Zdielanie,FAKT PROSIM PORADTE

Sekcia: Aplikácie & Desktop 04.12.2011 | 01:30
Avatar 01Laky Fedora 20,Android,Windows 8.1 PRO  Používateľ
Ahojte...Proste riesim problem zdielania na nete...Poziadavky...1.Komplet praca cez konzolu,lebo si spravujem server z windows cez ssh...2.Klient vo windows aj v linuxe,pripadne MAC...3.Dokladam,ze sa veci ucim a potrebujem nejak lepsie naviest...Hamachi je pomale a s windows mi nechce ani riadne komunikovat a rozbehal som,ba aj zaplatil na mesiac ucet remobo a tam mi to frci asi tak,ze pripojim sietove disky na PC s windows,ale film uz priamo pozerat nemozem...ani stahovat...Proste potrebujem navies na nejaku peknu VPNku s dobrou prenosovou rychlostou,fajnou konfiguraciou,nejake rozsiahlejsie spravovanie neuskodi...Ak mi niekto moze poradit,tak prosim okamzite,lebo uz cvoknem :) VOpred dik...
    • Re: Zdielanie,FAKT PROSIM PORADTE 04.12.2011 | 02:52
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      Ked si uz spravujes nejaky server cez konzolu, tak je problem si na nom rozbehat openvpn server a vsetky klientske stanice pripajat cez openvpn, pricom zdielanie mozes spravit cez normalnu sambu. Nie je s tym ziaden problem a tento sposob vies spravit na vsetkych troch spominanych operacnych systemoch.
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
      • Re: Zdielanie,FAKT PROSIM PORADTE 04.12.2011 | 09:45
        Avatar 01Laky Fedora 20,Android,Windows 8.1 PRO  Používateľ
        Ano...Lenze na OpenVPN potrebujem nejaky server na net,nie?A tie su hadam vsetky platene...Sambu mam pekne celu uz napisanu,na domacej sieti mi to ide pekne...Nemas nejaky podrobnejsi navod na OpenVPN?
        • Re: Zdielanie,FAKT PROSIM PORADTE 04.12.2011 | 17:31
          Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
          Aha, som myslel, ze uz mas nejaky server, kedze si to spominal v otazke. No, prinajhorsom si mozes prenajat nejaky virtual, da sa to uz od nejakych 10 eur. Pripadne, ak mas verejnu IP, tak rozbehat doma. Najlepsi a najpodrobnejsi navod k OpenVPN najdes priamo na ich stranke http://openvpn.net/index.php/open-source/documentation/manuals/427-openvpn-22.html.
          Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
    • Re: Zdielanie,FAKT PROSIM PORADTE 04.12.2011 | 15:01
      WlaSaTy   Návštevník
      Pokiaľ máš pomalý internet, tak Ti ho VPN neurýchli. Aké máš pripojenie?
    • Re: Zdielanie,FAKT PROSIM PORADTE 04.12.2011 | 21:19
      Peter S.   Návštevník
      normálne som si musel niekoľko krát prečítať tvoju otázku aby som pochopil čo sa vlastne pýtaš. Takže tvoja otázka je 'Ako sa pripojiť na PC ktoré nemá verejnú IP'?