Problem s efektmi a plochami v KDE

Sekcia: Aplikácie & Desktop 20.08.2011 | 10:30
Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
Zdravim Vas,

instaloval som Linux Mint KDE a od zaciatku ma KDE v sebe nastavene vlastne efekty a spravcu okien KWin.
Lenze tieto efekty mi z neznameho dôvodu sekaju a spomaluje mi to cely system a nieje to spôsobene pomalym PC a ani ovladacmi proste KWin na mojom PC seka. (Neviem preco ale uz to badam odvtedy co vyslo KDE4) Ale to riesit nepotrebujem....

Tak som vypol efekty nainstaloval som Compiz, Fusion icon a Emerald. Nastavil som vsetko a PC ide ako vymeneny proste ziadne sekanie a uplne plynule efekty.

Fusion icon som pridal nech sa automaticky spusti po starte. Lenze najskôr mi nastartuje cely system nastartuje spravca okien Kwin a az potom sa spusti Fusion Icon. Takze je vidiet ze nabehne plocha na asi 4 sekundy potom blikne a nabehne Fusion Icon s efektmi. No a tento jav mi spôsobuje ze sa mi niekedy na prepinaci plôch zobrazi len jedna plocha alebo proste nejaka blbost potom musim kliknut na fusion icon a restartovat okenneho manazera aby mi nabehli zase 3.

Ono tie plochy tam su len v prepinaci sa mi nezobrazia. Myslim si ze to je zapricinene tym ze nabehne najskôr Kwin a potom az fusion icon.

Neda sa nejako nastavit nech nenabieha ten Kwin ale namiesto neho rovno nech nacita fusion icon ??? Proste nech tam zbytocne nestartuju dvaja spravci okien po sebe a nech mi neblika po starte obrazovka ked sa to prepina.
    • Re: Problem s efektmi a plochami v KDE 20.08.2011 | 11:28
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Presný typ PC/NB

      Grafická karta

      ?
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: Problem s efektmi a plochami v KDE 20.08.2011 | 11:41
        Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
        4GB RAM, Athlon 64bit X2 3800+, dvojjadrova ATI 4850X2 1GB
        • Re: Problem s efektmi a plochami v KDE 20.08.2011 | 14:21
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          ešte presný typ OS, ktoré používaš
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
        • Re: Problem s efektmi a plochami v KDE 20.08.2011 | 14:46
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          Lebo ak je toto tu, tak je to asi LM 10+KDE problém, pozri si našu debatu podrobnejšie CELÚ ...
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
          • Re: Problem s efektmi a plochami v KDE 26.08.2011 | 00:05
            Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
            Takže podla hentoho som nič nevyriešil.... :-( popíšem ešte raz problém .... spúšta sa plocha ... spusti sa window manager Kwin ..... na spodnej lište v prepínači plôch stále ukazuje 3 plochy..... nasledne sa spusta Compiz fusion icon ktory vypína Kwin a nahradzuje ho Compizom..... v tom momente miznu 3 plochy a objavuje sa len jedna..... idem do nastaveni compizu kde vidim ze su tam nastavene 3 plochy ale v prepinaci plôch na liste sa zobrazuje len jedna.... preklikavam v nastaveniach na 4 a potom nazad na 3 a prepinac pôch uz ukazuje spravne 3 plochy .... toto musim spraviť pri kazdom spusteni PC ....


            Takze Babo raď ....
            • Re: Problem s efektmi a plochami v KDE 26.08.2011 | 10:28
              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
              Operačný systém je LM 10 (64-bit) ?

              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
            • Re: Problem s efektmi a plochami v KDE 26.08.2011 | 10:48
              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
              Ak áno,

              môj názor je taký, že si počkaj na LM 11 KDE, ktoré budre mať tú OBROVSKÚ výhodu, že bude už založené na Debian Linuxe a nebude založené na Kubuntu 11. Toto odstráni veľa bugov a asi aj tvoj bug ohľadom "bitky" medzi Compiz Fusion a KWin ...
              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
              • Re: Problem s efektmi a plochami v KDE 26.08.2011 | 20:13
                Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
                Bude zalozene na Debiane ??? Tak to je potom bomba ... Aspon nebudem muset preinstalovavat.... Len ide o to ze neviem preco sa biju tie dva okenne manazery.... Neda sa nejako nastavit nech sa ten Kwin wobec nespusti ??? nech namiesto neho nabehne rovno compiz ?
    • Re: Problem s efektmi a plochami v KDE 27.08.2011 | 21:32
      Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
      Vyriešené ... hladal som po internete a ono nestačí nainštalovať compiz fusion icon a v nom nastaviť okenneho manzaera compiz namiesto Kwin.

      Treba isť do Systémové nastavenia >>>>> Štandardné aplikácie >>>>> Správca okien >>>>> Použiť iného správcu okien >>>>> Vybrať Compiz >>>>> Kliknúť na "Nastaviť" a potom >>>> Použiť >>>> Reštart PC

      Vualaaa :-D nabehne to z 3 plochami :) takze paráda

      Ešte väčšia paráda je, že systém teraz nabieha omnoho rýchlejšie nakoľko nemusí naťahovať najprv Kwin a potom Compiz.... Celkovo je systém rýchlejší resp. sviežejší. Rozdiel v štarte je fakt viditeľný. Evidentne Kwin je dosť nemotorný moloch.