vyťaženie siete

Sekcia: Aplikácie & Desktop 09.12.2011 | 09:59
Romanoos   Návštevník
Dobrý deň,

chcel by som poprosiť o radu. Potreboval by som nejaký program, ktorý ukáže využitie / vyťaženie siete na PC s CentOS. PC slúži ako file server a DHCP server a je naň napojených cca. 5 iných PC. Malo by ísť o niečo také, ako je v oknách Task Manager a tam karta Network. Cieľom je zistiť využitie a vyťaženie siete pri práci. Malo by sa to dať ovládať z konzoly a mohlo by ísť o niečo podobné ako je program TOP. Skúste, prosím, niečo jednoduchšie na inštaláciu a správu, nakoľko nie som skúsený užívateľ linuxu ale len začiatočník. Ospravedlňujem sa, ak som pre neznalosť niečo zle pomenoval.

Ďakujem.
    • Re: vyťaženie siete 09.12.2011 | 11:00
      drakster   Návštevník
      bmon
      • Re: vyťaženie siete 09.12.2011 | 11:03
        Romanoos   Návštevník
        keď som použil yum install bmon, napísalo že nemá taký balík.
        • Re: vyťaženie siete 09.12.2011 | 11:52
          drakster   Návštevník
          jaj, ono to neni normalne v centose, tak kukni repoforge.org - http://pkgs.repoforge.org/bmon/
          • Re: vyťaženie siete 09.12.2011 | 12:06
            Romanoos   Návštevník
            Asi budem otravný, ale mohol by si mi napísať aj nejaký postup, ako to nainštalovať. Ja inštalovať neviem, pokiaľ to nie je v repozitároch.

            Ďakujem :)
            • Re: vyťaženie siete 09.12.2011 | 12:16
              lieko jr.   Návštevník
              iptraf

              mas ho aj v centos repo.
              super nastroj
    • Re: vyťaženie siete 09.12.2011 | 14:25
      WlaSaTy   Návštevník
      skus to kolektovat cez SNMP do programov ako MRTG alebo CACTI. Potom to budes mat dostupne aj cez WEB aj s historiou. Dokaze to lohovat aj vyuzitie pamete, cpu a podobne.

      Teda, centos nemam, ale nepredpokladam ze by serverove diagnosticke nastroje do tej distribucie nedali.