Ako nainstalujem Xine alebo Mplayer ?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 26.09.2005 | 20:17
3ixo   Návštevník
Pls ludia helpnite mi ako nainstalujem m player alebo xine kodeky som stiahol ale neviem co dalej poradte niekto lebo ked dam instalovat rpm tak mi to nedoinstaluje cele rpm proste sa samo vypne a zliha to PLS PLS ....
    • Re: Ako nainstalujem Xine alebo Mplayer ? 22.09.2005 | 00:35
      Avatar hurfo Ubuntu 6.10  Používateľ
      napis aky mas Linux Predpokladam ze Mandrivu (Mandrake) tak to skus nainstalovat cez ovladacie centrum -> instalacia softwaru nie len kliknutim na *.rpm
      • Re: Re: Ako nainstalujem Xine alebo Mplayer ? 22.09.2005 | 01:11
        3ixo   Návštevník
        Mam REDHAT 9.0
      • Re: Re: Ako nainstalujem Xine alebo Mplayer ? 26.09.2005 | 20:17
        mlp   Návštevník
        http://www.abclinuxu.cz/clanky/show/40329 http://www.mplayerhq.hu/DOCS/man/cs/mplayer.1.html#VOLBY%20PRO%20OSD/TITULKY
    • Re: Ako nainstalujem Xine alebo Mplayer ? 22.09.2005 | 12:36
      Avatar spacok gentoo  Používateľ
      aspon ti to hodi nejaku hlasku???
    • Re: Ako nainstalujem Xine alebo Mplayer ? 22.09.2005 | 15:59
      peter golis   Návštevník
      vypne sa to a lziha. a chybova hlaska? mozno ze sa jedna o balik urceny pre inu distribuciu alebo jej verziu. alebo to vyzaduje nejake dalsie baliky (kniznice). takze aka bola ta chybova hlaska?
      • Re: Re: Ako nainstalujem Xine alebo Mplayer ? 22.09.2005 | 22:36
        meno   Návštevník
        ak som to dobre pochopil tak tebe ide iba o kodeky, hej? no tak ak tomu ja dobre rozumiem, tak sa mi vidi ze tie kodeky pre mplayer alebo xine su prave bud all-codecs alebo essential, neviem ako je to s rpm, ale ak si stiahnez priamo z mplayerovej stranky zgzipovane, tak tie iba rozbalis do /usr/lib/win32 alebo /usr/lib/codecs alebo neco takeho, je to iba plno kodekov, mozno do /usr/local/lib/... ja osobne mam to v /usr/lib/win32 tusim a v /usr/lib/ mam iba link na totok... takze tak, ale je tam k tomu install file, tam to je tiez napisane, ak su to tie kodeky a ja som to pochopil...
        • Re: Re: Re: Ako nainstalujem Xine alebo Mplayer ? 22.09.2005 | 22:42
          meno   Návštevník
          samozrejme ze som to vobec nepochopil, mozno by stacilo keby som si to aspon poradne precital... no ale ak ti mam poradit ja, tak si stiahni z mplayeru alebo xine stranky zdrojove subory a skompiluj si ich sam, mozno to bude aj lahsie, toto tu sa aj tak zvrhne iba na prikazy: ./configure; ./make; ./make install; ale samozrejme ze tak a tak a tak... no ale pri mplayerovi treba dat take ze ./configure --enable-gui nebo neco takoveho, inak to bude prasprosty terminalovy ten, a k xine potrebujes xinelib a xine-ui, tusim...
          • Re: Re: Re: Re: Ako nainstalujem Xine alebo Mplaye 25.09.2005 | 19:17
            Avatar swondrowey Debian Sarge  Používateľ
            Ale pozor. Pri Mplayeri treba stiahnut skin a nakopcit do /usr/share/mplayer/Skin Lebo ked som ho spustil, iba blikol a nic. Tak som ho spustil v konzole a vypisal hlasku, ze mu chyba skin.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Ako nainstalujem Xine alebo Mp 25.09.2005 | 20:22
              d   Návštevník
              ad 1: sa mi zda, ze mas trochu zle vybratu distribuciu.....redhat9?? no nic.....rpm su v podstate vsetky tie iste.... skus http://cambuca.ldhs.cetuc.puc-rio.br/xine/ alebo http://portal.suse.cz/node/238 a ak ti mozem poradit, zmen si distro. nie ze by bol redhat zly, ale hodi sa skor skusenejsim uzivatelom a/alebo na server
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ako nainstalujem Xine aleb 25.09.2005 | 20:34
                Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                RedHat 9 má už pár rokov, preto nie je moc vhodný na desktop. Skúste si nainštalovať Fedora Core 4, tam by mal ísť nainštalovať MPlayer/Xine bez problémov.
                Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ako nainstalujem Xine 25.09.2005 | 23:01
                  Avatar otrek Mandriva, Gentoo  Používateľ
                  Pravda je, co tvrdi Tomas, takze si nainstaluj niektoru fedoru. Ked uz budes mat nainstalovanu fedoru, tak sa pozri na yum a tymto sposobom si updateni svoj system. Nainstalovat si mozes "akykolvek" balik iba prikazom "yum install balik". Ked som mal fedoru, fungovalo to celkom dobre. Aj ked mandriva ma lepsie a to urpmi a nove z connectivy ma smart a ten sa mi zda este lepsi. otrek