torrenti

Sekcia: Aplikácie & Desktop 16.05.2012 | 22:34
lululu   Návštevník
Ahoj ako vytvorim torrent v Linuxu ide mi o to aby som mal konvektor na torrenty v linuxu to znamená koncovka .torrent
    • Re: torrenti 16.05.2012 | 23:22
      Avatar menom   Používateľ
      konvektor
      je
      vykurovacie teleso teplovzdušného vykurovania
    • Re: torrenti 17.05.2012 | 07:36
      dusan   Návštevník
      Ak používaš ktorrent na vytvorenie torrent súboru stačí ísť do horného menu súbor/ nový.

      Pravdepodobne neprevádzkuješ tracker tak by malo stačiť DHT a decentralizované zdieľanie.

      ps. Ešte som to neskúšal tak to to je len teória.
    • Re: torrenti 18.05.2012 | 11:28
      Avatar Martin Havran Ubuntu 12.04 Precise Pangolin   Používateľ
      .torrent subor vytvoris v akomkolvek torrent klientovi. Najpouzivanejsie pod linuxom su napr. Transmission, KTorrent, Deluge, Qbittorent, AZureus/Vuze a este mnoho dalsich.

      Announce url a podobne - pozri si na stranky trackera na ktory torrent uploadujes ake su adresy a podobne. Ak je to verejny tracker bez nutnosti registracie, pripadne chces to len tak zdielat s par ludmi kludne vyuzi DHT ( distributed hash table) zdielanie, je to v klientovi ked vytvaras torrent, pripadne verejne otvorene trackery ako openbittorent.com


      Dovolim si len upozornit ale myslim ze je to vsetkym zname ze seedovanim torrentu na ktoreho obsah nemas autorske pravo je povazovane za porusovanie zakona. .... ale to myslim ze vsetci vieme :D
      • Re: torrenti 18.05.2012 | 18:47
        lululu   Návštevník
        Hej viem ale mam otázku asi to bude debilita čo poviem ale na Slovensku predca nefunguje zakon AKTA či :D ?
        • Re: torrenti 21.05.2012 | 11:21
          Avatar Martin Havran Ubuntu 12.04 Precise Pangolin   Používateľ
          nie acta nebola prijata.
          • Re: torrenti 21.05.2012 | 19:20
            lululu   Návštevník
            NEEE asi len tak v česku :P
            • Re: torrenti 21.05.2012 | 19:21
              lululu   Návštevník
              tak potom prečo nemožem davať torrenty
              • Re: torrenti 21.05.2012 | 20:25
                Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
                To s tym nema nic spolocne. Odporucam si pozriet autorsky zakon, ale este predtym si to trochu upratat v hlave.
                Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
              • Re: torrenti 24.05.2012 | 01:28
                Avatar Martin Havran Ubuntu 12.04 Precise Pangolin   Používateľ
                acta nema spolocne nic s tym ze ty nevies vytvorit torrent subor a nasledne ho bud niekomu poslat ( ak pouzivas DHT alebo openbittorent tracker ) alebo ho uploadnes na prislusny server ak pouzivas privatne trackery.

                Odporucam ti najprv si blizsie precitat o fungovani tejto siete a rovnako ako som uz spominal, uploadovat mozes len to na co mas autorske pravo. Aj ked ho nemas nic ti nezabrani v uploadnuti torrentu no uz ked ti zaklope niekto na dvere je to tvoj problem.