Nefunkčna vertikalna synchronizacia

Sekcia: Aplikácie & Desktop 16.02.2012 | 20:27
linux21   Návštevník
Prosim vas ako sa da aktivovať vertikalnu synchronizaciu videa na grafickej karte NVIDIA ION.

Pouzivam Ubuntu 11.10


    • Re: Nefunkčna vertikalna synchronizacia 16.02.2012 | 20:28
      Avatar default Debian  Používateľ
      pouzivas Unity, alebo Unity 2D ?
      R.K
      • Re: Nefunkčna vertikalna synchronizacia 16.02.2012 | 20:35
        linux21   Návštevník
        Unity
        • Re: Nefunkčna vertikalna synchronizacia 16.02.2012 | 20:40
          Avatar default Debian  Používateľ
          v tom pripade by to malo byt zapnute automaticky, pouzivas nvidia drivere nie?
          R.K
          • Re: Nefunkčna vertikalna synchronizacia 16.02.2012 | 20:41
            linux21   Návštevník
            Ano použivam ovladace od NVIDIA.
            • Re: Nefunkčna vertikalna synchronizacia 16.02.2012 | 21:14
              Avatar default Debian  Používateľ
              skontroluj tieto dve veci, vyznacene na obrazku ci to mas povolene/fajku , nvidia-settings by si mal mat, a compiz settings doinstalujes prikazom sudo apt-get install compizconfig-settings-manager , a na tej karte compiz skontroluj tak isto tu vertikalnu synchronizaciu, ak by ani to nefungovalo , vyskusaj este jeden moj trik na ktory som nedavno prisiel , tu , prepni na tej karte power mizer s toho adaptive na prefer maximum performance, mne tato mozno vyriesila vela problemov s vertikalnou synchronizaciov, lenze funguje len do restartu da sa ale dat pevne do nastaveni xorg suboru, ale to jedine ak by ti to pomohlo, pri ziadnom s tych veci co som napisal nemusis nic restartovat, malo by to rovno fungovat ak teda bude tam problem, ale myslim si ze v tom compiz settings to nebude, ja sa stretavam s tym ze je to predvolene zapnute, a to v nvidia settings mne osobne v systeme, ale ja mam inu kartu hoci nvidiu , mi to este teda nepomohlo co sa tyka grafickeho prostredia, v hrach tusim to bolo treba zapinat aby to slo dobre, ale mozno to bude fungovat u teba celkovo, ale ako vravim podla mna by tie veci mali fungovat automaticky
              R.K
              • Re: Nefunkčna vertikalna synchronizacia 16.02.2012 | 21:25
                linux21   Návštevník
                Dakujem za navod idem to vyskusat.