lahko ovladatelny FTP Server pod Linuxi

Sekcia: Aplikácie & Desktop 26.09.2005 | 18:33
Hogopogo   Návštevník
Chcel by som si rozbehat FTP server na svojom PC lenze neviem najst pod Linuxi nijaky sikvny a hlavne aj lahko ovladatelny ftp server Tak poradte mi co si mam nainstalovat a ake mate skusenosti a tak. Diky
    • Re: lahko ovladatelny FTP Server pod Linuxi 23.09.2005 | 02:49
      Zilo   Návštevník
      V praci prevadzkujem FTP server ProFtpd. Iny som neskusal, ale da sa. System Gentoo Linux. Vzdialenu administraciu robim pomocou ssh, a webmin.
      • Re: Re: lahko ovladatelny FTP Server pod Linuxi 23.09.2005 | 11:50
        hogopogo   Návštevník
        A nastavenia teda konfiguraciu priamo na stroji robis cez konzolu alebo ma aj graficku nastavbu aby sa dalo aj naklikat nieco???
        • Re: Re: Re: lahko ovladatelny FTP Server pod Linux 23.09.2005 | 15:43
          otrek   Návštevník
          Klikat????? to by nebolo ono. Staci si ho skompilovat beznym sposobom a nastartovat. Proftpd bezi bez nejakeho specialneho nastavenia. Samozrejme, ak chces mat "bezpecny" ftp server, tak sa don trochu aj pozries. Instaluj si ho zo zdrojakov do vlastneho adresara a spustaj iba ked ho potrebujes. Napr. do /opt a to nasledovne: ./configure --prefix=/opt/proftpd make make install Potom ho spustis: /opt/proftpd/sbin/proftpd -c /opt/proftpd/etc/proftpd.conf Ten konfigurak si pozri, nie je ani zdaleka zlozity. otrek
          • Re: Re: Re: Re: lahko ovladatelny FTP Server pod L 23.09.2005 | 18:43
            Avatar jurajb Debian, K/Ubuntu  Používateľ
            Este by som dodal, ak chces prevadzkovat na lokalnom compe FTP server, asi by si sa mal poobzerat aj po vhodnom firewale, ale tam sa asi nevyhnes klasickej konfiguracii.
            • Re: Re: Re: Re: Re: lahko ovladatelny FTP Server p 26.09.2005 | 18:33
              Avatar otrek Mandriva, Gentoo  Používateľ
              Firewall doporucujem v kazdom pripade. Aj keby tam ftp server nebol. Mam s tym dost "dobru" skusenost. :))) Staci sa pozriet do logov, dennodenne mam nejakeho robota na krku, ale inak v pohode. otrek
        • Re: Re: Re: lahko ovladatelny FTP Server pod Linux 24.09.2005 | 02:42
          ZIlo   Návštevník
          Ciastocne sa da aj "naklikat", ale zavisi to od toho ako chces aby sa choval ten server a hlavne kde ho sprevazdzkovat. Ja ho mam v sieti LAN.
    • Re: lahko ovladatelny FTP Server pod Linuxi 24.09.2005 | 14:19
      Avatar SuSEr SuSE, Kubuntu  Používateľ
      Doporucuji vsftpd.
    • Re: lahko ovladatelny FTP Server pod Linuxi 26.09.2005 | 10:21
      sugavara   Návštevník
      Ja pouzivam ProFtpd . Ma to aj graficku nadstavbu gProFtpd (spusta sa s pravom roota). vela zdaru....