Zrychlenie archu....

Sekcia: Aplikácie & Desktop 19.07.2011 | 00:45
karikari   Návštevník
Caute chcel by som zrychlit sekundarny system co mam a to hlavne boot a vypinanie...

potreboval by som pomoc a to s:
mkinitcpio.conf a tam hlavne s optimalizaciou hooks. ako viem ze ktore nepotrebujem? defaultne je to nastavene na:

HOOKS="base udev autodetect pata scsi sata filesystems"

problem sa tyka pata scsi a sata. ako zistim co z toho potrebujem bez toho aby mi padol system ?
    • Re: Zrychlenie archu.... 19.07.2011 | 01:35
      Peter S.   Návštevník
      pata, scsi a sata sa týkajú diskov, povedal by som že PATA disk už asi nemáš. či máš sata alebo scsi disky to už je na tebe.
      v podstate môžeš s týmto experimentovať, predpokladám že máš robený aj fallback kernel, kde všetky tieto voľby sú aktivované, takže nabootuješ z neho keby niečo..

      Ostatné možnosti v hooks sú podľa mna nutné....

      Inak pokiaľ ti ide o zrýchlenie, tak týmto smerom ti je škoda ísť...

      Jedine čo by som ti poradil je spušťať niektorych deamonov (rc.local) v pozadí (@). A trochu posunúť kdm/gdm dopredu - asi ho máš na poslednej pozícií...

      • Re: Zrychlenie archu.... 19.07.2011 | 01:54
        karikari   Návštevník
        noo myslel som si ze pata prec... len som si nebol isty. mam 2 roky stary notebook inak. zrychloval som podla systemu a zatial som zrychlil chod systemu pomocou preloadu a prelinku, zrusil 3,4,5,6 tty, zrusil system-log resp zadefinoval som ho @, a ine malickosti co su na wiki.arch.... a zrychlil som system teda boot o dake 2 sekundy.

        mam este jednu otazku... ako mam zmenit cursor? pouzivam gnome 3 a nikde to neviem najst... dik :)
        • Re: Zrychlenie archu.... 19.07.2011 | 01:56
          karikari   Návštevník
          co sa tyka daemonov tak mam ich takto...


          DAEMONS=(@hwclock @syslog-ng @crond fam dbus @networkmanager @alsa @bluetooth @gdm)

          co z toho este nepotrebujem ? crond? hwclock? syslog? dik....
          • Re: Zrychlenie archu.... 19.07.2011 | 10:35
            Avatar default Debian  Používateľ
            mne sa zda to gdm nove celkom pomale, mohol by si namiesto neho skusit slim, podla mna by sa potom zrychlil start o nieco, ak vyuzivas autologin tak nic, a k tym DAEMONS , ak nevyuzivas bluetooth tak ten vyhod, gdm nahrad slim ak ho skusis ked nie tak ho tam nechaj, a dbus potrebujes pre viac balikov vratane gnome, crond tiez nemozes vyhodit, syslog-ng zrejme uz nejak vyuzivas a hw clock , tomu celkm nechapem o ake hodiny ide, ale system to nezhodi tak skus co to spravy ked to vypnes, ci to zmeni cas alebo co :D
            R.K
          • Re: Zrychlenie archu.... 19.07.2011 | 10:55
            Peter S.   Návštevník
            nemal by si mať v DEAMONS uvedený aj 'preload'?

            čo sa týka cronu - tak ako root si skus dať 'crontab -l' a uvidíš či ti niečo spúšťa, ale aj keby nerobil nič tak cron je elementárna systémová služba, takže radil by som ti to tam nechať... A jej réžia je +-0.

            detto syslog. Myslím že dokonca niektoré programy bez systémového loggera odmietnú bežať. Takže aj ten si nechaj maximálne si skus obmedziť rozsah logovania, ale aj toto je podľa mna úspora v mikrosekundách na hodinu používania notebooku...

            Na tvojom mieste by som sa uspokojil s tým modifikáciami čo boli v tej wiki...

            Kurzor neviem zmeniť, teda v KDE4 čo používam to naklikáš, ale v gnome to nemám šajnu...


            ďalšie veci čo ma napadajú je vymeniť GNOME za niečo ľahšie (napríklad KDE4 po zadaní hesla štartujú snad 15-20 sekund, ale sú prostredia ktoré naskočia za 2 sekundy) a taktiež môžeš zrýchliť (skôr tak mentálne) štart systému autologinom.
        • Re: Zrychlenie archu.... 19.07.2011 | 11:36
          Avatar default Debian  Používateľ
          ten cursor v gnome3 je bugnuty pretoze prepnut sa da, nainstaluj si balik gnome-tweak-tool potom chod na kartu Interface a tam je ze icon theme, ja som hu zmenil restartoval pc , ale nic sa nestalo
          R.K
    • Re: Zrychlenie archu.... 19.07.2011 | 11:19
      Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
      nadoh systemd namiesto init scriptov
      pouzivam to uz dlho a ziadne problemy :-) (akurat treba zrusit /etc/mtab a spravit link kamsi do /proc)

      https://wiki.archlinux.org/index.php/Systemd
      lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk