Prezentacia o LVM na dalsom Installfeste v Progressbare

Sekcia: Komunita 12.10.2011 | 11:30
Avatar Michal Sedlák Debian, Ubuntu  Používateľ
Nazdar,
bol by zaujem aby som spravil prednasku o LVM na dalsom Installfeste v Progressbare?

Installfest byva kazdy posledny stvrtok v mesiaci, cize tentokrat 27.10.2011. V Progressbare

Spravil by som prednasku:
Co je LVM?
Na co to je dobre?
Ako sa pouziva?


Zaujimalo by ma ci je o takuto prednasku zaujem a ci by kvoli nej niekto prisiel.

Vdaka za odpovede
    • Re: Prezentacia o LVM na dalsom Installfeste v Progressbare 12.10.2011 | 19:41
      WlaSaTy   Návštevník
      Keby tam boli spomenuté okrem prínosov (pohodlná správa veľkostí diskových oblastí) aj riziká (forenzná analýa pri rekonštrukcii diskov bez zálohy) a nahodenie mirror/stripe priamo v LVM, tak by som sa stavil.
      • Re: Prezentacia o LVM na dalsom Installfeste v Progressbare 12.10.2011 | 23:09
        Avatar Michal Sedlák Debian, Ubuntu  Používateľ
        Zaroven je to tu vhodne miseto kde si vypytat veci o ktorych mam rozpravat.

        Takze ked ste uz o LVM poculi, alebo ste s nim robili, tak sem napiste veci ktore by vas zaujimali a ja ich skusim zakomponovat do prednasky.

        Forenzna analyza nebude, prilis komplikovana a neohranicena tema, avsak striping a mirroring tam urcite bude.
        • Re: Prezentacia o LVM na dalsom Installfeste v Progressbare 13.10.2011 | 14:13
          WlaSaTy   Návštevník
          Tou forenznou analýzou som myslel, že ako to dopadne po výpadku a bez zálohy. Inak, takmer rovnako je to aj bez vrstvy LVM, teda s použitím obyčajnej partition alebo GPT.
    • Re: Prezentacia o LVM na dalsom Installfeste v Progressbare 17.10.2011 | 13:04
      Mike Sftuffel   Návštevník
      ja by som tiez prisiel, dozvediet sa nieco nove o LVM... ak sa rozhodnes urobit prednasku daj vediet.
    • Re: Prezentacia o LVM na dalsom Installfeste v Progressbare 18.10.2011 | 14:26
      Avatar Michal Sedlák Debian, Ubuntu  Používateľ
      Takze prednaska o LVM bude buduci tyzden vo stvrtok 27. 10. 2011 v Progressbare. 27. 10. 2011

      Bude sa hovorit o tom co je LVM, ake ma vlastnosti, co riesi, example a dufam ze stihneme aj prejst aj nejaku recovery.

      Vstup je bezplatny ako na vsetky Progressbar akcie, takze sa tesim na hojnu ucast
      • Re: Prezentacia o LVM na dalsom Installfeste v Progressbare 25.10.2011 | 21:09
        Avatar Michal Sedlák Debian, Ubuntu  Používateľ
        Uz tento stvrtok
        • Re: Prezentacia o LVM na dalsom Installfeste v Progressbare 27.10.2011 | 11:16
          Avatar Maroš K Fedora 20,Arch Linux,Linux Mint  Používateľ
          O koľkej hodine to začína?
          Linux Mint (desktop),Fedora 38 Gnome (osobný notebook)
    • Re: Prezentacia o LVM na dalsom Installfeste v Progressbare 28.10.2011 | 01:15
      Avatar Michal Sedlák Debian, Ubuntu  Používateľ
      dakujem vsetkym ktori prisli
    • Re: Prezentacia o LVM na dalsom Installfeste v Progressbare 28.10.2011 | 17:40
      Avatar Michal Sedlák Debian, Ubuntu  Používateľ
      Prezentaciu si mozete stiahnut odtialto:
      http://spkr8.com/t/8851