tibia

Sekcia: Aplikácie & Desktop 23.01.2012 | 20:36
everi   Návštevník
Ahojte potrebujem nainštalovať tibiu stiahol som linux clienta ale neviem príkaz na inštalovanie skúšal som toho veľa ale neviem
    • Re: tibia 23.01.2012 | 20:36
      everi   Návštevník
      a mam ubuntu 10.1
      • Re: tibia 23.01.2012 | 20:56
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        1) tá tibla je čo?
        2) kde si to stiahol a akú to má koncovku?
        • Re: tibia 23.01.2012 | 20:59
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          pardón, tibia. Je to toto? http://www.tibiaclient.com/?os=linux&file=tibia943.tgz
          tgz treba najskôr rozbaliť, klikni na to pravým a budeš mať pravdepodobne nejaké README. Alebo deb balík, na ktorý stačí 2x kliknúť.
          • Re: tibia 23.01.2012 | 21:02
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            takže, stiahnuté a odskúšané. Len to rozbalíš a pustíš, žiadna inštalácia nie je potrebná.
            • Re: tibia 23.01.2012 | 21:11
              everi   Návštevník
              a mne to neide nechápem
              • Re: tibia 23.01.2012 | 21:44
                Avatar default Debian  Používateľ
                potrebujes aby ten subor ktory spustas, tu binarku, aby bola spustitelna, a aby si mal prislusne kniznice ak niesu pribalene v tom archive, cize najprv sa presvec tak ze na ten subor co chces spustit das pravym tlacidlom -> vlastnosti a tam pohladaj nieco v takom zmysle ze povolit spustenie , nech je tam fajka, daj pouzit, a potom to skus pustit, ak bude chyba inde tak otvor terminal, Alt+F2 napis tam gnome-terminal, hod si ten archiv do domovskeho priecinku normalne klikacou metodou a v terminali co otvoris napis cd nazov-toho-priecinku , potom enter a napis ./nazov-toho-suboru , ale toto len v pripade ze by to neslo po tom ako by si priradil tu spustitelnost, malo by to napisat daku chybu, napriklad ze ti chyba daka kniznica tu potom hod sem
                R.K
                • Re: tibia 23.01.2012 | 22:33
                  everi   Návštevník
                  práve že nič nepíše normálne alebo cez terminál to spustím a akoby načítavalo a nič potom
                  • Re: tibia 23.01.2012 | 22:43
                    everi   Návštevník
                    všetko mam odfajkuté a neide . Na stotinu sekundy otvori a hneď zatvori
                    • Re: tibia 23.01.2012 | 22:51
                      Avatar default Debian  Používateľ
                      a v tom terminale ked to cezen spustis, tak sa to ukonci a mozes zadavat dalej prikazy, ten program ked cez to spustis?
                      R.K
                      • Re: tibia 23.01.2012 | 22:55
                        everi   Návštevník
                        hej keď dám ten príkaz tak len hodí na lište okno akoby chcelo spustiť a vypne ale terminál funguje ďalej .. čo znamená pustis binarku
                        • Re: tibia 23.01.2012 | 22:58
                          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                          možno niečo s grafickou kartou. Fungujú ti OK ovládače na ňu?
                        • Re: tibia 23.01.2012 | 22:58
                          Avatar default Debian  Používateľ
                          binarka (u mna) je spustitelny subor, cize konkretne tu subor Tibia , a spustis , normalne bud kliknutim, alebo cez terminal
                          R.K
                    • Re: tibia 23.01.2012 | 22:52
                      Avatar default Debian  Používateľ
                      ja som to stiahol a spustil a nic som nerobil, a hned mi to nabehlo, mam Ubuntu 11.04
                      R.K
                    • Re: tibia 23.01.2012 | 22:54
                      Avatar default Debian  Používateľ
                      ale vidim ze tam je volaky path spraveny , tak skus do terminalu ist a spustit to tak ze napises ked budes v tom priecinku ./StartTibia.sh
                      R.K
                      • Re: tibia 23.01.2012 | 22:59
                        everi   Návštevník
                        keď spustím patch tak vyskočí : patching was not necessary . please restart tibia now
                        • Re: tibia 24.01.2012 | 10:34
                          WlaSaTy   Návštevník
                          A prečo spúšťaš patch, netrafil si sa kúsok vedľa? Po stiahnutí si to mal rozbaliť buď poklepaním po ikonke kde naskoči archive manager alebo v termináli príkazom tar xvf tibia943.tgz. Potom sia4ilo vliezť do novovzniknutého priečinku Tibia a spustiť príkaz StartTibia.sh hoci aj poklepaním.
                          • Re: tibia 24.01.2012 | 20:51
                            everi   Návštevník
                            nechápeš mne to tak neide nie som úplní debil mam zaškrtnuté povolenie a všetko ako má byť ale nechce spustiť
                            • Re: tibia 24.01.2012 | 22:06
                              WlaSaTy   Návštevník
                              A čo spúšťaš ?
                          • Re: tibia 24.01.2012 | 22:48
                            Avatar myky   Používateľ
                            otvoris terminal kde mas stiahnutu tibia...
                            spravis tax xvjz <nazov stiahnuteho subor>
                            potom vojdes do priecinku Tibia
                            a das
                            ./Tibia

                            to je vsetko :)
                            vsetko funguje ako ma lebo tu rpgcku hram asi 5 rokov...a nikdy som nemal problem :)
                            • Re: tibia 25.01.2012 | 12:46
                              edel   Návštevník
                              vojdes do priecinku Tibia
                              a das
                              ./Tibia

                              tak až teraz to funguje aj mne podľa toho ako napísal "myky"
                              skúšal som predchadzajúce návody ale ani jedným som to nemohol spustit..
                              • Re: tibia 25.01.2012 | 14:44
                                Avatar myky   Používateľ
                                tibia s tym mala problemy... frajerke to islo klasickym kliknutim mne len cez terminal :)
                                inak EDEL ak hravas na servery amera ozvy sa :)
                                a mozne zadrtit spolu :)
                                • Re: tibia 25.01.2012 | 15:03
                                  edel   Návštevník
                                  vďaka myky za pozvanie :-)
                                  ale ja som už starý somár (nooo nie až tak starý) na hry , sem tam niečo vyskúšam len pre zvedavosť lebo za mojich časôv (pmd,atari..) toho veľa nebolo a hlavne nie je čas. Skôr sledujem toto fórum alebo niečo preložím v Launchpad (ak je čas) alebo niečo odskúšam podľa toho čo sem chalani dajú..
                                  • Re: tibia 25.01.2012 | 15:16
                                    Avatar myky   Používateľ
                                    ako tiez niesom najmladsi a radsej si zahram starinku ako tibia lebo wowko ma napriklad vobec nechytilo