Padanie grafického prostredia po preupgrade

Sekcia: Aplikácie & Desktop 12.01.2012 | 00:32
tomy   Návštevník
Zdravím,

Rozhodol som sa urobiť preupgrade Fedora15 na Fedora16 a nastal problém s grafickým prostredím - zobrazí sa prihlasovacia obrazovka, zadám heslo, začne sa načítavať a keď sa zobrazí pozadie, tak to spadne s hlásením "je nutné sa odhlásiť a znovu prihlásiť".

HW: doska MSI MS-7592 s integrovanou grafikou Intel, 2GB DDR3, Intel Celeron D 2,6GHz

Problém však spočíva v tom, že ako sa mám prihlásiť, keď po zadaní ctrl+alt+F3 a potom login, heslo mi odpovie login incorrect a nemôžem sa dostať k informáciám ani ako root, ani ako uživateľ
prihlasovacie meno a heslo je správne, heslo je pre root, aj pre uživateľa zhodné

vďaka
    • Re: Padanie grafického prostredia po preupgrade 12.01.2012 | 03:52
      Avatar rolec Archlinux, Ubuntu  Používateľ
      sice to bude zniet ako amaterska rada ale skontroluj si typ klavesnice(hlavne z a y) a num-lock/caps-lock etc
      obcas sa stava ze textove tty pouzivaju ine rozlozenie klavesnice ako gui alebo sa vypina num lock(aj ked indikator ostane svietit)
      inak nie je dovod aby ti neslo sa prihlasit, hlavne v pripade ak to ide v GUI rezime
      :(){ :|:& };:
      • Re: Padanie grafického prostredia po preupgrade 12.01.2012 | 10:55
        tomy   Návštevník
        práve pre toto to nechápem
        už aj y a z som podozrieval :-)) - inak som naťukal celú klávesnicu, aby som si bol istý
    • Re: Padanie grafického prostredia po preupgrade 12.01.2012 | 14:21
      WlaSaTy   Návštevník
      Pokiaľ je meno a heslo na sto percent správne, tak bude chyba v overovaciom algorytme. Skús sa prihlásiť ešte raz v grafike, potom v textovom móde po prepnutí cez ctrl+alt+F3 a potom skús pozrieť logy cez ctrl+alt+F12 alebo alt+F12. Ak ovšem fedora nevypla zobrazovanie systémového logu na poslednej konzole.

      Odhadujem, že tam bude niečo o PAM.
      • Re: Padanie grafického prostredia po preupgrade 12.01.2012 | 16:16
        tomy   Návštevník
        veľa si mi napovedal - aj k niečomu inému - myslím PAM

        meno a heslo v danom prípade nie je iné ako u ostatných PC v tejto sieti, a aj do tohoto som sa prihlasoval týmto - pri preupgrade sa to nemení a bežne som používal su

        trapas je, že sa mi toto stalo po druhýkrát po preupgrade a trapas je hlavne v tom, že sa nedostanem k informáciám a neviem, kde je ten pes zakopaný. Zabudol som si totiž uložiť dáta aj inde....napr. USB
        • Re: Padanie grafického prostredia po preupgrade 12.01.2012 | 17:41
          WlaSaTy   Návštevník
          Dáta sú na disku a sú prístupné napríklad cez LiveCD alebo LiveUSB. Logy zo systému tak isto. Otázkou je ži sa Ti to oplatí fixovať, alebo toto odzálohuješ cez LiveCD a preinštaluješ. Len pre info, nedával si nejaké doplnkové repozitáre? Lebo vtedy to takto nejako blbne na každej jednej distribúcii.
          • Re: Padanie grafického prostredia po preupgrade 13.01.2012 | 00:27
            tomy   Návštevník
            už to zálohujem, je toho veľa, ale je to našťastie jediný adresár

            repozitáre som dal len Update, rpmfusion, adobe - iné nepotrebujem - a mal som na začiatku ešte pred rokom pri inštalácii F15 testing, tie som ale vypol už dávno

            takže preinštalujem

            dík
            • Re: Padanie grafického prostredia po preupgrade 13.01.2012 | 14:02
              Avatar m4jkl   Používateľ
              iba tak zo zvedavosti, skusal si nabootovat do safe mode a nainstalovat aktualizacie?
              • Re: Padanie grafického prostredia po preupgrade 13.01.2012 | 22:11
                tomy   Návštevník
                nie, nainštaloval som to nanovo

                • ... 14.01.2012 | 19:00
                  Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                  A keď si to nainštaloval nanovo, potom si konečne spustil aj to spomínané update OS F16 ??
                  G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                  • Re: ... 15.01.2012 | 21:24
                    tomy   Návštevník
                    Neviem, na čo myslíš

                    update označím už pri inštalácii, preupgrade už určite nebudem robiť - mám zlé skúsenosti, ale napriek tomu to môže byť úplne v poriadku, je to naviac pohodlné.
                    • Re: ... 17.01.2012 | 11:04
                      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                      OK.
                      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: Padanie grafického prostredia po preupgrade 13.01.2012 | 00:25
      Peter S.   Návštevník
      jedna z možností môže byť toto:

      https://fedoraproject.org/wiki/Common_F16_bugs#color-profile-gnome