pcr linux a ukladanie na disk

Sekcia: Aplikácie & Desktop 22.09.2005 | 22:28
Avatar burgyn pcr linux knoppix  Používateľ
ahojte. mam live distribuciu linuxu PCR LINUX z januaroveho cisla pcrevue. spustil som ju lebo mam problem s diskom a pod windowsom mi neslo dostat sa na F. pod linuxom je vsetko OK. disk je pristupny, subory su neposkodene, citatelne no ked ich chcem skopirovat tak mi vyhodi nemozem vytvorit priecinok. pozrel som nastavenia a zmenil som prava tak aby tam bolo aj citat aj zapisovat. no domnievam sa ze je mozne potrebujem prava rootra. no pita to kod a ja pochybujem ze ho naozaj potrebujem ked to je oficialna verzia. a nikde tam neni. pomozte mi ak viete ako. dik
    • Re: pcr linux a ukladanie na disk 18.09.2005 | 21:56
      Avatar thefox Slackware  Používateľ
      Vzhľadom na to, že používaš aj MS Windows, predpokladám, že dáta chceš skopírovať na partíciu s NTFS, čo jadro v súčasnosti nepodporuje. Skopíruj si ich niekde, kde máš FAT (ak tie dáta chceš čítať aj z MS Windows) alebo nejaký normálny súborový systém. Ak kecám blbosti a snažíš sa to zapísať na normálny FS, tak možno naozaj potrebuješ roota, no ak si menil práva aj na zápis, tak ich už pravdepodobne máš/netreba ti ich. Ak ho naozaj potrebuješ, tak musí existovať cesta, ako sa ním stať, skontroluj dokumentáciu.
      • Re: Re: pcr linux a ukladanie na disk 18.09.2005 | 22:12
        Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
        Možno by stačilo remoutnuť partíciu do rw módu.
        Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: pcr linux a ukladanie na disk 22.09.2005 | 19:53
        Avatar burgyn pcr linux knoppix  Používateľ
        neslo to ani na fat32. chcel som to vypalit cez k3b no neukazalo mi to tam disky. ked som dal vlastnosti disku a chcel som zmenit prava z mozes zobrazovat na mozes zobrazovat a upravovat a ono to vyhodilo nieco ze v device to nieje mozne
      • Re: Re: pcr linux a ukladanie na disk 22.09.2005 | 22:28
        juraj   Návštevník
        do /etc/fstab si pridaj pod rootom nieco taketo: /dev/hda1 /mnt/hda1 auto defaults,users,exec,umask=000 0 0 musi to byt v jednom riadku do roota sa dostanes pomocou prikazu su a hesla... To distro je zalozene na Knoppixe, takze pri instalacii si musel zakladat aj ucet roota.