vystup zvuku zo sluchadiel aj z reprakov

Sekcia: Hardware a Drivery 23.05.2012 | 20:56
Daniel   Návštevník
Zdravim mam nb Acer TravelMate 7740ZG, system Debian Squeezy 6.0.2

Mam problem s tym ze ked pustim zvuk cez sluchatka, repraky z nb neprejdu do mute modu ale hraju zarovno s nimi. Co je problem ,ze nastavenia pre sluchatka, pripadne zaskrtnutie alebo pdobne som v alsamixeri a v nastaveniach zvuku nikde nevidel, disponujem iba moznostou nastavenia pre Master, PCM, Microphone, Mic1, Digital.

Skusal som aj pridat nejake moduly do alsa-base.conf ale bez vysledku, neviem uz co dalej,

Ak niekto viete riesienie, bol by som povdacny

Dakujem :-)
    • Re: vystup zvuku zo sluchadiel aj z reprakov 23.05.2012 | 21:08
      Daniel   Návštevník
      Plus zvukova karta je HDA Generic, pre ktoru som v ALSA-Configuration.txt nenasiel ziadne parametre
      • Re: vystup zvuku zo sluchadiel aj z reprakov 23.05.2012 | 21:52
        WlaSaTy   Návštevník
        Myslím, že je to klasická intelácka karta ktorá na starom jadre z debianu potrebuje vnútiť model ako parameter pre ovládač.

        Neriešilo sa to tu už?
        • Re: vystup zvuku zo sluchadiel aj z reprakov 23.05.2012 | 21:59
          Daniel   Návštevník
          Riesilo, ale z metod co som tu nasiel nefugnuje ani jedna
          • Re: vystup zvuku zo sluchadiel aj z reprakov 23.05.2012 | 23:07
            WlaSaTy   Návštevník
            To bude asi tým, že tých mutácií nacvaknutia zvukovky bolo viacej ako ich slovenských vlastníkov.

            Zvláštne je, že postupom času vývojári jadra dorobili autodetekciu na takmer všetky z nich. Namiesto triafania sa na slepo, alebo pár minút hľadania na google, ktoré by zabralo desiatky pokusov by som odporučil vyskúšať nové jadro na nejakej modernejšej distribúcii a skontrolovať ako ju spozná. A podľa toho sa to potom dá poriešiť v tom debiane ktoré má jadro z doby kamennej.
            • Re: vystup zvuku zo sluchadiel aj z reprakov 23.05.2012 | 23:28
              Daniel   Návštevník
              Vyzera to tak, ze toto bude asi jedina moznost.. Pametam si ze na Ubuntu mi to bezalo v pohode. Potom som presiel cisto na Debian, tejto verzie a uz to nefachci. Kazdopadne vdaka za radu :)
              • Re: vystup zvuku zo sluchadiel aj z reprakov 24.05.2012 | 12:08
                Daniel   Návštevník
                Da sa to jadro upgradnut bez nejakej obavy ze sa nieco dokazi?
                • Re: vystup zvuku zo sluchadiel aj z reprakov 24.05.2012 | 15:56
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Pokiaľ niečo neprepíšeš, tak si môžeš zobrať jadro ktoré Ti fungovalo. Napríklad z toho Ubuntu.

                  Ale, to pôvodné si v systéme nehaj, aj s initrd, system.map a podobnými vecami v /boot.
    • Re: vystup zvuku zo sluchadiel aj z reprakov 28.05.2012 | 11:58
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Čau, ešte by sa to dalo pozrieť cez Googla.
      Do terminálu napíš lspci vo výpise nájdi zvukovku a do Googla daj Debian Squeezy názov_zvukovky headphones a hádam sa na niečo doklikáš.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org