na notebook ubuntu 11.04 32bit, pri starte mi zobrazi ruzovu obrazovku na ktorej OS ako keby zamrzne, po stalaceni akej kolvek klavese mi system nabehne ako keby nic, ak by dakto vedel preco to robi alebo mal podobne problemy uvitam kazde info, diky
    • Re: start systemu 08.07.2011 | 15:14
      WlaSaTy   Návštevník
      Ružová a blbuntu? To by stálo za to nahrať že ako to vyzerá.
    • Re: start systemu 10.07.2011 | 00:29
      Avatar Michal Malík Archlinux | Debian  Používateľ
      Ubuntu malo kedysi podobný problém pri prebraní systému z hibernácie. Skús, či to nie je aj tvoj prípad ;)
      Everything you can imagine is real.
      • Re: start systemu 12.07.2011 | 11:34
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
        Tiež si myslím že je hybernácia nastavená na nejaký krátky čas, zaspí skôr ako nabootuje :)
        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • Re: start systemu 12.07.2011 | 12:05
          WlaSaTy   Návštevník
          Ružovú farbu používali niektoré grafické adaptéry ako kľúčovacie pozadie na prekladanie grafických objektov, takže to môže byť aj ovládačom na grafiku.

          otázkou je čo sa snaží ten systém vôbec povedať keď čaká na klávesu. A aj v ktorej časti štartu to nastane. Možno je to len príliž nová grafika ktorá nezobrazuje štandardné VGA/VESA/SVGA módy pri grafickom grube, alebo je tam nejaká hláška pri chýbajúcej podpore nejakej vlastnosti ovládačom keď sa dostane k slovu 3d desktop (unity, compiz).

          alebo je to len vymyslená srandička keďže sa už chalan neozval.
          • Re: start systemu 19.07.2011 | 12:03
            system   Návštevník
            mas pravdu,je to ovladac na grafiku,mal som podobny problem na ubuntu s Nvidiov..