Rolovanie dokovacieho panelu a "plocha"

Sekcia: Aplikácie & Desktop 02.11.2011 | 23:23
Milan   Návštevník
Zdravim vas pani.
Mam dualboot xp s Ubuntu 10.04LTS
Chcem vas poprosit o radu ako....
Nastavit rolovanie dokovacieho panelu.
Ak je to mozne, tak tak, ze po nabehnuti mysi na znak ubuntu sa palel sam rozbali a po odideni mysi sa zas sam zbali.
Dokonca by mi nevadilo keby sa dali odstranit tie ikonky a ponechat len pisane nazvy. (to je uz asi vela, vsak...?)

No a ked sa uz zbavim doku, chcel by som, aby mi fungovala plocha tak, ako na xp.
Casto otvaram veci co mam v xp a kym sa tam preklikam, tak hroza.
Skusal som urobit odkaz a dat ho na plochu.
Ta je vsak tiez niekde v ....

Vacsinou sa snazim ziskat navod na youtube, ale dnes mi dako nejde karta, som daky rozbabrany a nedari sa mi.

Vdaka za rady, odpoviem az rano, dnes to balim, nedari sa....
    • Re: Rolovanie dokovacieho panelu a "plocha" 03.11.2011 | 09:50
      Milan   Návštevník
      Nieco ako na tomto videu (prvych 7 sec)
      http://www.youtube.com/watch?v=6iZl3-fmItU
      • Re: Rolovanie dokovacieho panelu a "plocha" 03.11.2011 | 12:19
        Milan   Návštevník
        Skusil som to podla tohto navodu a ani to neskrtlo.
        http://www.youtube.com/watch?v=VJpawpvjx8w&feature=relmfu
        • Re: Rolovanie dokovacieho panelu a "plocha" 03.11.2011 | 15:03
          Avatar default Debian  Používateľ
          no ten navod je rozsiahli, skompiloval si teda to gnome-menu a nainstaloval?
          R.K
          • Re: Rolovanie dokovacieho panelu a "plocha" 03.11.2011 | 15:15
            Milan   Návštevník
            Ked som zadal v terminali ten druhy prikaz pri instalacii "cd ~/Desktop/gnomenu" tak mi vypisalo ze ..adresar alebo subor neexistuje...
            Co to ma znamenat, pripadne co mam doinstalovat?
            Dik za ochotu.
            • Re: Rolovanie dokovacieho panelu a "plocha" 03.11.2011 | 15:20
              Milan   Návštevník
              Teraz ma napadla jedna vec, to co mam je netbook verzia.
              Nemoze to s tym suvisiet?
              Myslim tym to, ze gnome panel je dako "osekany" a chyba mu tam dost veci.
              Nemozem nic pridat na panel, odobrat...
            • Re: Rolovanie dokovacieho panelu a "plocha" 03.11.2011 | 19:47
              Avatar default Debian  Používateľ
              cd ~/Desktop/gnomenu => Co to ma znamenat , no toto ked nevies co robi tak sa tazko pohnes dalej, to su zaklady, a pochybujem ze uz dalej by si to zvladol, ale ked to chces vediet tak chyba je v tom ze si zrejma nevytvoril priecinok zo zdrojovymi kodmy toho gnome-menu na ploche ale dakde inde, chyba pise ze tam taky priecinok proste neni, ale dalej je to uz len tazsie, takze radim radsej nejak inak to vyriesit, mas 32 alebo 64 bitovy system ? ja by som ti ten balik skompiloval a urobil balik
              R.K
      • Re: Rolovanie dokovacieho panelu a "plocha" 03.11.2011 | 19:13
        WlaSaTy   Návštevník
        To je bežné gnome menu. Tebe sa tam aktivoval ten nový bočný panel s tými konskými ikonami?
        • Re: Rolovanie dokovacieho panelu a "plocha" 03.11.2011 | 19:48
          Avatar default Debian  Používateľ
          Wlasaty on pise ze ma 10.04LTS , to by som chcel vidiet ako by do toho dostal unity ak myslis to
          R.K
          • Re: Rolovanie dokovacieho panelu a "plocha" 03.11.2011 | 20:02
            WlaSaTy   Návštevník
            Dá sa to. Ale, mna skôr zarazilo to že nabehol myšou niekam. Chalan si robí dobrú srandu. To menu sa ukáže po kliknutí myšou, nie po nájazde myšou niekam na položku.
            • Re: Rolovanie dokovacieho panelu a "plocha" 03.11.2011 | 20:11
              Avatar default Debian  Používateľ
              vies co , presiel som si tu temu este raz, ale zistil som ze tomu dako nechapem co chce vlastne spravit :D
              R.K
            • Re: Rolovanie dokovacieho panelu a "plocha" 03.11.2011 | 20:17
              Milan   Návštevník
              WlaSaTy

              Nemam zaujem o zabavu, ale o pomoc.
              Asi som sa zle vyjadril, z videi sa tazko uzcuje ci sa to rozbali po najazde mysou, ci az po kliknuti na polozku.

              Tak ci onak, dik za zaujem.
              • Re: Rolovanie dokovacieho panelu a "plocha" 03.11.2011 | 20:30
                WlaSaTy   Návštevník
                Keď popisuješ problém, tak si uvedom že hovoríš na človeka ktorý nevidí tvoj monitor. Takže, chceš aby sa Ti zobrazilo hlavné menu bez kliknutia? Alebo chceš aby sa Ti vyrolovalo/vysunulo menu namiesto jeho suchého zobrazenia, alebo si dal upgrade na novšiu verziu a tak sa Ti aktivovali konské ikony v unity?

                Tak či onak, najrýchlejšie riešenie je použiť lxde desktop. Teda, pokiaľ to unity nevyhovuje.
                • Re: Rolovanie dokovacieho panelu a "plocha" 03.11.2011 | 20:40
                  Milan   Návštevník
                  Som za, len ako.
                  No nic, skusim nieco najst.
                  • Re: Rolovanie dokovacieho panelu a "plocha" 03.11.2011 | 20:47
                    WlaSaTy   Návštevník
                    Dobrá otázka. Skúšal si správcu balíčkov?
                    • Re: Rolovanie dokovacieho panelu a "plocha" 03.11.2011 | 21:13
                      Milan   Návštevník
                      Skusil som (prave teraz) Nainstalovat lxde cez synaptic a je tu toho dost vela noveho, takze sa idem hrat a nieco z toho skusit vytvorit.
                      • Re: Rolovanie dokovacieho panelu a "plocha" 03.11.2011 | 21:51
                        WlaSaTy   Návštevník
                        Vytvoriť? Ja som si myslel, že je lepšie keď si pri prihlásení vyberieš sedenie lxde.
                        • Re: Rolovanie dokovacieho panelu a "plocha" 03.11.2011 | 21:58
                          Milan   Návštevník
                          Ver ci nie, neviem ako si vybrat to sedenie.
                          Mam to nainstalovane a za boha neviem ako si to prepnut.
                          Porad prosim ta.
                          Vdaka.
                          • Re: Rolovanie dokovacieho panelu a "plocha" 03.11.2011 | 22:36
                            WlaSaTy   Návštevník
                            Nuž. Tam, na tej obrazovke, tam, kde zadávaš tvoje užívateľské meno a heslo, tak tam sa schováva taká roletka.
          • Re: Rolovanie dokovacieho panelu a "plocha" 03.11.2011 | 20:10
            Milan   Návštevník
            No ano, mam to s tymi konskymi ikonami uz od zaciatku.
            Je to 10.04 LTS netbook edition.
            Cim viac sa s tym hram, tym viac sa mi to paci(nie tie ikony).
            Len ked si to chcem prisposobit, tak...
            Skusal som doinstalovat gnome-menu, ale napisalo mi, ze uz je nainstalovane, a ono naozaj je.
            Len neviem ako sa pohnut dalej.

            Asi dam niekomu z vas kod z team vieweru, nech mi s tym pomoze.
            • Re: Rolovanie dokovacieho panelu a "plocha" 03.11.2011 | 20:12
              Avatar default Debian  Používateľ
              10.04 LTS oficialne , nema unity, ale gnome2 (gnome-panel)
              R.K
            • Re: Rolovanie dokovacieho panelu a "plocha" 03.11.2011 | 20:15
              Avatar default Debian  Používateľ
              mozes mi poslal screen tvojej obrazovky, mozno sa mylim, ale chcem vidiet co to tam mas
              R.K
              • Re: Rolovanie dokovacieho panelu a "plocha" 03.11.2011 | 20:22
                Milan   Návštevník
                Snad to pojde.

                /home/milan/Plocha/Obrazovka.png
                • Re: Rolovanie dokovacieho panelu a "plocha" 03.11.2011 | 20:24
                  Avatar default Debian  Používateľ
                  to si zo mna robis srandu ? :D D: :D :D:D :D: D:D: D
                  R.K
                  • Re: Rolovanie dokovacieho panelu a "plocha" 03.11.2011 | 20:31
                    Milan   Návštevník
                    Neviem co povazujes za srandu...
                    Hodil som to do novej karty a fakt mi ukazalo fotku mojej obrazovky.
                    Az sa divim, je to prvy snimok obrazovky co som kedy urobim.

                    • Re: Rolovanie dokovacieho panelu a "plocha" 03.11.2011 | 20:51
                      Avatar default Debian  Používateľ
                      a co si cakal ze ked mi das cestu k tomu suboru na tvojom disku ze sa na tom disk pripojim cez infrak ci co ? to treba nahrat dakde na webove ulozisku dostupne s externej siete, napriklad TinyPic
                      R.K
                      • Re: Rolovanie dokovacieho panelu a "plocha" 03.11.2011 | 21:10
                        Milan   Návštevník
                        Fakt mi to v poslednej dobe nemysli....
                        http://i42.tinypic.com/16bxahs.png
                        • Re: Rolovanie dokovacieho panelu a "plocha" 03.11.2011 | 21:21
                          Avatar default Debian  Používateľ
                          jaj ved to neni standardne ubuntu, ale netbook remix ci jak sa to vola, ved ale to je daco uplne ine ako som si myslel, unity je az dalsia vivojova vetva, no ale je to mrtvy projekt a uz sa nevivija, tak potom to uz to mas mozno s tym Lxde vyriesene, keby daco napis
                          R.K
                  • Re: Rolovanie dokovacieho panelu a "plocha" 03.11.2011 | 20:32
                    WlaSaTy   Návštevník
                    On? Neverím.
                • Re: Rolovanie dokovacieho panelu a "plocha" 03.11.2011 | 20:25
                  Milan   Návštevník
                  No a z toho "mamuta" co mam by som chcel toto http://www.youtube.com/watch?v=VJpawpvjx8w&feature=relmfu
                  • Re: Rolovanie dokovacieho panelu a "plocha" 03.11.2011 | 20:37
                    Milan   Návštevník
                    k...va!!
                    A teraz to fakt nefunguje!
                    Uz toho zacinam mat plne zuby!