BOSON: PROBLÉM SO ZÁVISLOSŤAMI (MANDRAKE 2005 LE)

Sekcia: Aplikácie & Desktop 27.09.2005 | 17:37
Avatar maxl Ubuntu 7.10  Používateľ
Pri inštalácii hry BOSON (skúšal som aj z rpm aj zo zdrojového balíčka - boson-all-0.10.tar.bz2, ako aj grafický inštalátor) mi na konci inštalácie vypíše nevyriešenú závislosť v knižnicou livstdc++ Na internete som si príslušný balíček (libstdc++3.4.3*.rpm myslím) našiel, pri inštalácii mi vypísalo, že uvedené súbory sú už inštalované. Program sa nespustí. Zakaždým som program odinštaloval, doplnil čo požadoval, aj napriek tomu problém pretrváva. Už som uvažoval, či nie je treba nájsť a inštalovať staršiu inú než najnovšiu verziu tejto knižnice, ale mám obavy aby sa nevyskytli iné problémy v systéme ... Vďaka za každý vecný príspevok.
Quis custodiet ipsos custodis?
    • Re: BOSON: PROBLÉM SO ZÁVISLOSŤAMI (MANDRAKE 2005 27.09.2005 | 13:54
      peter golis   Návštevník
      libstdc++ zvykla byt sucastou gcc od verzie 3.0 uvolnenej 17.6.2001. netusim ako ma MDK 2005 riesene baliky pre gcc, ale odporucam skontrolovat ci ma clovek nainstalovane vsetko od GCC, nadme balik gcc-c++ popripade baliky libstdc++
      • Re: Re: BOSON: PROBLÉM SO ZÁVISLOSŤAMI (MANDRAKE 2 27.09.2005 | 14:09
        Avatar maxl Ubuntu 7.10  Používateľ
        Balík gcc-c++ aj libstdc++ som kontroloval a je inštalovaný (aj update). Našiel som medzi balíčkami aj libstdc+-devel-* (nemam inštalovaný), no zdá sa že ten s týmto nesúvisí.
        Quis custodiet ipsos custodis?
        • Re: Re: Re: BOSON: PROBLÉM SO ZÁVISLOSŤAMI (MANDRA 27.09.2005 | 17:37
          peter golis   Návštevník
          pokial chce clovek vyvijat v c++ (alebo instalovat balik kombinaciou ./configure; make; make install) tak potrebuje aj devel kniznicu. otazne je ktoru verziu danej kniznice vyzaduje ten boson.