mint 12 a android

Sekcia: Hardware a Drivery 03.02.2012 | 08:58
Martin   Návštevník
Zdravím páni. Toto ma dnes trápi. Ked pripojím tablet k pc, tak pc sa tvári že nič. Potrebujem doinštalovať niečo do mintu, alebo to je vec tabletu? Vďaka.
    • mint 12 a android 03.02.2012 | 09:25
      Martin   Návštevník
      ešte som zabudol napísať, že som vygoogleil návod, ale ten umožňuje pristup aj do súborov tabletu. Mne stačí pripojiť ho ako flash. Lebo ten návod je taký, že ako sa poznám, tak by som odpálil nie len mint, ale aj tablet :)
      • Re: mint 12 a android 03.02.2012 | 10:08
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
        Ako som ti písal, po pripojení sa ti zobrazí v hornom skrolovacom menu "USB connected", pokiaľ to tam nieje, niekde je chyba. Som si spomenul, že raz som mal načatý kábel a napr. mass storage mi cez nešlo. Ale debugging napr. išiel. Skús iný kábel.
        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • Re: mint 12 a android 04.02.2012 | 07:21
          Martin   Návštevník
          na lište nemám ikonu usb, ani ked mám pripojenu klávesnicu ktorá mimochodom funguje. Ale skôr ma zaujíma, prečo ani mint vôbec nereaguje keď ten tablet pripojím. Nemal by po zobraziť ako pripojené médium? Ako zobrazuje mobil, foťák, kľúč? To aj nikon je čínsky, mobil čínsky tak prečo ignoruje čínsky tablet?! Vsetky návody ohladne opravy chýb tabletu vyžadujú pripojenie k pc, no a to mi nejde.
          • Re: mint 12 a android 04.02.2012 | 11:40
            Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
            To by sa ti malo zobrazit na tablete. Tam si musis vybrat, ako sa ma tvoje zariadenie spravat, ci ako nic, ako mass storage alebo este niekolko dalsich moznosti. Musis vybrat mass storage a uz by malo vsetko fungovat. Mal by si to najst niekde v notifications po pripojeni k pocitacu.
            Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
    • Re: mint 12 a android 04.02.2012 | 13:42
      WlaSaTy   Návštevník
      Závisí aj od toho či ten šteker na tablete je predkonfigurovaný ako master alebo slave. Viac info máš v príručke k tabletu.
      • Re: mint 12 a android 04.02.2012 | 18:35
        Martin   Návštevník
        Príručka k tabletu je asi jedna z dvoch príručiek ktoré som kedy prečítal. A to preto že má 3 strany, z toho 1.5 strany po čínsky.:) Ja nečakám zázraky od toho, stačí keby som rozchodil usb modem ktorý by mal byť podľa návodu podporovaný, ale akosi nejde. A bez toho prepojenia z pc sa nepohnem.
        • Re: mint 12 a android 05.02.2012 | 12:40
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          uz si skusil iny kabel ??
          ako zareaguje tablet po pripojeni ?? moj pipne a zobrazi sa hore v notifikacnej liste ikonka USB,
          skus pohladat v nastaveniach tabletu - nastavenia pripojenia USB (napr. NASTAVENIA - PRIPOJIT k PC - PREDVOLENY TYP PRIPOJENIA, tak to mam ja)
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • Re: mint 12 a android 05.02.2012 | 13:20
            WlaSaTy   Návštevník
            To je síce fajn, ale silne to závisí od samotného modelu. Dosť z nich nemalo rovnocenné porty. Všimol si si aký má on model?
            • Re: mint 12 a android 05.02.2012 | 19:46
              martin   Návštevník
              ja mám model wm 8650, čínske delo, ktoré je momentálne funkčné len na prehrávanie videa. Usb po pripojení nereaguje nijako, keď zapojím klávesnicu, tak funguje, ale ikonu nezobrazí žiadnu. Aj usb 3g modem svieti, ale nepripojí. Napíše že pri pripojení nastal problém. Kábel som už skúsil aj iný ale nepomohlo to. Našiel som síce custom rom, ale je to zip a mint mi tvrdí že to nie je zip a nechce mi ju rozbaliť. Takže neviem sa s tým nijako pohnúť. Nainštalujte mi tam niekto lubuntu a budem spokojný :)
              • Re: mint 12 a android 05.02.2012 | 20:23
                WlaSaTy   Návštevník
                Mno, konečne si sem dal základnú informáciu. Podľa popisov na nete je ten dodávaný android šitý horúcou ihlou. Takže si asi budeš musieť urobiť ikonku ktorá pozhadzuje všetky procesy pracujúce s kartou, odpojí ju a poskytne ju cez ovládač g_mass_storage (alebo iný, ak chceš skombinovať aj sieť). To bude najjednoduchšie.

              • Re: mint 12 a android 05.02.2012 | 20:40
                Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
                Ak do toho portu strkas klavesnicu a funguje, tak potom to nie je port vhodny na prepojenie s PC. Mal by si tam mat este iny, mensi USB port, ake zvyknu byt na fotakoch a podobne. Tymto musis pripojit ten tablet k pocitacu.
                Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
                • Re: mint 12 a android 09.02.2012 | 12:27
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Ten tablet má podľa popisu jedno jediné USBčko do ktorého sa pchá lízatko s USB HUBom a sieťovkou.

                  Takže jednoduché riešenie pôvodnej otázky bez root-a a asi aj zámeny jadra (a vytvorenie ikonky na ploche) neexistuje. Ale, na výber je prenos cez vytiahnutú kartu pomocou čítačky, alebo nainštalovanie si správcu súborov na tablet ktorý pracuje aj s protokolmi SMB/CIFS alebo SCP/SFTP. Presne tak to ja riešim s telefónom. Teda, po sieti, bez čítačky keďže kartu mám pod baterkou. Iné riešenie, teda sprístupnenie si tabletu alebo v mojom prípade telefónu cez SSH server som ja osobne neskúšal.

                  PS.: Tie Čínske TF karty ktoré sa k takým zariadeniam odporúčajú dodávajú by mali byť plne kompatibilné s SD alebo SDHC kartami. TakŽe ani s čítačkou by nemal byť problém.
                  • Re: mint 12 a android 09.02.2012 | 16:25
                    martin   Návštevník
                    ďakujem Vám všetkým za odpovede a snahu pomôcť. Ale rozhodol som sa že skúsim poprosiť niekoho kto sa v tom vyzná, či by nebol ochotný to zobrať na pár dní do rúk a dať to do ľudského stavu. Cenu rešpektujem a rátam aj z možnosťou, že viac to nezapnem. Keby sa niekto našiel, nech ťukne na martinruman@zoznam.sk Ďakujem silno.
                    • Re: mint 12 a android 09.02.2012 | 19:43
                      WlaSaTy   Návštevník
                      Skús najprv definovať čo rozumieš pod pojmom dať to do ľudského stavu. Pretože pokiaľ Ti ide len o prenášanie súborov z počítača bez siete (WiFi alebo RJ45), tak pochybujem že riziko a doplnkové náklady za úpravu prevýšia cenu čítačky ktorú kúpiš už pod 10 Eur v hociktorom elektre.
                      • Re: mint 12 a android 09.02.2012 | 22:50
                        martin   Návštevník
                        do ľudského stavu? :) stačí jedna vec. Teda dve. Rozchodit 3g pripojenie- stále hlási chybu aj keď modem svieti, urobiť root a viac netreba.