Ovladac ATI

Sekcia: Aplikácie & Desktop 13.12.2011 | 23:28
Deiso   Návštevník
Naistaloval som novy ovladac vsetko prebehlo ako ma potom som zadal prikaz sudo aticonfig --initial --input=/etc/X11/xorg.conf a po restarte sa mi zobrazuju len priecinky na ploche a horny panel kde je napisane subor upravit atd pls poradte mi co stym je...
    • Re: Ovladac ATI 14.12.2011 | 00:31
      Avatar mmatko   Používateľ
      a co by to este malo zobrazovat ? :) skus dat na web screenshot...
      • Re: Ovladac ATI 14.12.2011 | 00:46
        Deiso   Návštevník
        Uz som sa pohol dalej uz mi to zobrazuje ale mam teraz problem ze mam ubuntu 11.10 32bit ked sa prihlasujem ma navyber ubuntu 3D alebo ubuntu 2D 2D mi ide a 3D mi nejde ked spustim 3D tak len kurzor mysi tam je a 2D ide v pohode len ked ovladam mysku tak je spomalena a laguje ale ked ovladam cez touchpad tak ide normalne a graficku kartu mam anistalovanu mam hd4250 radeon mobility a 3d akceleracia ide ties pls pomozte mi stym
        • Re: Ovladac ATI 14.12.2011 | 12:51
          Avatar mmatko   Používateľ
          skus open-source driver radeon - mohol by pomoct...
        • Re: Ovladac ATI 14.12.2011 | 15:57
          Avatar default Debian  Používateľ
          v 2D vytvor na ploche subor unity.sh otvor ho a napis tam
          #./bin/bash
          unity --reset
          
          potom daj na to pravym vlastnosti->prava->povolit spustenie ako programu , potvrd, potom sa daj do 3D a spusti ten script na ploche, daj ze spustit , a potom pockaj daku minutu, mozno to pomoze
          R.K
          • Re: Ovladac ATI 14.12.2011 | 22:24
            DEISO   Návštevník
            ale v 3D mi ide len terminal a neviem poriadne prikazy mozes poradit aky prikaz?
            • Re: Ovladac ATI 15.12.2011 | 10:53
              Avatar vojto   Používateľ
              Je to jednoduchšie, než sa ti zdá. Jednoducho počas 3D session otvor Terminál, ktorý ti podľa vlastných slov ide (jediný) a v ňom spusti príkaz, čo napísal rado vyššie unity --reset. Obšírnejší pokec nájdeš napríklad tu: how-to-reset-unity-launcher. V prípade potreby ti to gúgl preloží do slovenčiny
              • Re: Ovladac ATI 15.12.2011 | 15:17
                Avatar default Debian  Používateľ
                ja som myslel ze nespusti ani terminal, ked vravi ze ma len plochu :) , ja som sa stretol totiz s tou chybou,a musel som si vytvorit script lebo som nemal ako inak spustit ten prikaz
                R.K
                • Re: Ovladac ATI 15.12.2011 | 15:19
                  Avatar default Debian  Používateľ
                  ale vlastne poznam 2 chyby, jedna je taka ze je cista plocha uplne, a druha je bugnute unity, ze tam je len horny panel s rozbalenou ponukou pre nautilus (prehliadanie suborov...) , v tom druhom pripade mi to tusim pomohlo, pri tom prvom som to riesil inym ovladacom, lenze ja mam nvidiu
                  R.K