ASUS 1015PN ...ovládače k ION 2??

Sekcia: Hardware a Drivery 26.11.2011 | 14:33
Avatar foxxx   Používateľ
Čaute. Takže čo sa týka linuxu som úplný nováčik. Do spomenutého netbooku som si nainštaloval UBUNTU 10.04 netbook edition. Po prvom spustení bolo všetko nainštalované až na wifi a ovládače od GPU. Tak som išiel cez hardware a doinštaloval som propietárne ovládače k wifi to bolo v pohode. Ale ponúknuté ovládače nvidia spôsobli, že po inštalácií a následnom reštarte mi ubuntu bootoval s artefaktmi, naskočilo pozadie taktiež na nom boli artefakty ale log screen už nevybehlo. Počítač Však nezamrzol kurzorom sa dalo hýbať ale dalej sa už nedostal tak som ho musel pustiť v nudzovom režime a ovládač odobrať. Na ofiko stránke NVIDIA som našiel ovládače na 32bit linux ale ked som ich chcel nainštalovať tak mi vyskočilo že mi treba privilégiá root. Čo mám teda robiť? ...Ešte by som chcel vedieť či aj pod UBUNTU sa dá spustiť niečo ako NVIDIA optimus poprípade vypnúť celý ION lebo vydrží o polovicu menej ako na integrovanej 3150-tke. Ďakujem.
    • Re: ASUS 1015PN ...ovládače k ION 2?? 26.11.2011 | 16:28
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Nabútuj do root konzoly a odtiaľ to nainštaluj. Nabútuješ tam rovnako ako do "záchranneho režimu", len prejdi v menu dole, je to tuším posledná položka.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org