Samba-stare pc...iné distro??

Sekcia: Aplikácie & Desktop 13.10.2011 | 21:15
Avatar Mário Maršálek Mint 11  Používateľ
Mám problém zo sambou a update verziou a tak jedná sa o počítač na ktorom je 900MHz procesor giga ramki 256 grafika mne sa pc rozbil tak som tento starsi oprasil a nahodil tam xubuntu 8.10 teras mam naspet svoj Xubuntu 10.10 a potrebujem spravit zdielanie z mojho 10.10 na 8.10 avsak na tom staršom Pc to hlási eror pri inštalácii sambi.... skúšal som viacere sposobi prosil by som o radu.... respektývne aký operačný systém bz som teras mal nahodiť na to staré pc matke len na internet a prezeranie filmov a aby tam išlo zdielanie s mojho niakich dát čo bude potrebovať ďakujem za ochotu a ak sm mierne netrafil tému omlúvam sa pls len ma hneď neukameňujte. :P
    • Re: Samba-stare pc...iné distro?? 13.10.2011 | 21:17
      Avatar Mário Maršálek Mint 11  Používateľ
      Ešte menší dodatok ked skúšam inštalovať cez pridať alebo odstrániť programi píše mi to že nenašiel niake kničnice rovnako ako aj cez príkazoví riadok sudo get...
      • Re: Samba-stare pc...iné distro?? 13.10.2011 | 23:22
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        na základe tvojho detailne presneho opisu "nenašiel niake kničnice" ti asi nikto neporadi

        vypis sem vsetky kniznice ktore chybaju
        alebo sem pastni vypis z terminalu

        lebo moja krystalova gula je momentalne pokazena :D
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: Samba-stare pc...iné distro?? 14.10.2011 | 12:53
          Avatar Mário Maršálek Mint 11  Používateľ
          moj presny opis som myslel v zmysle niaka alternativa jeliko6 ide o dva linux os... na mandrivu som sa vykaslal a zdielam cez nfs... v3etko pekne funguje...