Samotná zmena desktopu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 19.09.2011 | 17:43
edel   Návštevník
Zdravím páni mám Ubuntu 10.10 ,jadro 2.6.35.30,GNOME 2.32.0

..prosím vás mohol by mi niekto poradiť prečo alebo ktorá aplikácia mi zmení sama od seba desktop prostredie a prečo po spustení ubuntu sa mi zobrazia niektoré screenlety 2x?
-už sa mi to stalo zopárkrát aj som potom pátral ale na nič som neprišiel
-dalo by sa to zistit podľa neakého systémového výpisu logu alebo neviem čoho?

dakujem
    • Re: Samotná zmena desktopu 19.09.2011 | 17:54
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      takto... máš GNOME a chceš skúsiť čo iné? KDE? XFCE? Najjednoduchšie je jednoducho doinštalovať kubuntu-desktop alebo jeho ekvivalent :)
      • Re: Samotná zmena desktopu 19.09.2011 | 18:01
        jkp   Návštevník
        Stanko, ČÍTAJ otázku ešte raz, pomaly a pozorne
      • Re: Samotná zmena desktopu 19.09.2011 | 18:07
        edel   Návštevník
        nie Stanislav zle si ma rozumel
        -vzhľad desktopu sa mi sám od seba zmenil ked som presúval subory z bodu a do bodu b
        ale to sa mi stalo uz zopárkrát a nie len pri premiestnovaní súborov..
        • Re: Samotná zmena desktopu 19.09.2011 | 19:56
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          aha, chápem. Máš GNOME, no niečo ti ho "kazí" a nevieš čo.

          náhodou nepresúval si svoj HOME priečinok? Niektoré súbory a priečinky začínajúce na bodku ovplyvňujú nastavenie panelov a podobne. Dúfam, že teraz už chápem správne :)

          môžeš viac popísať tie zmeny?
          • Re: Samotná zmena desktopu 19.09.2011 | 20:42
            edel   Návštevník
            nie neprenášal som svoj HOME priečinok ale z neho kde mám filmy som dával do windows alebo ked som bol na nete tak z ničoho nič sa mi to stalo + celý Firefox a jeho vzhľad na desktope vzhľad ikony,prostredie,panel...
            tak neviem či sa to dá z neakého logu prezrieť čo je pôvodom zmien
            • Re: Samotná zmena desktopu 19.09.2011 | 21:54
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              pocvakať a dať sem, ako už napísal kolega, bez toho to nepôjde. Dá sa ti zmeniť téma na tú, ktorá bola predtým?
    • Re: Samotná zmena desktopu 19.09.2011 | 21:05
      WlaSaTy   Návštevník
      Skús sem dať obrázky že ako sa to chová. Bez toho človek ťažko pochopí čo je zlé.

      Môže to byť zlý ovládač na grafiku, pretaktovaný počítač alebo blbá konfigurácia či poškodený disk. Alebo zlá grafická téma, poprípade vadná RAM.

      Robí to aj inému, čerstvo založenému užívateľovi?
      • Re: Samotná zmena desktopu 20.09.2011 | 01:15
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        ja by som stavil na chybovy disk
        stavalo sa mi nieco podobne (pri starte nenacitalo pozadie ale temu alebo ikony) a o mesiac ten disk zdochol uplne :(
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: Samotná zmena desktopu 20.09.2011 | 10:43
          edel   Návštevník
          ono to vyzerá takto neako:
          http://imageshack.us/photo/my-images/535/preddesktop1.png/
          http://imageshack.us/photo/my-images/821/predfirefox2.png/
          http://imageshack.us/photo/my-images/221/podesktop3f.png/
          http://imageshack.us/photo/my-images/841/pofirefox4.png/
          a ten chybovy disk ako pisal Branislav skusal som aj kontrolu v Diskových nástrojoch tam mi vyhadzuje ze stav SMART disk je zdravý
          • Re: Samotná zmena desktopu 20.09.2011 | 11:10
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            jednoducho sa ti mení téma. v čom je vlastne problém? keď dáš zmeniť tému, tak všetky tie témy fungujú? alebo dáš tmavú a tá sa z ničoho nič zmení na túto svetlú?
            • Re: Samotná zmena desktopu 20.09.2011 | 11:37
              edel   Návštevník
              otázka bola prečo sa mi to samé od seba zmení z tmavej témy na inú pri surfovaní na nete alebo pri neakej inej činnosti
              samozrejme že si to viem dať do pôvodného stavu ale keď mám niečo rozrobené tak to z ničoho nič preskočí
              viem že je tu prehliadač systémových záznamov tak sa pýtam či sa to dá pozrieť v neakom výpise a prečo alebo čo to spôsobuje?
              • Re: Samotná zmena desktopu 20.09.2011 | 15:20
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                po pravde naozaj netuším. Možno by bolo fajn zistiť, či sa mení aj iná téma na túto svetlú. Môžeš použiť inú tmavú tému? Zistíme tak, či nie je problém v aktuálne zvolenej tmavej téme.
                • Re: Samotná zmena desktopu 20.09.2011 | 23:34
                  Avatar Jaroslav Petráš Arch Linux  Používateľ
                  Prosím Ťa keď nemáš ani šajnu o tom čo sa deje a čo mohlo chybu spôsobiť nereaguj, OK?! Drž sa motta "Radšej tichý inteligent ako aktívny blbec". Matne si spomínam na vlákno o znalostiach GNU/Linux OS kde si vyriekol že každý by mal poznať "ALT+F2". By som rád videl ako by si sa tváril keby som ťa posadil za moj XMonad kde nefungujú žiadne podobné skratky a ani LB/RB klik. Taktiež nikto nemusí vedieť aký softvér konkrétne na čo použiť, na to majú balíčkoví manažéri implementovanú funkciu search. Pre rozšírenie poznatkov (screenshoty, užívateľské postrehy, atď) je tu zase google.

                  Tak prosím ťa, keď nemáš čo plodné povedať, radšej si zahryzni do jazyka.

                  Ďakujem.
                  301 Keyboard Error. Press any key to resume or F1 for setup...
                  • Re: Samotná zmena desktopu 20.09.2011 | 23:37
                    Avatar default Debian  Používateľ
                    narozdiel od teba sa aspon snazi pomoct, a ma pravdu, dakedy jednoduchymi vecami ako je zmena temy moze zistit cim to je, netreba hned hladat zlozite priciny
                    R.K
                    • Re: Samotná zmena desktopu 20.09.2011 | 23:39
                      Avatar Jaroslav Petráš Arch Linux  Používateľ
                      Skús si obnoviť tému, ok?! Ďakujem za pochopenie.
                      301 Keyboard Error. Press any key to resume or F1 for setup...
                      • Re: Samotná zmena desktopu 20.09.2011 | 23:43
                        Avatar default Debian  Používateľ
                        v poriadku, ale netreba hned ist takto do tuheho, na tomto portali bola celkom kludna atmosfera preto budem rad ked to tak aj zostane
                        R.K
                        • Re: Samotná zmena desktopu 20.09.2011 | 23:53
                          Avatar Jaroslav Petráš Arch Linux  Používateľ
                          Ale treba, dlho sledujem čo sa tu deje a toto ma veľmi vytáča. Prečo si radšej nezobere LDP a celú publikáciu neprečíta? Urobil by tým viac osohu ako tou zbrklosťou ktorú tu prezentuje. Už len kvôli sebe.

                          Toto proste nie je prvý-krat a vždy som si povedal že OK, kašlem na to. Teraz som sa proste nechal vytočiť. To je celé.
                          301 Keyboard Error. Press any key to resume or F1 for setup...
          • Re: Samotná zmena desktopu 20.09.2011 | 23:38
            Avatar Jaroslav Petráš Arch Linux  Používateľ
            Menia sa vám aj ikony a vyzerá to tak že téma sa vracia na prednastavenú.

            Pozrite prosím dmesg či nenájdete záznam o segfault-e. Vyzerá to totiž že vám padá gnome-settings-daemon. Prosím priložte teda výstup programu dmesg a priložte prosím aj súbor .xsession-errors z vašeho domovského adresára.
            301 Keyboard Error. Press any key to resume or F1 for setup...
            • Re: Samotná zmena desktopu 21.09.2011 | 02:28
              edel   Návštevník
              tu je výpis s terminálu "dmesg"
              http://pastebin.com/JrT4Wnvn
              a toto je z prehliadača sys.záznamov "dmesg"
              http://pastebin.com/JFvZBJyz
              daľej ".xsession-errors"
              http://pastebin.com/mPbHGbHm
              ešte tam je ".xsession-errors.old" ale ten nemôžem otvoriť treba neakú aplikáciu na záložný subor
              tak ma napadlo či sa tieto dva súbory medzi sebou nebijú (ale to je asi blbosť) čo?
              zatiaľ ďakujem Jaroslav
              • Re: Samotná zmena desktopu 21.09.2011 | 17:23
                CQ   Návštevník
                To vyzerá ako fallback téma. Ak sa to stane, téma, ktorá bola nastavená predtým zostáva stále ako vybraná v Appearance settings?

                Je to správanie podobné tomuto? https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/gnome-control-center/+bug/825791

                Ubunťáci, nemôže to robiť aj AppArmor?
                • Re: Samotná zmena desktopu 21.09.2011 | 17:31
                  CQ   Návštevník
                  Možno aj toto bude related.. http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1575703

                  • Re: Samotná zmena desktopu 21.09.2011 | 20:29
                    edel   Návštevník
                    ano presne to sa deje z nastavenej témy sa to samé od seba zmení na inú + prehliadač
              • Re: Samotná zmena desktopu 26.09.2011 | 02:35
                Avatar Jaroslav Petráš Arch Linux  Používateľ
                Spomínané logy sú po prejavení udalosti? Vyzerá to tak že nie. Prosím znovu priložte výpisy z log súborov ale až po prejavení chyby. Inak to nemá zmysel. Obsah logov sa neuchováva medzi reštartmi PC a v prípade .xsession-errors - sa prepisuje hneď pri znovu-spustení xsession (pri znovu prihlásení do GNOME).
                301 Keyboard Error. Press any key to resume or F1 for setup...
                • Re: Samotná zmena desktopu 26.09.2011 | 10:45
                  edel   Návštevník
                  ok máš pravdu tie logy nie sú hned po prejavení problémov myslel som že sú to logy všeobecne týkajucích sa chýb v systéme.Budem to sledovať a hned ako sa to prejaví priložím výpis.Ešte jedna otázka mám tam aj jeden ".xsession-errors-old " log s tým ako treba postupovať možem to zmazať alebo tam má zostať. vďaka
                  • Re: Samotná zmena desktopu 27.09.2011 | 07:06
                    Avatar Jaroslav Petráš Arch Linux  Používateľ
                    Ak sa tam vyskytol bez tvojho zásahu tak sa tam pravdepodobne objaví znova. Kľudne tam môže ostať, ale ak by ti to nedalo spávať tak ho môžeš aj zmazať ;-)
                    301 Keyboard Error. Press any key to resume or F1 for setup...